Sunday , February 23 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Luigj Shkrela

Feed Subscription

Shpërtheu L.Shkreli: GJELOSHAJ ËSHTË MANIPULANT DHE GËNJESHTAR

luigj-shkrela

Pohimet e Nik Gjeloshajt në Konventën e Listës “Shqiptarët të vendosur” janë të pasakta, të panjerëzishme dhe të pamoralshme ashtu siç edhe krejt veprimtaria e personit të hupur dhe të zhgënjyer në jetë dhe veprimtari politike. Rrena në pleqëri nuk qitet, por as “zëri gomarit nuk shkon ne qiell”, kanë than të moçmit. E as me rrena nuk shkohet ne ... Read More »

PDS: NË LISTËN E DEPUTETËVE SHKRELA DHE OSMANOVIQ

Luigj Shkrela, Ljuidj Skrela

Këshilli qendror i Partisë demokratike të socialistëve mbrëmë ka përcaktuar listën e deputetëve të kësaj parti në zgjedhjet e ardhshme. Sipas asaj çfarë mëson Portali Ul-info, në listë gjenden dy anëtarë të theksuar nga Ulqini. Deputeti i deritashëm Luigj – Lubo Shkrela është në vendin e 32, ndërsa sekretari aktual për buxhet dhe financa në Komunë të Ulqinit mr. Sead ... Read More »

Shkrela: AKSION I GJËRË PËR PARANDALIMIN E AKSIDENTEVE NË RRUGËN E SHTOJIT

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

Sot në Kuvendin e Malit të Zi gjatë vendosjes së pyetjeve ministrit të punëve të brendshme Rashko Konjeviq në lidhje me ngjarjet që ndodhen para pak kohëve para Parlamentit malazez dhe në tërë qytetit Podgoricës, deputeti Luigj Shkrela shfrytëzoi mundësi të kërkojë ndihmë që në bashkëpunim me pushtetin lokal të ndërmerren masa dhe të ndalohen ngjarjet tragjike në aksin e ... Read More »

Në Kuvendin e MZ: SHKRELA UROI KUALIFIKIMIN E SHQIPËRISË NË KE

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

  Në fillim të diskutimit të sotëm për Ratifikimin e marrëveshjes për bashkëpunim ekonomik në mes Malit të Zi dhe Shqipërisë në Kuvendin e Malit të Zi e cila u mbajt në Cetinë, deputeti i PDS-së Luigj Shkrela ka shfrytëzuar rastin të urojë suksesin e madh të përfaqësueses shqiptare në futboll e cila është kualifikuar në Kampionatin evropian në Francë. ... Read More »

Shkrela: SHUMË BAKLLAVA NGA ULQINI SHKUAN KAH MILLO GJUKANOVIQI

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve (PDS) në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela tha se nuk duhet të mbrohet kryeministri Millo Gjukanoviq nga Ulqinakët. „Sepse, nëse asgjë tjetër, shumë bakllava nga Ulqini shkuan kah Millo Gjukanoviqi“, sqaroi ai. Shkrela njëkohësisht vërtetoi se është njëri nga ato i cili nuk ka qef të flitet në kontekst të keq për ... Read More »

PDS: BASHOVIQ DHE SHKRELA UDHËHEQIN PARTINË

DPS

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin Loro Nrekiq ka udhëtuar për arsye private në SHBA, mëson Portali Ul-info. Për udhëheqje operative të Këshillit, deri në kthimin e tij nga Amerika, gjë që pritet nga mesi i muajit të ardhshëm, ai ngarkoi sekretarin Borisllav Bashoviq, ndërsa funksionin e shefit të Klubit të këshilltarëve në Kuvendin komunal ... Read More »

Shkrela: POLICIA DUHET TI BJERË ATYRE QË QËLLOJNË ME ARMË

Luigj Shkrela, Ljuidj Skrela

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve Luigj Shkrela ka thënë se shteti është ai i cili në mënyrë më represive duhet ti bjeri atyre që qëllojnë me armë në dasma. “Ekziston infrastruktura ligjore, ekzistojnë të gjithë kushtet që kjo gjë të dënohet ashpër,  sepse kur kemi viktima dhe kur ndodhin fatkeqësi atëherë të gjithë jemi të mençur dhe gjejmë rrugën ... Read More »

Shkrela: ARRITËM SHUMË PËR NËNTË VITE PAVARËSI

Luigj Shkrela, Ljuidj Skrela

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve Luigj Shkrela ka deklaruar se për nëntë vite nga ripërtëritja e pavarësisë Mali i Zi ka arritur shumë, por shtoi se gjithmonë mundet më mirë. “Mendoj se kulmi i gjithë kësaj duhet të jetë në fund të dhjetorit, kur shpresojmë se do ta marrim ftesën për anëtarësi në NATO, në mënyrë që pastaj akoma ... Read More »

PDS vendosi: NREKIQ MBETET KRYETAR I KËSHILLIT TË ULQINIT

Loro Nrekic

Kryetari i deritashëm i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq do të zgjidhet sonte prapë në këtë funksion, pohohet për Portalin Ul-info nga qendra e kësaj parti. Në këtë mënyrë do të respektohen afatet të cilët kryesia e kësaj parti i ka vendosur për arsye të mbajtjes së kongresit të PDS-së, më 20 qershor. Një pjesë e ... Read More »

Kuvendi i MZ: NIMANBEGU DHE SHKRELA NË BRUKSEL

Bruksel

Në Parlamentin evropian në Bruksel më 23 dhe 24 shkurt do të mbahet mbledhja ndërparlamentare e Parlamentit evropian dhe parlamenteve nacionale me temën: “Kufijtë e mençur: sfidat evropiane, eksperiencat nacionale, rruga përpara”, njoftohet nga Kuvendi i Malit të Zi. Në mbledhje do të marrin pjesë përfaqësuesit e këshillave kompetentë të parlamenteve të shteteve të Bashkimit evropian dhe shteteve kandidate për ... Read More »

Scroll To Top