Sunday , February 23 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

MANS: PAGESA TË DYSHIMTA GJATË FUSHATËS NË ULQIN

Vanja Calovic

Qendra hulumtuese e MANS-it ka deklaruar që ish udhëheqësia e komunës së Ulqinit në finish të fushatës për zgjedhje lokale ka dakorduar pagesën e 50 mijë euro për kompensimin  e dëmit për fatkeqësi natyrore nga viti 2008 dhe 2009, shkruajnë “Dnevne novine”. Siç thuhet, kryetari i atëhershëm i komunës Nazif Cungu më 5 dhjetor ka nënshkruar Marrëveshjen për dinamikën e ... Read More »

Gjeka: MILLOJA MË THIRRI DHE KËRKOJ FALJE

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka ka deklaruar që dje e ka thirr kryeministri i Malit të Zi dhe lideri i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq për shkak të kërcënimeve që të martën i ka deklaruar për shkak të arritjes së koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Më tha që ishte pak nervoz dhe që nuk është ashtu”, tha Gjeka për ... Read More »

Forca: PËR FUNKSIONE VENDOSIN ORGANET E PARTISË

Lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që kjo parti ka konfirmuar seriozitetin e vet dhe që ja dëshiron të mirën Ulqinit për një kohë më të gjatë.“Këtë do ta dëshmojmë dhe në resorët që na takuan në pushtetin e ri”, tha ai. Në pyetjen e gazetarit të “Dan” që a do të mbuloj në pushtetin e ... Read More »

Komuna e Ulqinit: FORMOHET PUSHTETI I RI

Fatmir Gjeka, Dritan Abazoviq, Nazif Cungu, Koalicioni

Tre subjekte politike, Forca e re demokratike, koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe Mali i Zi Pozitiv kanë arritur sonte marrëveshjen për formimin e koalicionit paszgjedhor për ushtrimin e pushtetit lokal në Ulqin. Liderët e këtyre tre subjekteve, Nazif Cungu, Fatmir Gjeka dhe Dritan Abazoviq kanë nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim politik dhe për principet e veprimit të këtij ... Read More »

Abazoviq: NESËR FILLOJNË NEGOCIATAT ME GJEKEN DHE CUNGUN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Kryetari i Këshillit komunal të MZ Pozitiv dhe deputeti i kësaj parti Dritan Abazoviq ka thënë në deklaratë për Portal Analitika që nesër do të fillojnë negociatat zyrtare të Malit të Zi Pozitiv, Forcës dhe koalicionit të cilin e udhëheq Fatmir Gjeka për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Abazoviq ka pohuar që mbrëmë është mbajtur takimi joformal i përfaqësuesve ... Read More »

Forca: KËSHILLI QENDROR, NEGOCIATAT ME PDS(DPS), PRAPË KËSHILLI QENDROR

Nazif Cungu

Forca e re demokratike ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e Këshillit qendror në të cilën është dashur të sillet vendimi për kërkesën e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për arritjen e koalicionit paszgjedhor të këtyre dy grupimeve politike shqiptare. Vendimi është shtyrë për sot në ora 13, kur do të vazhdoj mbledhja e filluar mbrëmë e Këshillit qendror. Nga ... Read More »

Cungu: NUK PO BËJMË ASNJËFARË NEGOCIATASH

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar për “Pobjeda” që partia në krye të së cilës është për momentin nuk po bënë asnjëfarë negociatash. Në koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” janë të çuditur me këto qëndrime të Forcës, sepse ato nga e diela presin që Forca të mbaj Këshillin qendror dhe të përgjigjet në kërkesat ... Read More »

Forca: NUK KA ASGJË TË KEQE NË BISEDIME ME PDS (DPS)

Nazif Cungu

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që nuk ka asgjë të keqe në atë që është takuar sot me përfaqësuesit e Partisë demokratike të socialistëve.  “Për këtë i kam lajmëruar edhe partnerët e vet të koalicionit”, tha ai mbas takimit me drejtuesit e koalicionit të cilin e udhëheq Fatmir Gjeka. Në pyetjen e gazetares së Televizionit ... Read More »

CUNGU: JAM KREJTËSISHT I BEFASUAR ME VENDIMIN E UDSH-së

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar që është i befasuar me vendimin e Unionit demokratik të Shqiptarëve të lëshoj negociatat me partitë shqiptare për formimin e pushtetit në Ulqin, mëson Portali UL-info. Ai mbas takimit me përfaqësuesit e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” ka thënë grupi i përbashkët i Forces, koalicionit të Gjekes dhe ... Read More »

Kërkesa e PD: GJEKA TË JETË KRYETAR I ULQINIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Këshilli qendror i Partisë demokratike mbrëmë ka vendosur që lideri i kësaj parti dhe drejtuesi i koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” Fatmir Gjeka të jetë kandidati i tyre për kryetar të komunës në negociatat me përfaqësuesit e partive shqiptare, mëson Portali UL-info. Në propozim i cili sot është dorëzuar drejtuesve të Forcës në takimin e përbashkët thuhet po ... Read More »

Scroll To Top