Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: OJQ Horizonti i ri Ulqin

Feed Subscription

OJQ “Horizonti i ri”: PREZANTOHET HULUMTIMI PËR TË RINJTË

Horizonti NGO

Organizata e shoqërisë civile “Horizonti i ri” ka prezantuar sot rezultatet e hulumtimit të problemeve dhe nevojave të të rinjve në komunë të Ulqinit, i cili është kryer në periudhën qershor-gusht 2014. Rezultatet e hulumtimit me mjeshtëri i prezantuan aktivistet e reja – pjesëmarrëset e projektit: Herolinda Gjelosheviq, Renata Blenishta, Adrijana Hoxha dhe Slagjana Knezheviq. Në emër të administratës lokale ... Read More »

OJQ “Horizonti i ri”: NESËR PREZANTIMI I HULUMTIMIT

Horizonti NGO

Organizata e shoqërisë civile “Horizonti i ri” ka njoftuar që nesër do të prezantojë rezultatet e hulumtimit të problemeve dhe nevojave të të rinjve në komunë të Ulqinit, që është bërë në periudhën qershor-gusht të vitit 2014. Rezultatet e hulumtimit do ti prezantojnë aktivistët e rinj- pjesëmarrës të projektit, ndërsa në konferencën për media gazetarëve do të ju drejtohen dhe ... Read More »

Kryetari i Delegacionit të BE-së në Ulqin: DROBNIÇ U PËRGJIGJ NË TË GJITHA PYETJET

Në vizitë komunës së Ulqinit të martën ishte kryetari i Delegacionit të BE-së në Mal zë Zi, ambasadori Mitja Drobniç. Ai në përcjellje të zyrtarëve të komunës ka vizituar Kalanë dhe Valdanosin, ndërsa në hotelin “Otrant” ka mbajtur ligjëratën “Mali i Zi në procesin e integrimeve në BE”. Vizita e Drobniçit ishte mundësi e mirë për të interesuarit e shumtë ... Read More »

Scroll To Top