Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

Hajdinaga, Cungu, Gjeka: PROKURORIA LE TË BËJ PUNËN E VET

Cungu-Gjeka-Hajdinaga-Ulqin

Në periudhën për të cilën Prokuroria speciale për krim të organizuar ka kërkuar nga komuna që ti dorëzohen praktikisht të gjithë të dhënat për punë, tre persona ishin kryetarë.Gëzim Hajdinaga ishte kryetar deri më 28 shtator të vitit 2011, Nazif Cungu prej atëherë deri më 24 shkurt të vitit 2014, kur në atë funksion u zgjodh Fatmir Gjeka. Ato në ... Read More »

Prokuroria speciale: NËN LUPË PUNËT E PUSHTETIT TË MËPARSHËM KOMUNAL

Me kërkesë të prokurorit special për krim të organizuar, inspektorët e policisë kanë filluar hetimin për punën e pushtetit komunal në Ulqin për periudhën prej 2011 deri në vitin 2014, shkruan “Vijesti”. Nën lupën e inspektorëve, siç thekson ajo gazetë, do të jenë vendimet, kontratat dhe tenderët të cilët i ka nënshkruar pushteti i mëhershëm në krye me Nazif Cungun. ... Read More »

Cungu: PRESIM TË NA FTOJË MILLOJA

Përfaqësuesit e partive shqiptare në Mal të Zi akoma nuk e kanë marrë ftesën e kryeministrit Millo Gjukanoviq për bisedime rreth rikonstruktimit të paralajmëruar të Qeverisë, por presin që ajo të vijë deri në fund të muajit, tha për Antena M kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu. “Presim që këto ditë të marrim ftesën për bisedime. Ftesa duhet ... Read More »

Forca: PRESIM FTESËN E GJUKANOVIQIT

Djukanovic, Husovic, Cungu, Koalicioni, Koalicija

Mbas njoftimit të kryeministrit Millo Gjukanoviq që para riorganizimit të Qeverisë do të bisedojë edhe me përfaqësuesit e partive shqiptare të cilët kanë marrëveshje koalicioni me PDS-në, përfaqësuesit e Forcës së re demokratike për Antena M kanë thënë që ftesën për bisedime nuk e kanë marrë ende zyrtarisht, por shpresojnë që në dhjetë ditët e ardhshme mund të takohen me ... Read More »

Forca për rikonstruktimin e Qeverisë: DO TË BISEDOJMË ME PARNERËT

Nazif Cungu, Koalicija,

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që kjo parti do të bisedojë rreth rikonstruktimit të paralajmëruar të Qeverisë malazeze me partnerët e saj të koalicionit. “Siç është e njohur, ne kemi bashkëpunim me Partin boshnjake dhe Iniciativën qytetare kroate. Do të kemi takime dhe do të merremi veshtë çka të bëjmë më tej. Kjo është gjithçka ... Read More »

Opozita për “rastin Parking”: DO TË INICIOJMË HETIMIN PARLAMENTAR

Parkingu 1

Disa këshilltarë të opozitës kanë deklaruar për këtë medie që shqyrtojnë mundësinë që në mbledhjen e parë të ardhshme të Kuvendit komunal të Ulqinit të hapet hetimi parlamentar për “rastin Parking”. “Vlerësojmë që është në interesin publik që të mblidhen të gjithë informatat dhe faktet mbi veprimin e organeve komunale në këtë rast”, thanë ato duke theksuar që duhet kontrolluar ... Read More »

Cungu: RRETH OBJEKTIT NË RANË ÇDO GJË E LIGJSHME DHE TRANSPARENTE

Ish kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka deklaruar që puna rreth ndërtimit të parkingut në Ranë, përball “Hollegros”, është krejtësisht e ligjshme dhe transparente. “Çdo gjë është bërë në bazë të ligjit dhe në pajtim me Programin e rregullimit të hapësirës. Ato njerëz që tani flasin për këtë gjë, votuan për të, por si duket nuk e kanë ... Read More »

Knezheviq iu përgjigj Cungut: PSE HESHTËT DERI TANI?

Gazetari i të përditshmes “Dan” Milan Knezheviq ka deklaruar që objektivisht ka informuar publikun mbi hetimin të cilin, në bazë të padisë së MANS-it, e me kërkesë të Prokurorisë themelore, e kryen policia e Ulqinit ndaj ish kryetarit të komunës Nazif Cungu. Cungu akuzoi dje “Dan-in” për senzacionalizëm dhe tentativë të “diskreditimit të partisë më të fortë shqiptare në Mal ... Read More »

Cungu “Dan-it”: TENTATIVË E DISKREDITIMIT

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka reaguar në tekstin e botuar në gazetën ditore “Dan”, më 21.06.2014. Reagimin e publikojmë në tërësi: Në tekstin tuaj, si në shumë raste të tjera, tentoni që me senzacionalizëm të më diskreditoni si kryetarë i partisë më të madhe shqiptare në Mal të Zi; dhe një ndër veprimet më të dobishme ... Read More »

“Dan”: HAPET HETIMI KUNDËR CUNGUT

Nazif-Cungu-BKA-MANS

Me kërkesë të Prokurorisë themelore të Ulqinit policia ka hapur hetimin kundër ish kryetarit të Komunës së Ulqinit Nazif Cungut, për shkak të pagesave të dyshimta për fatkeqësitë natyrore nga viti 2008 dhe 2009, në fund të fushatës për zgjedhje lokale të mbajtura më 26 janar, shkruan “Dan”. Siç thuhet, komuna në fillim të vitit 2013 ka dakorduar pagesën për ... Read More »

Scroll To Top