Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike e socialisteve

Feed Subscription

Nrekiq: URIM ANËTARËVE PËR 25 VJETORIN E PARTISË

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

  Partia demokratike e socialistëve të Malit të Zi sot feston jubileun – 25 vjetorin e formimit të kësaj partie politike. Me këtë rast kryetari i Këshillit komunal të PDS-së në Ulqin Loro Nrekiq ka uruar festën të gjithë anëtarëve të kësaj parti. “Sot jemi të mbushur me krenari për të gjithë ato që kemi bërë në këtë çerek shekulli, ... Read More »

Mbledhja e organeve të PDS-së: ANALIZUAN SITUATËN, PËRGATITEN PËR ZGJEDHJE

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Të martën mbrëma janë mbajtur mbledhjet e Këshillit ekzekutiv dhe komunal të Partisë demokratike të socialisteve, të cilat e drejtoi Loro Nrekiq, mëson Portali Ul-info. Në mbledhje u analizua situata politike në komunë dhe funksionimi i qeverisjes lokale. Veçanërisht është folur për përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të cilat do të mbahen në fillim të tetorit. Në këto mbledhje të pranishëm ... Read More »

Nrekiq: PËR GJENDJEN NË ULQIN FAJTORË FORCA DHE PARTIA DEMOKRATIKE

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin Loro Nrekiq ka deklaruar se “për gjendjen katastrofave në qytet janë fajtor ish partnerët e koalicionit, Forca dhe Partia demokratike”. “Gjithmonë ekziston përgjegjësia morale, por përsërisë se PDS-ja me asgjë nuk ka kontribuar në krijimin e krizës”, tha ai për “Vijesti”. Nrekiq tha se Kryesia e partisë do të ... Read More »

PDS Ulqin: JAVËN E ARDHSHME VENDOSIN PËR OFERTËN

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Gjatë javës së ardhshme do të mbahet mbledhja e Këshillit ekzekutiv dhe atij komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Pritet që në këto organe do të vendoset për zgjedhjen e ofertës për rikompozim të pushtetit në Ulqin. Ofertën PDS-së ia dërguan nga mesi i nëntorit Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” i Fatmir Gjekës ... Read More »

Nrekiq i tha pushtetarëve: JENI BËRË PATRIOT TË MËDHENJ PËR VETEN

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Kryetari i PDS-së dhe Shefi i klubit të këshilltarëve të kësaj parti në Kuvendin komunal të Ulqinit Loro Nrekiq ka kritikuar sjelljen e koalicionit qeverisës gjatë diskutimit për rebalancën e buxhetit të Komunës së Ulqinit për këtë vit. Ai tha se PDS-ja do të përkrah këtë dokument nëse këtë gjë e bëjnë edhe partitë tjera të pushtetit. „Për këtë arsye ... Read More »

Vikend Novine: LORO NREKIQ ME SIGURI KRYETARI I RI I KOMUNËS

Loro Nrekic

Shefi i Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq me siguri do të jetë kryetari i ri i Komunës së Ulqinit, shkruajnë “Vikend novine”. Nrekiq dje tha për këtë gazetë se ka mundësi që do ta pasojë Fatmir Gjekën në vendin e njeriut të parë të Ulqinit. “Ka mundësi të jem kryetari i Komunës”, tha ai duke shtuar se “në periudhën ... Read More »

Kryesia e PDS-së: FORMOHET GRUPI PUNUES PËR ULQIN

Milo Djukanovic, Millo Gjukanoviq

Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Partisë demokratike të socialistëve është diskutuar për situatën politike aktuale në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Anëtarët e këtij trupi me situatën i njoftoi kryetari i Këshillit komunal Loro Nrekiq. Është vendosur që të formohet grupi punues, i cili në fillim të dhjetorit do të fillojë bisedimet për tejkalimin e krizës politike në funksionimin ... Read More »

“Pobjeda”: FORCA GJITHNJË E MË AFËR PDS-SË

Milo Djukanovic, Nazif Cungu, Forca, DPS

Partia nacionale shqiptare, Forca e re demokratike, është gjithnjë e më afër koalicionit më të fuqishëm me Partinë demokratike të socialistëve, shkruan “Pobjeda”. Siç pohon kjo gazetë, kjo potencialisht, përveç koalicionit të dakorduar në Ulqin, mund të thotë edhe dalje potenciale të përbashkët në zgjedhje parlamentare. “Drejtuesit e Forcës nuk ishin të pranishëm në takimin e partive shqiptare i cili ... Read More »

Shkrela: SHUMË BAKLLAVA NGA ULQINI SHKUAN KAH MILLO GJUKANOVIQI

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve (PDS) në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela tha se nuk duhet të mbrohet kryeministri Millo Gjukanoviq nga Ulqinakët. „Sepse, nëse asgjë tjetër, shumë bakllava nga Ulqini shkuan kah Millo Gjukanoviqi“, sqaroi ai. Shkrela njëkohësisht vërtetoi se është njëri nga ato i cili nuk ka qef të flitet në kontekst të keq për ... Read More »

Scroll To Top