Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: moti ne ulqin

Feed Subscription

Parashikimi i motit: PËR FUNDJAVË SHUMË SHI DHE STUHI

Nga Enti hidrometeorologjik i Malit të Zi paralajmëruan se këtë fundjavë do të ketë reshje të shumta të shiut dhe erë të fuqishme me drejtime jugore. Pritet që shumë shi të bie të shtunën pasdite, madje 80 deri në 100 litër për metër katror. Mot i ndryshueshëm do të jetë edhe në fillim të javës së ardhshme, prej të hënës ... Read More »

Parashikimi i motit: JAVËN E ARDHSHME MOT I MREKULLUESHËM

Ulqin, Ulcinj, Kalaja, Stari grad, Panorama

Mot i mrekullueshëm do të jetë javën e ardhshme në Adriatikun jugor, njoftuan meteorologët. Temperatura e ajrit do të kalojë 30 gradë Celsius, ndërsa më ngrohtë do të jetë nga mesi i javës kur pritet që termometri të kalojë 33 shkallë. Këto ditë praktikisht nuk do të ketë as erë, që së bashku me temperaturën e detit rreth 25 gradë, ... Read More »

Parashikimi i motit: SONTE SHI, NGA E SHTUNA DIELL DHE MË NXEHTË

Vranesira, Oblacno

Sipas parashikimit të meteorologëve, sot në Adriatikun jugor do të kemi vranësira të tërësishme, ndërsa nga fundi i ditës janë të mundshme reshjet e shiut. Nga mesi i natës në Ulqin pritet era e fortë verilindore dhe reshjet me bubullima. Moti i bukur dhe rritja e temperaturës së ajrit, e cila prapë do të kalojë 30 gradë Celsius, priten nga ... Read More »

Parashikimi i motit: JAVËN E ARDHSHME MOT ME DIELL DHE NXEHTË

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, Deti

Edhe gjatë tërë javës së ardhshme në Adriatikun jugor do të kemi kushte ideale për pushim dhe plazh. Meteorologët kanë paralajmëruar se të hënën do të jetë shumë nxehtë, me temperaturë të ajrit rreth 35 gradë Celsius. Ditët e ardhshme temperatura do të jetë për dy deri në tre gradë më e ultë, por për fundjavë priten prapë ditë me ... Read More »

Javën e ardhshme ideale për pushim: TEMPERATURA MBI 30 GRADË

Plazhi i vogel, Mala plaza

Meteorologët kanë paralajmëruar që në Adriatikun jugor gjatë tërë javës së ardhshme do të jetë mot me diell. Prej të hënës temperatura e ajrit do të jetë në rritje dhe do të sillet në tërë këtë periudhë rreth 32 gradë Celsius. Era do të jetë e dobët deri në mesatare, kryesisht me drejtime perëndimore. Pra, na pret moti ideal për ... Read More »

Javën e ardhshme: MOT ME DIELL DHE MË NXEHTË

deti, more, plaza

Sipas parashikimit të meteorologëve, edhe gjatë tërë javës së ardhshme në Adriatikun jugor do të jetë mot me diell. Temperatura e ajrit do të ketë trend rritës dhe do të sillet prej 35 deri në 39 gradë Celsius. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kryesisht perëndimore. Temperatura e detit do të jetë rreth 26 shkallë. Read More »

Vapë deri në fund të korrikut: PASDITE NDOSHTA EDHE SHI

Moti, Vreme, Nxehte, Vape, Toplo, Vruce

Vapa në Adriatikun jugor do të vazhdojë deri në fund të këtij muaj, njoftuan meteorologët. Mirëpo, prej nesër temperaturat e ajrit do të jenë më të ulëta se në fillim të javës. Për sot parashihet shumë nxehtë. Nga mesi i ditës dhe pasdite, si dhe gjatë natës mot me vranësira të ndryshueshme me mundësi të vogël për shi dhe bubullima. Read More »

Scroll To Top