Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

Liderët e partive shqiptare mbi incidentin në Kuvend: E DUAN MILLON EDHE DRITANIN

Gjeloshaj, Gjeka, Cungu, Nimanbegu, Sinishtaj

Udhëheqësit e partive nacionale parlamentare të Shqiptarëve kanë vlerësuar që incidenti i javës së kaluar, kur kryeministri Millo Gjukanoviq e quajti deputetin e partisë Pozitive Dritan Abazoviq “vagabond”(kopuk), ndërsa partin e tij përfaqësues të “mafisë mediatike”, është hap mbrapa në demokraci. “Në akuza që dikush është i lidhur me mafi duhet të reagojnë organet shtetërore, ndërsa nga ana tjetër, përfaqësuesit ... Read More »

Komuna e Ulqinit: TAKIM ME ZNJ. PAULA D. ROYSTER

Sot Kryetari i Komunës Nazif Cungu priti në takim eksperten nga fusha e antropologjisë kulturore dhe gjenealogjisë nga SHBA znj. Paula D Royster. Znj. Royster është lider në përkushtimin e Qendrës për zbulimin, ruajtjen dhe mbrojtjen e histories së diasporës afrikane dhe që është duke qëndruar në Ulqin lidhur me studimin e saj që ka të bëjë me gjurmët e ... Read More »

Ministria e financave: RROGA E CUNGUT 1230 EURO

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Komuna e Ulqinit është njëra nga pesë vetëqeverisjet lokale në Mal të Zi e cila në mënyrë të parregullt shlyen borxhet, ka deklaruar Ministria e financave. Siç theksohet, në organet e administratës së Ulqinit rroga mesatare është 541 euro, ndërsa paga mujore e kryetarit të komunës Nazif Cungu është 1230 euro. Ministria ka paralajmëruar që në të ardhmen do të ... Read More »

Resulbegoviq: ANULOHET VENDIMI PËR SHKARKIMIN TIM

Gjykata administrative e Malit të Zi me 05.11.2013 ka anuluar Vendimin e kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif Cungu Nr. 01-3801-13 të datës 30.0.2013 me të cilin shkarkon Selim Resulbegoviqin nga detyra e Nënkryetarit të komunës së Ulqinit. Duke vlerësuar ligjshmërinë e Vendimit të kundërshtuar Gjykata gjeti që kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu në procesin e sjelljes së ... Read More »

“Vijesti”: ZGJEDHJET EPIILOG I AGONISË TË KOMUNËS SË ULQINIT

Kuvendi komunal, Skupstina Opstine, Parlament

Mbledhja që do të mbahet të martën në të cilën do të shkurtohen mandatet dhe do të hapet rruga për zgjedhje të parakohshme është epilog i bllokimit shumë mujor të Parlamentit lokal, agonisë dhe anarkisë në komunë të Ulqinit, shkruan „Vijesti“. Kjo gazetë duke cituar kryetarin e komunës Nazif Cungu thotë që Forca e re demokratike nuk do të marrë ... Read More »

PDS: NUK DO TË PËRKRAH SHKARKIMIN E CUNGUT

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq ka deklaruar që kjo parti nuk e mbron nga shkarkimi kryetarin e komunës Nazif Cungun. “Zgjedhjet do të jenë në fund të janarit dhe ne nuk do të sillemi keq si ato kur na kanë zëvendësuar para dy viteve. Ne jemi për ndryshim të plotë të këtij pushtet dhe ... Read More »

Qetkoviq: TË SHOHIM A ËSHTË PDS OPOZITË

Andrija Cetkovic, Loro Nrekiq

Kryetari i Partisë socialiste popullore Andrija Qetkoviq tha që do të ishte ndodhi që nuk mbahet në mend në praktikën politike që një pjesë e opozitës të injoroj propozimin e pjesës tjetër të opozitës për shkarkimin e kryetarit të komunës. Ai të hënën ka dorëzuar iniciativën që në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit komunal me 12 nëntor nga funksioni i ... Read More »

Gjeka: CUNGU KA PROBLEME ME VETEN

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar se ai dhe partnerët e deritashëm të koalicionit në nivelin komunal pajtohen që fajtori kryesor për zgjedhje të parakohshme është Forca e re demokratike dhe kryetari i saj Nazif Cungu. „Të ju them sinqerisht, nuk e di pse ai i kishte këto probleme me veten, e jo me partnerët“, tha Gjeka për ... Read More »

Cungu: GJEKA ËSHTË PROTAGONISTI KYÇ I SHKAKTIMIT TË ZGJEDHJEVE

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar në TV të Malit të Zi që lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka është protagonisti kryesor i zgjedhjeve të parakohshme në komunën e Ulqinit. “Ai mendon që është në kulmin e fuqisë që të vij në pushtet dhe të emërohet kryetar i komunës. Për këtë arsye Gjeka i bënë të ... Read More »

Cungu: ZGJEDHJET NË PRILL, NDOSHTA DHE MË HERËT

Kryetari i Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që zgjedhjet e reja në këtë komunë do të mbahen në fund të prillit, e ndoshta dhe më herët. “Pres që disa pika të gjenden në rendin e ditës të mbledhjes së Kolegjiumit dhe atë rebalanci i buxhetit dhe vendimet lidhur me investimet”, ka thënë ai ... Read More »

Scroll To Top