Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

Vendimi i shkallës së parë: FORCA T’I PAGUAJË IQ-SË DHE SINISHTAJT 24 MIJË EURO

Vasel Sinishtaj, Nazif Cungu

Para Gjykatës themelore në Ulqin ka përfunduar kontesti në bazë të padisë të cilën kundër Forcës së re demokratike e kanë dorëzuar Iniciativa qytetare (IQ) nga Tuzi dhe funksionari i lartë i këtij grupimi politik Vasel Sinishtaj. Siç mëson Portali Ul-info, pjesërisht është miratuar kërkesa paditëse në bazë të cilës Forca duhet t’i paguajë rreth 10 mijë euro IQ-së, sa ... Read More »

Komuna: DELEGACIONI NGA PRISHTINA NË ULQIN

shpend ahmeti 1

  Një delegacion i Komunës së Prishtinës  me në  krye Kryetarin e Komunës Shpend Ahmeti vizitoi  Ulqinin dhe u prit nga Kryetari  Nazif Cungu, Kryetari i Kuvendit  Loro Nrekiqi dhe bashkëpunëtorë të  tjerë. Gjatë takimit  miqësorë , të dy kryetarët  potencuan  se  Ulqini dhe Prishtina   përherë  kanë  pasur  lidhje  fisnore, emocionale dhe  lidhje të  tjera  andaj  është koha që  të ... Read More »

Cungu: KONGRESI I FORCËS DERI NË MES TË QERSHORIT

Nazif Cungu

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka thënë se Kongresi i tretë zgjedhor i kësaj parti, i cili ishte i planifikuar për datën 14 maj, është shtyrë dhe do të mbahet deri në mes të qershorit. “Kongresi i Forcës është shtyrë për arsye teknike. Nuk ka arsye tjera për shtyrjen e tij. Bëhet fjalë për përgatitjen e dokumenteve ... Read More »

Cungu në press: KONSOLIDIMI I FINANCAVE

Nazif Cungu

  Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu mbajti dje konference shtypi. Ja çka tha: Kane kaluar disa jave nga takimi ynë ku prezantova masat që po ndjekim për  menaxhimin e financave e sot po bëjmë paraqitjen publike të rradhës ku qytetaret do te informojmë me hapa gjithëpërfshirëse në shlyerjen e  detyrimeve dhe borxheve të grumbulluara dhe me ndaljen e ... Read More »

Komuna: FILLUAN TAKIMET ME BASHKËSI LOKALE

Cungu, Bashkesia lokale 2

  Sot kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu filloi turin e takimeve me kryetarët e bashkësive lokale të Komunës së Ulqinit. Fillimisht takimi nisi me përfaqësuesit e Bashkësisë Lokale nr.2, si Bashkësia Lokle më e madhe në qytetin tonë. Kryetari i kësaj BL, Nexhat Lajka dhe  Kadro Axhemoviqin përshëndetën nismën dhe veçuan një sërë problemesh me të cilat ballafaqohen ... Read More »

Cungu Thaçit: KUR KOSOVA ËSHTË QETË EDHE NE QETËSOHEMI

Nazif Cungu, Hashim Thaci

  Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim kryetarin e Ulqinit, Nazif Cungu, i cili është edhe kryetar i partisë kryesore të shqiptarëve në Mal të Zi, Forca e Re Demokratike, njofton zyra për media e Presidentit, përcjellë klankosova.tv Presidenti Thaçi e siguroi kryetarin e Ulqinit se shqiptarët e Malit të Zi do të kenë ... Read More »

„Vijesti“: PROKURORIA SPECIALE HETON “RASTIN SHAS”

Liqeni i Shasit, Sasko jezero

Prokuroria speciale shtetërore heton se si disa mijëra metra katror të tokës komunale në brigjet e liqenit të Shasit kanë kaluar në dorë të personave privat, ndër të cilët është edhe kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë duke u bazuar në informatat zyrtare thotë se në Prokurori speciale është formuar lënda mbi këtë bazë, si ... Read More »

Pink M: EDHE GJEKA EDHE CUNGU KANË UZDAJË TEK PDS-JA

Fatmir-Gjeka, Nazif Cungu

Koalicioni qeverisës në Ulqin nuk ka më perspektivë pasi që URA ka vendosur ta dal nga ai. Negociatat për rikompozim të pushtetit janë në vijim, pohon televizioni PINK M. Lideri i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka thënë se ia kanë dërguar propozimin PDS-së. “Përgjigjen e pres në fund të janarit ose fillim të shkurtit. Të gjejmë ndonjë zgjidhje: ose do ... Read More »

Edhe mbrëmë negociatat e PD-së dhe Forcës: TË GJITHË MBETEN NË POZICIONET FILLESTARE

Kuvendi komunal, Skupstina opstine

Deri mbrëmë në mesnatë drejtuesit e Partisë demokratike të Fatmir Gjekes dhe Forcës së re demokratike të Nazif Cungut kanë negociuar për vazhdimin e mbledhjes së Parlamentit lokal në rend të ditës të cilit gjendet rebalanca e buxhetit për këtë vit. Të dy anët, siç mëson Portali Ul-info, mbeten në qëndrimet e tyre të mëparshme. Opozita gjatë diskutimit parlamentar ka ... Read More »

Scroll To Top