Wednesday , July 8 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: moti ne ulqin

Feed Subscription

Moti: NDIZET ALARMI I KUQ, MË SË NXEHTI TË MËRKURËN

Sot në ora shtatë të mëngjesit në Ulqin temperatura ishte 26 gradë Celsius, gjë që paralajmëron edhe një ditë jashtëzakonisht të ngrohtë. Sipas fjalës së meteorologëve, temperaturat shumë të larta të ajrit do të jenë deri të enjten, ndërsa më së ngrohti do të jetë të mërkurën. Era do të fryjë e dobët, kryesisht me drejtime perëndimore. Prej sot, përndryshe, ... Read More »

Parashikimi i motit: DITËT E ARDHSHME MOT ME DIELL DHE NXEHTË

Sipas parashikimit të meteorologëve, prej sot në Adriatikun jugor vjen periudhe e stabilizimit të motit. Siç theksojnë, në shtatë ditët e ardhshme pritet mot me diell, ndërsa temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje të vazhdueshme: sot do të sillen rreth 31 gradë Celsius, ndërsa në fillim të javës së ardhshme do të jetë për 5-6 shkallë më ngrohtë. Era ... Read More »

Parashikimi i motit: DITËT E ARDHSHME KRYESISHT ME DIELL

Plazhi i madh, Velika plaza, Rana, Deti

Sipas parashikimit të meteorologëve, ditët e ardhshme në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me diell. Temperatura e ajrit do të jetë për çdo ditë në rritje, derisa do të fryjë era e dobët deri mesatare me drejtime perëndimore. Meteorologët shtojnë se ndryshime të motit do të ketë në fund të javës së ardhshme. Read More »

Parashikimi i motit: NGA E MARTA MË SHUMË DIELL

Sipas parashikimit të meteorologëve, në Adriatikun jugor edhe të hënën do të ketë reshje, derisa kthjellimi pritet të martën. Nesër temperatura e ajrit do të bie për 2-3 shkallë Celsius, ndërsa prapë do të rritet prej të mërkurën, kur do të sillet rreth 15 shkallë. Era e dobët deri në mesatare, me drejtime perëndimore. Të enjten e forcuar. Read More »

Parashikimi: PREJ TË DIELËS MË SHUMË DIELLË DHE ERË

Vranesira, Oblacno

Sipas parashikimit të meteorologëve, në Adriatikun jugor në dy ditët e ardhshëm do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme. Prej të dielës dhe në fillim të javës së ardhshme pritet më shumë diell, por edhe erë. Temperaturat e ajrit nuk do të ndryshojnë por do të sillen rreth 15 gradë Celsius. Read More »

Moti: PREJ TË DIELËS SHI, ME RRITJE TË TEMPERATURËS

Edhe sot, sipas kalendarit në ditën e parë të pranverës, në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me diell, njoftojnë meteorologët. Prej nesër (të dielën) fillon periudha e gjatë e motit me vranësira dhe shi të përkohshëm. Por, temperatura e ajrit deri të mërkurën do të jetë në rritje dhe do të sillet rreth 15 gradë Celsius. Prej të martës ... Read More »

Parashikimi i motit: DITËT E ARDHSHME KRYESISHT ME DIELL

Ada e Bunes, Ada Bojana

Sipas paralajmërimeve të meteorologëve, ditët e ardhshme në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me diell. Do të ketë vranësira të përkohshme, por jo shi, mendojnë ato. Era do të jetë me fuqi mesatare, me drejtime jugore dhe perëndimore, ndërsa temperatura e ajrit do të sillet rreth 15 gradë Celsius. Read More »

Scroll To Top