Sunday , June 7 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Nazif Cungu

Feed Subscription

Abazoviq mbi akuzat reciproke të drejtuesve të komunës: TË REAGOJ PROKURORIA

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka deklaruar që prokuroria duhet të reagoj mbasi që të shtunën kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu dhe nënkryetari i komunës Selim Resulbegoviq kanë thënë akuza të rënda reciproke. “Mbas debatit televiziv askush normal nuk duhet të ketë dyshime mbi ndodhitë në majën e pushtetit komunal. Ky është skandal i pabesueshëm ... Read More »

Cungu: NUK ËSHTË ASGJË DYSHUESE PËR SHAS

Selim Resulbegovic, Nazif Cungu

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu tha që në Studimin e lokacionit për Shas nuk ka asgjë dyshuese. “Këtë dokument e ka përgatitur pushteti i kaluar, ndërsa Kuvendi komunal njëzëri e ka miratuar”, tha ai për “Vijesti”. Nënkryetari i komunës Selim Resulbegoviq ka akuzuar Cungum që me Studimin e lokacionit për Shas ... Read More »

Debati: KONFRONTIM I ASHPËR I RESULBEGOVIQIT DHE CUNGUT

Debati TV Teuta, Debata TV Teuta

Debatin e mbrëmshëm në TV Teuta e ka shënuar polemika e ashpër në mes liderit të Forcës dhe kryetarit të komunës së Ulqinit Nazif Cungu dhe kryetarit të Këshillit komunal të PSD-së dhe nënkryetarit të komunës Selim Resulbegoviq. Resulbegoviq duke treguar para kamerave skicën e ka akuzuar Cungun që me Studimin e lokacionit për Shas, në të cilën ka pronën ... Read More »

Kumtesë: DELEGACIONI I FORCËS TE EDI RAMA

Nazif Cungu, Edi Rama, Forca e re demokratike

Delegacioni i FORCËS u takua të premten në Tiranë me Kryeministrin e Shqipërisë z. Edi Rama. Delegacioni përbëhej nga kryetari Nazif Cungu, nënkryetari , si dhe kandidatët për këshilltarë dhe anëtarët Ardijan Mavriq, Sabri Salaj dhe Teuta Mehmedi. Në takim u diskutuan çështje me rëndësi për Shqipërinë dhe Malin e Zi. Përfaqësuesit e FORCËS parashtruan një numër çështjesh që kërkojnë angazhim ... Read More »

Komuna e Ulqinit: SILLET VENDIMI MBI FINANCIMIN E PËRKOHSHËM

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka nxjerrë sot Vendimin për financimin e përkohshëm të nevojave të Buxhetit të Komunës së Ulqinit për periudhën janar – mars 2014. Shkak për nxjerrjen e këtij Vendimi është mos shtirja e këtij Vendimi në rendin e ditës të Kuvendit të Komunës në mbledhjen e mbajtur me datën 27. 12. 2013, dhe për ... Read More »

Cungu mbi skandalin në FB: NUK I DI TË GJITHA DETAJET

Lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu dje në deklaratat e veta për “Vijesti” dhe “Dan” ka komentuar mesazhet ofenduese të drejtuara gazetarit Mustafa Canka nga profili i rrejshëm në FB. “Jam i informuar mbi kërcënimet që janë dërguar Cankes, por nuk i di të gjitha detajet”, tha Cungu për “Dan”. Ai theksoi që nuk i lexon tekstet e ... Read More »

Cungu: PUSHTETI PJESËRISHT I SUKSESSHËM

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka deklaruar që garnitura momentale qeverisëse në këtë komunë ishte pjesërisht e suksesshme. “E dimë si ishte situata para dy viteve. Borxhe të mëdha, mungesë e transparencës, korrupsioni, mungesë e planeve dhe i projekteve zhvillimore. Për dy vite një të tretën e buxhetit e kemi shpenzuar në kthimin e borxheve. Situata në këtë ... Read More »

Cungu: VIZITË E SUKSESSHME NË ARABINË SAUDITE

Kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu ka deklaruar në konferencën e sotme për media që vizita e javës së kaluar në Arabinë Saudite ishte shumë e suksesshme. Ai tha që ky ishte hapi i parë për vendosjen e bashkëpunimit me investitorët e fuqishëm, siç është Banka islamike për zhvillim, me qendër në Xheda. „Ulqini duhet të bëjë tre apo ... Read More »

Pritjet e partive: TË GJITHË THONË QË DO TË JENË NË PUSHTET

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Në bisedë për “Pobjeda” liderët e disa partive politike në Ulqin kanë thënë që presin rezultat shumë më të mirë se në tetor të vitit 2010. Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq ka thënë që kjo parti shpreson në fitimin e mbi tre mijë votave, që është, siç tha, rreth 10 mandate. Optimistë është dhe ... Read More »

Scroll To Top