Wednesday , April 14 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Panairi i librit

Feed Subscription

Art Club: Prezantim në Panairin e Librit në Podgoricë

Panairi i librit

  Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” do të prezantojë botimet e saj në edicionin e 11-të të Panairit Ndërkombëtar të Librit në Podgoricë, i cili fillon sot. Botimet e “Art Club”-it do të jenë të ekspozuara në stendën e Qendrës për Ruajtjen dhe Zhvillimin e Kulturës së Pakicave të Malit të Zi. Panairi i Librit në Podgoricë, i ... Read More »

Hapet Panairi i librit: 15 VITE JETË NË LIBËR

Sajam Knjige, Panairi i librit

Mbrëmë në Ranë është hapur Panairi i 15 i librit, në të cilin janë ekspozuar rreth 3500 tituj. Këtë manifestim e hapi kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka i cili tha se ky event është bërë ngjarje kulturore regjionale. Të tillë e bënë edhe mysafirët e lartë të cilët folën në hapjen solemne: kryetarët e Kuvendeve të Malit të ... Read More »

Prej të dielën: NISIN NGJARJET E RËNDËSISHME KULTURORE

Ulcinj, Ulqin, Kalaja, Stari grad, Mala plaza, Plazi i vogel, Rana, Pristan

Panairi i 15 i librit i cili hapet të dielën mbrëma në Ranë do të shënojë fillimin e ngjarjeve të rëndësishme kulturore të cilat ditët dhe javët e ardhshme do të mbahen në Ulqin. Këtë manifestim tradicional do ta hapin kryetarët e Kuvendeve dhe ministrat e kulturës së Malit të Zi, Kosovës dhe Shqipërisë, së bashku me nikoqirin, kryetarin e ... Read More »

Komuna: PANAIRI I LIBRIT “ULQINI 2015”

Panairi i librit

Në Panair do të marin pjesë  mbi 40 botues  dhe do të ekspozohen  mbi 3500 tituj Nën përkujdesjen e Kryetarit te Ulqinit, Fatmir Gjeka, nga data 26 korrik- 4 gusht ne qytetin e Ulqinit do të organizohet Panairi tradicional i Librit ,,Ulqini 2015,, Në këtë edicion jubilar do të marrin pjese disa dhjetra botues nga Mali i Zi, Shqiperia, Kosova, Maqedonia, etj, ose do ... Read More »

Panairi i librit: NË HAPJE KRYETARËT E KUVENDEVE DHE MINISTRAT E KULTURËS SË TRE SHTETEVE

Panairi i sivjetmë ndërkombëtar i librit në Ulqin, i 15 me radhë, do të hapet solemnisht më 26 korrik. Pritet se në atë akt do të jenë të pranishëm kryetarët e parlamentit dhe ministrat e kulturës së Malit të Zi, Shqipërisë dhe Kosovës, mëson Portali Ul-info. Nga administrata lokale më herët është deklaruar se ky manifestim do të mbledh numër ... Read More »

Draga: PREJ 15 GUSHTIT PROGRAM I PËRDITSHËM

Nail Draga

Drejtori i Qendrës për kulturë dr Nail Draga ka thënë për Portalin Ul-info që prej 15 gushtit për çdo ditë do të organizohen programet në kuadër të manifestimit tradicional “Skena verore”. “Prej asaj ditë e deri më 25 gusht do të kemi për çdo natë programe interesante dramaturgjike, muzikore dhe letrare në Tregun e robërve në Kala”, theksoi ai. Njëkohësisht ... Read More »

Panairi i 13 i librit: HAPJA SOLEMNE TË SHTUNËN

Të shtunën, me 10 gusht, në Plazhin e vogël të Ulqinit solemnisht do të hapet Panairi i 13 i librit. Këtë manifestim tashmë tradicional e organizon Qendra kulturore, me përkrahjen e komunës së Ulqinit. Është paralajmëruar që në panairin e sivjetmë do të marrin pjesë shtëpitë botuese nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi. Panairi do të zgjas deri ... Read More »

Scroll To Top