Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Millo Gjukanoviq

Feed Subscription

Vizita: GJUKANOVIQ TË MARTEN NË ULQIN

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryeministri malazez Millo Gjukanoviq do të qëndrojë nesër në vizitë pune në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Gjukanoviq fillimisht do të bisedojë me drejtuesit e Komunës së Ulqinit, e pastaj do të mbajë takim me anëtarët e Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve në përbërje të zgjeruar. Mbas qëndrimit në Ulqin, kryetari i Qeverisë do të vizitojë Komunën e Tivarit. Read More »

Meta-Gjukanoviq: PËRMBAJTJA E FJALORIT BIE NDESH ME KARAKTERIN AUTOKTON TË SHQIPTARËVE NË MZ

image (23)

Në kuadër të Sesionit Plenar të Pranverës të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po zhvillohet këto ditë në Tiranë, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, z. Ilir Meta, priti sot Kryeministrin e Malit të Zi, z. Milo Gjukanoviq. Kryetari i Kuvendit, Meta e falënderoi Kryeministrin Gjukanoviq për pjesëmarrjen në Asamblenë Parlamentare të NATO-s dhe duke e uruar për firmosjen së fundmi ... Read More »

Gjukanoviq: PËR KRIPORE – SIPAS LIGJIT

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryeministri i Malit të Zi Millo Gjukanoviq ka deklaruar se Këshilli për privatizim, kur bëhet fjalë për Kriporen, do të sjell vendimin në pajtim me ligjin dhe me qellim zhvillimin e ekonomisë dhe shtetit. Ai gazetarëve të martën në Nikshiq, në pyetjen se a do të sjell vendimin Këshilli në mbledhjen e nesërme rreth pagesës së çmimit të tregut për ... Read More »

Kryesia e PDS-së: FORMOHET GRUPI PUNUES PËR ULQIN

Milo Djukanovic, Millo Gjukanoviq

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Partisë demokratike të socialistëve është diskutuar për situatën politike aktuale në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Anëtarët e këtij trupi me situatën i njoftoi kryetari i Këshillit komunal Loro Nrekiq. Është vendosur që të formohet grupi punues, i cili në fillim të dhjetorit do të fillojë bisedimet për tejkalimin e krizës politike në funksionimin ... Read More »

Qeveria: SEZONI TEJKALOI TË GJITHË PRITSHMËRITË

Vlada Crne Gore

Qeveria e Malit të Zi ka konstatuar dje se, në bazë të të dhënave me të cilat disponon, rezultatet e deritashme të sezonit tejkalojnë të gjithë pritshmëritë, me numër rekord të mysafirëve. “Qeveria ka ngarkuar të gjithë organet kompetente të administratës që të angazhohen shtesë në mënyrë që këtë trend pozitiv i sezonit të mbahet edhe në periudhën  ardhshme, kur ... Read More »

Gjukanoviq: ÇMENDURI ËSHTË QË PDS-ja TË JETË PUSHTET NË TË GJITHË KOMUNAT

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryetari i PDS-së Millo Gjukanoviq ka thënë se partia e tij asnjëherë nuk ka pretenduar të ketë monopolin e qeverisjes. “Të mërkurën kam biseduar me përfaqësuesit e disa partive të popujve pakicë dhe kemi nënshkruar marrëveshjen e koalicionit”, tha ai për TVCG. Sipas fjalëve të tija, u fol edhe për problemet në një sërë vetëqeverisjesh lokale. “Dhe kam thënë: nuk ... Read More »

Aneksi i marrëveshjes PDS-Forca: NËNSHKRIMI NË PRANI TË LIDERËVE TË PB DHE IQK

Gjukanoviq, Cungu, Koalicioni, DPS, Forca

Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu kanë nënshkruar sot në Podgoricë Aneksin e marrëveshjes për koalicionin paszgjedhor të bashkëpunimit në mes PDS-së dhe Forcës. Në nënshkrimin e aneksit të marrëveshjes së koalicionit ishin të pranishëm partnerët e koalicionit në nivel shtetëror – Rafet Husoviq, kryetari i Partisë boshnjake, Marija ... Read More »

PDS – Forca: TË MËRKURËN NËNSHKRUAJNË ANEKSIN E MARRËVESHJES SË KOALICIONIT

Nazif Cungu, Koalicija,

Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu do të nënshkruajnë nesër Aneksin e marrëveshjes së koalicionit të këtyre dy partive, njoftohet nga PDS-ja. Siç është lajmëruar nga PDS-ja, marrëveshja do të nënshkruhet në ndërtesën e vjetër të Qeverisë. Portali Analitika përkujton se PDS-ja dhe Forca kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit ... Read More »

Nimanbegu: GJUKANOVIQ, ÇKA ME PRIVATIZIMET E PASUKSESSHME NË ULQIN?

Genci Nimanbegu

Në Kuvendin e Malit të Zi të mërkurën do të mbahet ora kryeministrore. Në emër të klubit të deputetëve të partive shqiptare, Iniciativës qytetare kroate dhe Partisë liberale Genci Nimanbegu do të pyes kryeministrin Millo Gjukanoviq cilat masa Qeveria e Malit të Zi planifikon ti ndërmarr në rastin e privatizimit të pasuksesshëm në sektorin e turizmit në komunë të Ulqinit. ... Read More »

„Pobjeda“: PDS AFËR PUSHTETIT ME PD-në E FATMIR GJEKES

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

“As matematikisht e as politikisht PDS-ja nuk është faktikisht larg nga pjesëmarrja në pushtetin e Ulqinit. Të gjithë e dinë këtë, duke përfshirë këtu edhe liderët lokal të partive dhe koalicioneve”, shkruan “Pobjeda”. Siç thuhet, sipas rezultateve të sondazhit të fundit të opinionit publik, mbi gjysma e Ulqinakëve do të dëshironte partneritetin e Partisë demokratike, në krye me Fatmir Gjeken, ... Read More »

Scroll To Top