Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike

Feed Subscription

Partia Demokratike : CUNGU E KA SJELL FIRMEN ‘’COPYRIGHT’’ NE ULQIN

Partia demokratike, Demokratska partija

Askush nuk gënjen si Forca ! Veçenarisht kur frigohen . Sikurse është rasti I hulumtimit kryetarit tyre në aferën ‘’COPYRIGHT ‘’.Sepse ajo është që Nazif Cungu si kryetar I komunes se Ulqinit ne vitin 23.10.2013 ,në Milloçer ka nënshkruar me kryetarin e Budves dhe Cetinjes marrveshjen turistike me ofert për këto tre komuna . Eshtë punuar vetem për atë rastë ... Read More »

PD për djegien e flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës: AKT PRIMITIV DHE ANTICIVILIZUES

Partia demokratike, Demokratska partija

Partia demokratike e Fatmir Gjekës ka vlerësuar se djegia e flamurit të Shqipërisë dhe Kosovës në Podgoricë paraqet akt primitiv dhe anticivilizues. “Besuam që këto veprime të turpshme janë larg pas nesh. Për fat të keq, nuk kishim të drejt, sepse edhe ky rast tregon që akoma ekzistojnë ato të cilëve nuk i konvenon bashkëpunimi dhe miqësia në regjionin tonë”, ... Read More »

REVIZIONI SHTETËROR: MENDIM NEGATIV PËR RAPORTIN E PD-SË

Partia demokratike

Institucioni shtetëror i revizionit dha mendim negativë për raportin financiar të Partisë demokratike (PD) duke theksuar se në të është paraqitur në mënyrë të pavërtetë puna e partisë së Fatmir Gjekës, shkruan “Vijesti”. Në mendim theksohet se PD-ja, mbas përpilimit të raportit financiar, ka dërguar para të cilat i ka fituar nga buxheti shtetëror në llogaritë e partnerëve të vet ... Read More »

PD: VENDIME TË MENÇURA TË PDS-SË, TË PUNOHET NË INTERES TË QYTETARËVE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Partia Demokratike përshëndet dhe i vlerëson të mençura dhe në interesin shtetëror konkluzionet e miratuara mbrëmë nga kryesia e PDS në lidhje me situatën politike në Ulqin. Vlerësojmë që dialogu i hapur dhe i gjere janë mënyra më e mirë që të dilet nga ngërçi politik, e në të cilin u soll pushteti lokal sipas sjelljeve të papërgjegjshme të partnerit ... Read More »

PD: FORCA DUHET TË KËRKOJË FALJE NGA QYTETARËT E ULQINIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

  Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e shërbimit për informim të Partisë demokratike të cilën e përcjellim në tërësi. Shërbimi për informim i Partisë Demokratike ka kohë që përcjell akuzat, shpifjet, trillimet dhe thashathemet që bëhen kundër liderit të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka. Këto akuza plasohen në portalin që është shëndruar në ... Read More »

Gjeka: NUK EKZISTON MË KOALICIONI, FORCA BLLOKOI KUVENDIN KOMUNAL

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se është evidente që koalicioni qeverisës nuk funksionon ma dhe se do të vijojnë negociatat me PDS-në dhe UDSH-në për formimit të pushtetit të ri. „Në skenë është bllokada e punës së Kuvendit dhe të organeve të vetëqeverisjes lokale për ç’arsye vihet në pikëpyetje funksionimi i tyre dhe shërbimi i nevojave ... Read More »

Ftesa për NATO: GJEKA URON ZYRTARËT DHE QYTETARËT E MALIT TË ZI

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

Kryetari i Partisë demokratike Fatmir Gjeka në emër të partisë së tij dhe të tijin personal i dërgoi urimet zyrtarëve më të lartë shtetëror të Malit të Zi dhe të gjithë qytetarëve për suksesin historik të cilin ky vend e arriti sot me marrjen e ftesës të bëhet anëtare e plotë e Aleancës Veriatlantike. “Kjo është konfirmim i qartë i ... Read More »

PD: NIMANBEGU DUHET TË JAP DORËHEQJE NGA POSTI I KRYETARIT TË KKSH-SË

Ajet Zaga

Në redaksinë tonë mbërriti reagimi i kryetarit të Forumit rinor të Partisë demokratike Ajet Zaga, të cilin e përcjellim në tërësi: Duke parë përhapjen e disa dezinformatave krejtësisht të papërgjegjshme të portalit lajm.me, i cili duket se është vendosur këmbë e krye në shërbim të propagandës politike partiake të Forcës së Re Demokratike, e ndiej të nevojshme të reagoj dhe ... Read More »

Scroll To Top