Friday , January 22 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

Letër e hapur nga Koalicioni Forca-UDSH-ASH: BINDNI TJERËT TË BASHKOHEMI

camaj-cungu-zenka

Drejtuar opinionit publik mbarëshqiptar si dhe: Presidentit të Republikës së Shqipërisë Z. Bujar Nishani Presidentit të Republikës së Kosovës Z. Hashim Thaçi Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Z. Ilir Meta Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Kosovës, Z. Kadri Veseli Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Shqipërisë, Z. Edi Rama Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, Z. ... Read More »

Koalicioni Forca-UDSH-ASH: TË GJITHA VENDIMET ME KONSENSUS

forca-udsh-ash

  Pas nënshkrimit të marrëveshjes për koalicionin parazgjedhor mes Forcës së Re Demokratike dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve, mbrëmë këtij koalicioni i është bashkuar edhe subjekti i tretë më i madh politik shqiptar në vend, Alternativa Shqiptare. “Nëpërmjet këtij koalicioni, që përfshin tre partitë kryesore shqiptare të Malit të Zi, garantohet fuqizimi i faktorit politik shqiptar në vend duke mundësuar ... Read More »

Protokol: URIME, KUMTESA…

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Kryetari i Komunës së Ulqinit  Nazif Cungu  uron  besimtarët islam  me rastin e festes së Bajramit të madh. Në urimin etij thuhet: “Pas  javëve të mundimshme  të muajit Ramazan  sot Ju festoni Bajramin, andaj qytetar të dashur, Dua tju uroj Gëzuar, sakrificat, agjërimet, lutjet e Juaja  u kthefshin në mirësi , dritë , për çdo besimtarë Urime.”     Po ... Read More »

Cungu: TEJKALOHEN VËSHTIRËSITË RRETH NDËRTIMIT TË AKVA PARKUT

Akva park, Hibrid 1

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu u takua dje me investitorët turq, përfaqësuesit e kompanisë “Polin”, të cilët tash disa vite janë të interesuar që në komunën më jugore të ndërtojnë Akva parkun. Cungu në takim ka thënë se Komuna është shumë e interesuar për investimet e këtij tipi, si dhe që do të tentojë të ndihmojë investitorët në ... Read More »

Cungu:  PO PUNOJMË NË ZVOGËLIMIN E SHPENZIMEVE PUBLIKE

Nazif Cungu

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka thënë se pushteti lokal po punon me përkushtim në zvogëlimin e shpenzimeve publike duke tentuar që nga buxheti i qytetit të eliminohen shpenzimet e panevojshme por edhe keqpërdorimet e mjeteve. Një qind ditë mbasi që u zgjodh për njeriun e parë të qytetit, Cungu i premtoi qytetarëve transparencë në punë dhe vendosjen ... Read More »

Komuna: KUMTESA PËR OPINION

Nazif Cungu

  ÇDO GJË GATI PËR  SOUTHERN SOUL FESTIVAL –MONTENEGRO  2016 Edicioni i katërt i SOUTHERN SOUL FESTIVAL -2016 do të mbahet  nga data 30 qershor  deri më 3 korrik. ,Kështu u tha në një takim të zhvilluar ndërmjet  organizatorëve të Festivalit dhe kryetarit Cungu. Ky aktivitet I cili  organizohet  në hapsirat e Dolcinium kite Club në plazhin e madh këtë ... Read More »

Forca: KALOHET EDHE NJË AFAT PËR KONGRES

Forca e re demokratike

Paralajmërimi që Kongresi i 3 zgjedhor i Forcës së re demokratike do të mbahet deri në mes të qershorit, nuk është realizuar. Këshilli qendror i kësaj parti në fund të marsit fillimisht ka vendosur që kongresi do të mbahet me 14 maj. Kryetari i Forcës Nazif Cungu mbas kësaj shtyrje ka deklaruar që Kongresi do të mbahet deri në mes ... Read More »

Para sezonit: DREJTUESIT E DREJTORISË PËR PUNË INSPEKTUESE QËNDRUAN NË ULQIN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Drejtori i Drejtorisë për punë inspektuese të Malit të Zi Bozhidar Vuksanoviq dhe ndihmësi i tij Ilir Harasani kanë qëndruar të hënën në vizitë pune në Ulqin. Ato u takuan me kryetarin e Komunës Nazif Cungun dhe bashkëpunëtorët e tij me të cilët biseduan për sfidat dhe bashkëpunimin në kryerjen e kontrollit të forcuar inspektues gjatë sezonit turistik. Në takim ... Read More »

Cungu në press: DËME TË MËDHA NË KOMUNËN E ULQINIT NGA RESHJET

Nazif Cungu

  Të nderuar  të pranishëm , e kam thirur këtë konferencë për  tju njoftuar shkurtimisht  me pasojat  e dëmeve  të shkaktuara  nga  reshtjet e shiut dhe  masat  që po ndërmarrim për sanimin e situatës. Me keqardhje  mund të konstatoj  që moti i lig i përcjellë me shi të intensitetit të lartë për  këtë kohë të vitit ,  ka shkaktuar dëme ... Read More »

PDS dhe Forca: NUK KA NEVOJË PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME LOKALE

Koalicioni

Drejtuesit e Partisë demokratike të socialistëve dhe Forcës së re demokratike kanë vlerësuar se nuk ekziston nevoja e mbajtjes së zgjedhjeve të parakohshme lokale në Ulqin. Ato në këtë mënyrë e kanë hedh poshtë mendimin e liderit të Partisë demokratike Fatmir Gjeka që për shkak të problemeve në funksionimit të pushtetit lokal do të ishte e dobishme që të shpallen ... Read More »

Scroll To Top