Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Mehmed Zenka

Feed Subscription

Partitë shqiptare: SONTE RAUNDI I DYTË I NEGOCIATAVE

Cungu, Gjeka, Zenka

Liderët e partive nacionale shqiptare, Forces së re demokratike, koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve, kanë deklaruar që sonte do të mbajnë raundin e dytë të negociatave në tentimin e formimit të pushtetit lokal në Ulqin. Kryetari i Forces Nazif Cungu ka thënë për “Pobjeda” që mbrëmë është shprehur vullneti që të arrihet marrëveshja ... Read More »

Takimi i partive shqiptare: SOT NJOFTIMI, NESER NDOSHTA FILLIMI I NEGOCIATAVE

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Rreth 40 minuta zgjati takimi i liderëve të partive shqiptare në ndërtesën e komunës së Ulqinit të cilët u takuan, siç u deklarua më herët, që të arrijnë marrëveshjen për formimin e pushtetit lokal. Në këtë takim ishin të pranishëm zyrtarët e Forcës, e cila e inicioj takimin, si dhe përfaqësuesit e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe ... Read More »

Resulbegoviq dhe Zenka: BESOJMË NË MARRËVESHJE ME PDS

Kryetari i Këshillit komunal të PSD Selim Resulbegoviq ka deklaruar që për atë parti opsioni më real është koalicioni me PDS, UDSH dhe koalicionin e Fatmir Gjekes. “Besoj që në ditët e ardhshme do të merremi veshtë për koalicionin e partive qytetare dhe nacionale. Mendoj që kjo është zgjidhje më e mirë se sa propozimi që pushtetin ta formojnë partitë ... Read More »

Nrekiq mbas raundit të pare të negociatave: GJITHÇKA PO SHKON MIRË

Negociatat për formimin e koalicionit në Ulqin janë zhvilluar në atmosferë të mirë, tha për Antena M njeriu i parë i PDS të Ulqinit Loro Nrekiq mbas raundit të parë të negociatave i cili mbaroj mbrëmë vonë. Partia demokratike e socialistëve filloi dje negociatat për formimin e pushtetit në Ulqin. Nrekiq u takua dje me liderin e Forcës Nazif Cungu, ... Read More »

Gjeka dhe Zenka: DO TË PRANOJMË FTESËN E FORCËS

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” ka vendosur mbrëmë të pranoj ftesën për bisedime me Forcën e re demokratike për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Përgjigja pozitive nga ky koalicion do ti dërgohet sot Forces, ndërsa të njëjtën gjë do ta bëjë dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve. Lideri i UDSH-së Mehmed Zenka ka thënë që kjo parti është ... Read More »

“Vijesti”: MILLOSHEVIQ KOT PROVOJ TA BINDI GJEKEN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Përfaqësuesit e partive politike nga Ulqini të cilët janë në koalicion me PDS-në në nivel shtetëror, me përjashtim të Forcës, janë takuar dje në Tivar me drejtorin politik të kësaj parti Tarzan Millosheviqin me tentim që mbas zgjedhjeve të së dielës të bëjnë shumicën dhe të marrin pushtetin. Në atë tubim, siç shkruajnë “Vijesti”, përveç Millosheviqit, ishin dhe lideri i ... Read More »

Gjeka dhe Zenka vërtetuan: E FITUAM INICIATIVËN E FORCËS

Cungu, Gjeka, Zenka

Liderët e koalicionit „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“ Fatmir Gjeka dhe i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka kanë pohuar që kanë pranuar iniciativën e Forcës së re demokratike për fillimin e negociatave për formimin e koalicion paszgjedhor në Ulqin. Këshilli qendror i Forcës të mërkurën njëzëri ka vendosur që kjo parti të inicioj negociatat e subjekteve politike shqiptare ... Read More »

UDSH: FORCA KAPET PËR “SHKUMË TË DETIT”

Mehmed Zenka

Unioni demokratik i Shqiptarëve (UDSH) akoma nuk ka vendosur me cilët parti do të bëj koalicion në Ulqin, tha për Portalin RTCG lideri i UDSH-së, Mehmet Zenka, duke thënë që Forca, duke i ofruar koalicion pas zgjedhor partive shqiptare, kapet për “shkumë të detit”. Zenka tha që Forca kishte mundësi të arrijë marrëveshje me Shqiptarët para zgjedhjeve, por ka dashur ... Read More »

Zenka: NE NUK JEMI SHQIPTARË SEZONAL

Mehmed Zenka

Lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka nuk ka hedhur poshtë mundësinë e bisedimit me partitë nacionale Shqiptare për formimin e koalicionit pas zgjedhor në Ulqin. Mirëpo, ai shtoi që patriotizmi nuk duron dyfytyrësi. “Nëse dikush para zgjedhjeve vrapon që ti pëlqej PDS-së, e pastaj thërret për koalicion nacional, duhet të pyetem me kë të flas”, tha Zenka për ... Read More »

“Pobjeda”: GJEKES DHE ZENKES “I DOLI PREJ HUNDËSH” MËNGJESI ME CUNGUN

Cungu, Gjeka, Zenka

Gazeta proqeveritare “Pobjeda” në botimin e sotëm merret me skandalin i cili shpërtheu të martën mbasi që në faqen zyrtare të FB të Forces së re demokratike u publikua fotografia e liderëve të tri partive nacionale shqiptare me tekstin përcjellës që kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka iku nga bisedimet. Mbasi që Gjeka ka demantuar ashpër këto shkrime, këtë për ... Read More »

Scroll To Top