Thursday , August 13 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

PDS – Forca: TË MËRKURËN NËNSHKRUAJNË ANEKSIN E MARRËVESHJES SË KOALICIONIT

Nazif Cungu, Koalicija,

Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu do të nënshkruajnë nesër Aneksin e marrëveshjes së koalicionit të këtyre dy partive, njoftohet nga PDS-ja. Siç është lajmëruar nga PDS-ja, marrëveshja do të nënshkruhet në ndërtesën e vjetër të Qeverisë. Portali Analitika përkujton se PDS-ja dhe Forca kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit ... Read More »

Forca: ME ANEKS KTHEJMË BESIMIN NDAJ PDS-SË

Nazif Cungu

Kryetari i Forcës Nazif Cungu ka paralajmëruar se partia e tij së shpejti do të nënshkruajë aneksin e marrëveshjes së koalicionit me PDS-në, me të cilën po kryejnë pushtetin në nivel shtetëror, shkruan “Dnevne novine”. Cungu për atë gazetë tha se me nënshkrimin e aneksit do të kthehet besimi i ndërsjellët në mes këtyre dy partive, besim i cili, siç ... Read More »

Sinishtaj: FORCA NUK MUND TË BËJË MARRËVESHJE PËR MALËSINË

Vasel Sinishtaj, Nazif Cungu

Funksionari i Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj ka thënë se paralajmërimi i aneksit të marrëveshjes në mes PDS-së dhe Forcës është edhe një tjetër me radhë i cili paraqet vetëm premtim parazgjedhor. “Kjo është biseda me të cilën fitojnë zgjedhjet dhe e cila sillet tash 20 vite. Mua nuk më nevojitet kjo. Më nevojitet referendumi, data e referendumit dhe hulumtimi i ... Read More »

Gjeka: FORCA VOTOI PËR PDU-në E RANËS, ASHENSORËT NË PËRDORIM PUBLIK

Fatmir-Gjeka, Nazif Cungu

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se konkursi për zgjidhjen urbanistiko-arkitektonike për Ranë është shpallur në bazë të PDU-së i cili është votuar para disa viteve, e për të cilin ka votuar edhe Forca. Ai tha se mbas sjelljes së këtij dokument do të nis ndërtimi i një sërë objekteve në Ranë, ndërsa investimet e përgjithshme do ... Read More »

“Dan”: CUNGU, ZENKA DHE GJELOSHAJ U TAKUAN ME GJUKANOVIQIN

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryetari i Forcës Nazif Cungu, lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve (UDSH) Mehmet Zenka dhe deputeti i Alternativës shqiptare Nik Gjeloshaj janë takuar të hënën në Podgoricë me kryeministrin dhe shefin e PDS-së Millo Gjukanoviq, por prapë nuk fituan afatet konkrete deri kur kërkesat e tyre do të plotësohen, shkruan “Dan”. Sipas asaj çfarë mëson kjo gazetë, temat kryesore të ... Read More »

Zëri i Amerikës: PARTITË POLITIKE SHQIPTARE NË MZ

Formimi i shumë partive politike nga radhët e shqiptarëve në Mal të Zi, ka shkaktuar pakënaqësi dhe reagime të shumta në opinionin publik. Analistët vlerësojnë se këto parti, që veprojnë të ndara dhe të përçara e kanë çorientuar elektoratin shqiptar. Ata nuk e përjashtojnë mundësinë që në një të ardhme, kjo shpërndarje e votës nëpër disa parti, të rrezikojë përfaqësimin ... Read More »

Sinishtaj: KUSH QESHET I FUNDIT, QESHET MË SË ËMBLI

Vasel, Genci, Nazif, Smajl

Funksionari i Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj ka thënë se në kontestin rreth mandatit të deputetit me deputetin e Forcës Genci Nimanbegun do t’i “qëndrojë” institucioneve vendase. “Do të dërgojë vërejtjen dhe saktë do t’i ceki përgjegjësit të cilat i morën përsipër me mosrespektimin e marrëveshjes. Pastaj do të shkojë rrugës gjyqësore, prej momentit kur duhej të isha deputet deri në ... Read More »

DN: PROKURORINË VEÇANËRISHT E INTERESON SHASI

Liqeni i Shasit, Sasko jezero

“Dnevne novine” shkruajnë se pushteti komunal ka afat prej një jave që të dorëzojë dokumentacionin të cilin e kërkojë Prokuroria speciale për krim të organizuar. Siç shkruan kjo gazetë e Podgoricës, organi hetimor veçanërisht insiston në dorëzimin e dokumentacionit për rastin Shas. “Në rastin e përmendur, ish kryetari i komunës Nazif Cungu është akuzuar që ka keqpërdor pozitën dhe me ... Read More »

Forca: PRESIM TAKIM TË SHPEJT ME PDS-NË

Nazif Cungu, Koalicija,

Lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar se në këtë parti nuk janë të kënaqur me ritmin e deritashëm të realizimit të marrëveshjes së koalicionit me Partinë demokratike të socialistëve. “Kanë kaluar shumë kohë dhe shpresojmë se më në fund do të fillojë të realizohet ajo që është e definuar me këtë dokument. Mendojë se së shpejti ... Read More »

Scroll To Top