Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: mandarinat ne Ulqin

Feed Subscription

Agrumet: KËTË VIT RRETH TRE MIJË TONË MANDARINA

Mandarina

Në Shërbimin komunal për bujqësi vlerësojnë që prodhimi i sivjetshëm i mandarinave në Ulqin do të jetë rreth tre mijë tonë. “Prodhimi çdo vit është gjithnjë e më i madh dhe kemi arsye për kënaqësi”, tha këshilltari në këtë shërbim Gani Rexha. Ai për “Dan” tha që ka filluar që tani vjelja e disa llojeve, që në Ulqin ekzistojnë dy ... Read More »

Scroll To Top