Wednesday , September 23 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Negociatat

Feed Subscription

PDS: VJEN MAROVIQI, NESËR NEGOCIATAT ME FORCË

Partia demokratike e socialistëve ka angazhuar nënkryetarin e partisë Svetozar Maroviq që urgjentisht të zgjidh problemin rreth formimit të qeverisjes në Ulqin, gjegjësisht që PDS-ja të arrijë marrëveshje me partitë tjera, shkruan CdM. Në deklaratën për këtë Portal bartësi i listës “Para të fitoi Ulqinit”, Loro Nrekiq ka paralajmëruar për nesër negociatat me Forcën. “Sipas disa informatave që kemi Forca ... Read More »

Abazoviq: NESËR FILLOJNË NEGOCIATAT ME GJEKEN DHE CUNGUN

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Kryetari i Këshillit komunal të MZ Pozitiv dhe deputeti i kësaj parti Dritan Abazoviq ka thënë në deklaratë për Portal Analitika që nesër do të fillojnë negociatat zyrtare të Malit të Zi Pozitiv, Forcës dhe koalicionit të cilin e udhëheq Fatmir Gjeka për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Abazoviq ka pohuar që mbrëmë është mbajtur takimi joformal i përfaqësuesve ... Read More »

Forca: U PRANUAN TË GJITHA KËRKESAT E GJEKES

Forca e re demokratike ka vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit qendror të pranoi propozimin e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për formimin e pushtetit në Ulqin. Me këtë, përveç tjerash, është kërkuar që Forca të përkrah kërkesën e këtij koalicioni që Fatmir Gjeka të jetë kandidat i përbashkët për kryetar të komunës, dhe që mandati i ... Read More »

Negociatat PDS-PSD: ATMOSFERË KONSTRUKTIVE

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Skuadrat negociuese të Partisë demokratike të socialistëve dhe Partisë socialdemokrate kanë folur sot për formimin e koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Biseda ka kaluar në atmosferë konstruktive nga të dyja palët dhe besojmë që do të kenë sukses”, deklaroi lideri i socialdemokratëve Selim Resulbegoviq. Sonte do të zhvillohen dhe negociatat e PDS-së me koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” të ... Read More »

Forca: KËSHILLI QENDROR, NEGOCIATAT ME PDS(DPS), PRAPË KËSHILLI QENDROR

Nazif Cungu

Forca e re demokratike ka mbajtur mbrëmë mbledhjen e Këshillit qendror në të cilën është dashur të sillet vendimi për kërkesën e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për arritjen e koalicionit paszgjedhor të këtyre dy grupimeve politike shqiptare. Vendimi është shtyrë për sot në ora 13, kur do të vazhdoj mbledhja e filluar mbrëmë e Këshillit qendror. Nga ... Read More »

Cungu: NUK PO BËJMË ASNJËFARË NEGOCIATASH

Kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka deklaruar për “Pobjeda” që partia në krye të së cilës është për momentin nuk po bënë asnjëfarë negociatash. Në koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” janë të çuditur me këto qëndrime të Forcës, sepse ato nga e diela presin që Forca të mbaj Këshillin qendror dhe të përgjigjet në kërkesat ... Read More »

PDS (DPS): SOT FILLOJMË NEGOCIATAT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Partia demokratike e socialistëve ka deklaruar që sot do të filloi negociatat për formimin e pushtetit lokal në Ulqin. Shef i skuadrës negociuese dhe kryetari i Këshillit komunal të kësaj parti Loro Nrekiq ka deklaruar që negociatat së pari do të fillojnë me Unionin Demokratik të Shqiptarëve, e pastaj me partitë tjera sipas numrit të mandateve: Forcën, koalicionin “Bashkë për ... Read More »

Scroll To Top