Thursday , July 16 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: moti ne ulqin

Feed Subscription

Moti: EDHE SOT BUKUR

Moti 1

Në Ulqin këtë të mërkur agoi ditë e mrekullueshme me erë më të fortë lindore, mundësi e mirë të pihet kafja me kënaqësi në Ranë ose Bunë. Por, nga fundi i ditës parashikohen vranësira, ndërsa në mbrëmje shi. Deri të dielën do të jetë kryesisht mot me vranësira dhe shi, sidomos të enjten, ndërsa temperatura e ajrit në rënie. Sipas ... Read More »

Parashikimi i motit: PREJ TË DIELES MË SHUMË DIELL

Vranesira, Oblacno

Sipas parashikimit të meteorologëve, edhe në dy ditët e ardhshme në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të përkohshme. Prej të dielës do të ketë më shumë diell, ndërsa mot i tillë do të mbizotërojë deri të mërkurën. Në tërë këtë periudhë, temperatura e ajrit do të sillet rreth 13 gradë Celsius. Read More »

Moti: PRANVERË EDHE JAVEN E ARDHSHME

Ada e Bunes, Ada Bojana

Duke u bazuar në hartat parashikuese, edhe javën e ardhshme në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me diell, praktikisht mot i vërtet pranveror. Meteorologët kanë njoftuar se temperatura ditore e ajrit do të sillet rreth 13 gradë Celsius, ndërsa ajo e mëngjesit do të jetë 5-6 gradë më e ultë. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare, ... Read More »

Parashikimi i motit: MOT KRYESISHT ME SHI GJATË TËRË JAVËS

Gjatë tërë kësaj javë në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me shi, njoftuan meteorologët. Prej të martës era prapë do të forcohet, por, siç theksohet, nuk do të jetë e fuqishme si javën e kaluar. Prej të mërkurës temperatura e ajrit do të rritet dhe do të jetë rreth 14 gradë Celsius, ndërsa prej të shtunës prapë do të ... Read More »

Parashikimi i motit: KRYESISHT ME SHI GJATË TËRË JAVËS

Gjatë tërë kësaj jave në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me shi, njoftuan meteorologët. Prej të martës era do të forcojë prapë, por, siç theksohet, nuk do të jetë e fuqishme si javën e kaluar. Prej të mërkurës temperatura e ajrit do të rritet dhe do të jetë rreth 14 gradë Celsius, ndërsa prej të shtunës do të ketë ... Read More »

Parashikimi i motit: PREJ SOT PRISHET MOTI

Prej sot në Adriatikun jugor pritet prishje e motit, njoftuan meteorologët. Gjatë të gjithë javës së ardhshme do të mbizotërojë mot me vranësira dhe shi dhe me erë të fuqishme, kryesisht me drejtime jugore. Temperatura e ajrit nuk do të ndryshojë shumë dhe do të jetë rreth 14 gradë Celsius. Read More »

Parashikimi i motit: PREJ TË MARTËS PRAPË DIELL

Vranesira, Oblacno

Të dielën dhe të hënën në Adriatikun jugor do të mbizotërojë mot me vranësira dhe shi të dobët, me erë jugore, lajmëruan meteorologët. Prej të martës, moti prapë do të jetë me diell, me erë të moderuar me drejtime të ndryshueshme. Temperatura e ajrit në periudhën e përmendur në Ulqin do të sillet rreth 13 gradë Celsius. Read More »

Parashikimi i motit: PREJ SOT KRYESISHT ME DIELL DHE MË FTOHTË

Ada e Bunes, Ada Bojana

Prej sot në Adriatikun jugor, dhe gjatë tërë javës së ardhshme do të jetë mot kryesisht me diell, njoftuan meteorologët. Prej të hënës temperatura e ajrit do të bie dhe do të jetë rreth 7 gradë Celsius. Ditët e ardhshme ajo do të ketë trend të lehtë rritës dhe për fundjavë prapë do të jetë rreth 12 shkallë. Në tërë ... Read More »

Scroll To Top