Wednesday , October 28 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike socialiste

Feed Subscription

PDS: NUK E HUMBËM PUSHTETIN NË ULQIN

“Nuk është e saktë që PDS-ja ka humbur pushtetin në Ulqin. Në zgjedhjet e janarit PDS-ja ka hyrë si partia e tretë për nga fuqia dhe atë opozitare, ndërsa pas zgjedhjeve, me rritje prej mbi 30 për qind të përkrahjes së qytetarëve, është bërë partia më e fortë”, tha në polemikën e deputetin e Frontit demokratik Goran Danilloviq zëdhënësi i ... Read More »

PDS: PËRPARA TË FITOI ULQINI – MILLO GJUKANOVIQ (Lista)

Lista zgjedhore e kandidatëve për këshilltar në Kuvendin komunal të Ulqinit e Partisë demokratike të socialistëve me emrin “PËRPARA TË FITOI ULQINI – MILLO GJUKANOVIQ” është dorëzuar në Komision zgjedhore komunal në Ulqin. Listën zgjedhore të Partisë demokratike të socialistëve e cila është dorëzuar në Komisioni zgjedhor komunal është përkrahur nga 1289 qytetar të Ulqinit. “Përbërja e listës së këshilltarëve ... Read More »

Nimanbegu: REALIZIMI I VOGËL I MARRËVESHJES ME PDS

Genci Nimanbegu

Nënkryetari i Forcës së re demokratike Genci Nimanbegu ka deklaruar që kjo parti nuk është e kënaqur me realizimin e marrëveshjes së koalicionit me Partinë demokratike të socialistëve, si dhe që Mali i Zi është larg nga kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të drejta dhe demokratike. Ai për “Dan” tha që është e qartë që nuk ekziston vullneti politik për ... Read More »

PDS: NISIN INICIATIVËN PËR SHKURTIMIN E MANDATIT TË KUVENDIT

Partia demokratike socialiste në mbledhjen e Kolegjiumit të Kuvendit komunal të Ulqinit të premten do të nisin iniciativën për shkurtimin e mandatit të Parlamentit lokal në mënyrë që sa më shpejt të shpallen zgjedhjet në këtë komunë, mëson Portali Ul-info. Në këtë parti opozitare mendojnë që kjo është e vetmja zgjidhje e drejtë në mënyrë që të ndërpritet agonia politike ... Read More »

Shkrela: SHQIPTARËT NUK KANË PËR ÇFARË TË FAJËSOJNË MILLON

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

Protestat e Shqiptarëve në Njujork të cilët janë organizuar për arsye të mosplotësimit të premtimeve të cilat i dha kryeministri i Malit të Zi dhe lideri i PDS janë krejtësisht të pajustifikuara, deklaroi deputeti i PDS Luigj Shkrela. „Protesta nuk është e justifikueshëme dhe pakënaqësia është dërguar në adresë të gabuar. Shumica e Shqiptarëve e njeh Gjukanoviqin si njeri të ... Read More »

“Vijesti”: CUNGU KUNDËR ZGJEDHJEVE TË JASHTZAKONSHME, GJEKA PRO

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

“Nuk mundemi dhe nuk duam të humbim kohë. Ulqini ndodhet para sfidave të mëdha investuese”, ka deklaruar lideri i Forcës së re demokratike dhe kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu. Ai për “Vijesti” tha që në Ulqin nuk do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme. “Forca ka përkrahjen e Partisë demokratike të socialistëve për miratimin e vendimeve të rëndësishme”, tha ... Read More »

Kampanja globale: TË RINJTË E PDS-ës PASTRUAN PLAZHIN E MADH

Këshilli rinor i PDS-ës në Mal të Zi të dielën është kyçur në kampanjën globale “Ta pastrojmë botën” duke vepruar në disa lokalitete në hapësirën e Malit të Zi, në mes të cilëve ishte dhe një pjesë e Plazhit të madh. Siç është njoftuar nga kjo parti, me një sërë aksionesh në qytete të ndryshme të Malit të Zi PDS ... Read More »

“Vijesti”: FORCA NË PËRQAFIM TË PDS-së

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Forca e re demokratike dhe Partia demokratike socialiste së shpejti mund të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel komunal deri në zgjedhjet e rregullta në prill ose në tetor, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë vlerëson që me këtë “në mënyrë groteske do të përfundonte kriza disamujore në parlamentin e Ulqinit”. “Në kaosin e përgjithshëm ku çdo kush ... Read More »

Nimanbegu për marrëveshjen me PDS: SË BASHKU TË ANALIZOJMË REALIZIMIN

Djukanovic, Husovic, Cungu, Koalicioni, Koalicija

“Së pari duhet së bashku të analizohet realizimi i marrëveshjes me Partinë demokratike të socialistëve e pastaj duhet ti jepet propozimi organeve të partisë për hapat e mëtejshme. Mendoj që në Forcë është vështirë të jepet mendimi pozitiv për realizimin e marrëveshjes”, ka deklaruar deputeti i kësaj parti në Parlamentin e Malit të Zi Genci Nimanbegu. Ai për „Dnevne Novine“ ... Read More »

PDS: “SHQIPËRIA NATYRALE” NË KUNDËRSHTIM ME SYNIMET E KOALICIONIT

“Jemi të bindur që dhe partnerët tanë nga Iniciativa qytetare janë të vetëdijshëm që bëhet fjalë për projektin i cili bie ndesh me synimet tona të koalicionit dhe të cilat nuk do të kontribuojnë në realizimin e asnjë përfitimi politik”, është deklaruar nga Partia demokratike socialiste, mbas deklaratës së Vasel Sinishtajt që do ta nënshkruante peticionin për formimin e “Shqipërisë ... Read More »

Scroll To Top