Thursday , October 1 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Mehmet Bardhi

Feed Subscription

LDnëMZ: BARDHI DËRGON TELEGRAM NGUSHËLLIMI VISAR YMERIT

Mehmet Bardhi

Kryetari i Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi i dërgoi telegram ngushëllimi kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje! Visar Ymerit me rastin e vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, në rrethana ende të pazbardhura në Qendrën e paraburgimit në Prizren. Në telegramin e ngushëllimit, në mes të tjerash thuhet se, vdekja e aktivistit të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, ASTRIT DEHARI, student i Mjekësisë, të ... Read More »

LD në MZ: ME LISTË TË TRËTË NUK MUND TË FITOHET MANDATI

Mehmet Bardhi

Informojmë anëtarët e Lidhjes Demokratike në Mal të Zi dhe opinionin e gjerë se pas shpalljes së Zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi më 11 korrik 2016 nga kryetari z. F. Vujanoviq, për datën 16 tetor 2016, kryetari i LD në MZ, Mehmet Bardhi dhe sekretari zotëri Saubih Mehmeti, në koordinim me nënkryetarin Muharrem Hardollin, udhëheqësia më e lartë e ... Read More »

LD NË MZ: URIM ME RASTIN E 26-VJETORIT

Mehmet Bardhi

Të nderuar anëtare dhe anëtarë të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, Të nderuar përkrahës të këtij rrugëtimi të gjatë më se një çerek shekulli, të nderuar qytetarë, të nderuar bashkatdhetarë, Zonja dhe zotërinj, URIME TË PËRZEMËRTA ME RASTIN E 26-VJETORIT TË LIDHJES DEMOKRATIKE në MAL ZI! Të përkujtojmë kur më 9 shtator 1990 përfaqësuesit shqiptarë nga trevat shqiptare stërgjyshore, ... Read More »

LD në MZ: RESPEKTONI MARRËVESHJEN – LIRONI MANDATIN E DEPUTETIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Shkresë – kërkesë partisë Alternativa Shqiptare, kryetarit Gjergj Camaj, nënshkruesit të Marrëveshjes parazgjedhore Lidhja Demokratike në Mal të Zi, kryetari M. Bardhi, para disa ditësh bëri edhe një prej tentativave, siç po duket të fundit, për të shpëtuar atë çka mund të shpetohej nga Koalicioni Shqiptar, të cilin në mënyrë të njëanshme dhe brutale e theu dhe e shkeli Alternativa ... Read More »

BARDHI: TELEGRAM NGUSHËLLIMI AMBASADORIT TË TURQISË

Mehmet Bardhi

I nderuari zotëri Ambasador Serhat Galip, Me rastin e ngjarjes tragjike që ndodhi dje në Ankara, ku në sulmin barbar e terrorist humbën jetën 28 veta dhe u plagosën më se 61 persona, në emër të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi  (L D në MZ) përfaqësueses së parë politike dhe të vërtetë të shqiptarëve në trojet veta etnike stërgjyshore, ... Read More »

Me iniciativë të PD-së: SHQIPTARËT BËJNË PLATFORMË TË PËRBASHKËT

Platforma

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka iniciuar të martën takimin në të cilin liderët e grupimeve politike shqiptare kanë biseduar rreth nevojës së përpilimit të platformës së përbashkët. Në tubim përveç Gjekës ishin të pranishëm edhe lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka, Lidhjes demokratike në Mal të Zi Mehmet Bardhi, Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj, Lëvizjes qytetare “Perspektiva” Amir ... Read More »

BARDHI: URIM AMBASADORËS SË GJERMANISË PËR 25 -VJETORIN E BASHKIMIT

lidhja-demokratike-ne-mal-te-zi

Deutsche Botschaft Podgorica Ambasada e Gjermanisë në Podgoricë Die Botschafterin Gudrun Elisabeth Steinacker E nderuara Shkelqësia Juaj Ambasadore Gudrun Elisabeth Steinacker, Sot më 3 tetor 2015 Gjermania shënon  25-vjetorin  kur edhe zyrtarisht u bashkua. Urime dhe Gëzuar! Pa dyshim kjo është një datë e paharrueshme  të cilës i parapriu DITA E MADHE, jo vetëm për gjermanët dhe Gjermaninë,  por edhe ... Read More »

Komuna, KKSH, UDSH, URA, Shkreli, LD në MZ: URIME FESTËN E KURBAN BAJRAMIT

Xhamia, Dzamia

Kam nder dhe kënaqësinë që në emër të Komunës së Ulqinit dhe në emrin tim personal të gjithë besimtarëve të besimit islam tua uroj Festën e Kurban Bajramit. Uroj që kjo festë të përcillet me dashuri, respekt, solidaritet dhe vullnet të mirë! Paçi gëzim dhe mirëqenie përgjatë vitit në vazhdim! Qofshi të gëzuar gjithmonë! Gëzuar Bajramin ! Të nderuar besimtarë të fesë ... Read More »

Solemniteti: LD në MZ FESTOI ÇEREK SHEKULLIN E THEMELIMIT

Mehmet Bardhi

Organizata e parë politike e Shqiptarëve, Lidhja demokratike në Mal të Zi, solemnisht festoi të mërkurën mbrëma në hotelin “Mediteran” 25-vjetorin e themelimit. Për gjendjen që shkaktoi krijimin e kësaj parti edhe për veprimtarinë e saj gjatë këtij çerek shekulli foli kryetari i saj Mehmet Bardhi. Ai veçanërisht theksoi rëndësinë që Shqiptarët të vetorganizohen në mënyrë që të jenë të ... Read More »

Scroll To Top