Friday , May 24 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: Miss Shqiperia 2014

Feed Subscription

MEDIAT KOSOVARE BOJKOTUAN MISS SHQIPËRIA

Miss Shqiperia 2014

Në ngjarjen më të madhe të bukurisë “Miss Shqipëria 2014″, e cila u mbajt në Ulqin, mediat kosovare kanë marrë trajtim jo të duhur. Regjisori i kësaj ngjarjeje Petri Bozo, i ka larguar vetë kamerat duke thënë:“O vendosuni prapa publikut,o ua hedh kamerat në det!?” Si rrjedhojë e vendit të pafavorshëm për xhirim dhe këtij trajtimi, 37 përfaqesues të mediave ... Read More »

U mbajt spektakli: ANISA PETRELA SHQIPTARJA MË E BUKUR

Anisa-Petrela-540x340

19-vjeçarja Anisa Petrela nga Tirana është fituesja e “Miss Shqipëria 2014”. Këtë vendim të jurisë e deklaroi kryetari i komunës së Ulqinit dhe anëtari i jurisë Fatmir Gjeka. Ai shprehu kënaqësinë që ky spektakël është mbajtur në Ulqin, poshtë bedenave të Kalasë. Përcjellësja e parë është Kristi Pejo, ndërsa e dyta Sara Ymeri. Për Shqiptaren më të bukur kanë konkurruar ... Read More »

Miss Shqipëria: SPEKTAKLI MUND TË FILLOJË

Miss Shqiperia 112245

“Miss Shqipëria” do të dhurojë një super spektakël e kjo është mirëmenduar që nga prezantimi deri tek detajet e tjera që shoqërojnë garën e bukurisë. Prezantuese do të jetë bukuroshja Orinda Huta, e cila do të thërrasë edhe emrin e mbretëreshës së bukurisë shqiptare për vitin 2014. Elementë të tjerë që do t’i japin edhe më atmosferë të premtes në ... Read More »

Gjeka: GJITHÇKA GATI PËR “MISS SHQIPËRIA”

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar për “Vijesti” që edhe përkundër bllokadës së llogarisë të vetëqeverisjes lokale çdo gjë do të jetë gati për mbajtjen e manifestimit miss Shqipëria, të caktuar për të premten në Molin e madh në Ranë. “Bukuroshet, të cilat në Ulqin erdhën para tre ditëve, erdhën në moment të keq për vetëqeverisje lokale. ... Read More »

Miss Shqipëria2014: FINALISTËT PËRFUNDUAN NË ULQIN

Miss Shqiperia Gezim M.

Kanë shëtitur më shumë se dy javë nëpër të gjithë Shqipërinë, por kanë përfunduar në Ulqin. Qyteti ynë është ndalesa e fundit që të bukurat shqiptare kanë ndërmarrë. Pasi, pikërisht këtu do të zhvillohet konkursi i bukurisë “Miss Shqipëria 2014”. Finalja e madhe do të mbahet në datën 27 qershor, por vajzat së bashku me stafin që do të realizojë ... Read More »

Miss Shqipëria: 31 FINALISTE NË ULQIN

Miss Shqipeia

Prej 16 vitesh bukuria femërore gërshetohet me atë të trashëgimisë tone, ndaj edhe në këtë edicion “Miss Shqipëria” nuk ndryshon formule, raporton Vizionplus.tv. Gara më e rëndësishme e bukurisë në vend, një organizim i “Deliart Assosiation” në bashkëpunim me Vizion Plus do të zhvillohet këtë vere në Kalanë e Ulqinit. Petri Bozo, producent i spektaklit tregon arsyen pse u zgjodh ... Read More »

Bozo: MIS SHQIPËRIA ËSHTË PROMOCION I SHKËLQYER I ULQINIT

Producenti i spektaklit “Miss Shqipëria” Petri Bozo ka thënë që mbajtja e këtij manifestimi në Ulqin nuk është i pazakontë. “Çdo vit në konkursin tonë marrin pjesë vajzat me prejardhje shqiptare nga Mali i Zi, Maqedonia, Greqia, SHBA, nga të gjitha anët e botës. Edhe këtë vit do të jetë ashtu”, tha ai për “Vijesti”. Sipas fjalëve të tija, mbajtja ... Read More »

Scroll To Top