Thursday , June 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike

Feed Subscription

KQ PD: TË BISEDOJMË NË TRYEZË PËR ÇËSHTJET E HAPURA

Fatmir Gjeka, Partia demokratike, Demokratska partija

Partia Demokratike mbajti të martën mbrëma mbledhjen e Këshillit Qendror, në përbërje të zgjeruar, në të cilën u diskutua për disa çështje, si nisma për hartimin e platformës së përbashkët të veprimit politik të subjekteve politike shqiptare, situata aktuale politike-ekonomike në Komunën e Ulqinit, përgatitjet për Kuvendin e Dytë Zgjedhor etj. Këshilli Qendror miratoi njëzëri nismën për organizimin e tryezës ... Read More »

PD: INICIATIVA PËR PLATFORMËN E PËRBASHKËT TË PARTIVE SHQIPTARE

Partia demokratike

Këshilli qendror i Partisë demokratike të Fatmir Gjekës ka miratuar të martën mbrëma iniciativën për platformën e bashkëpunimit të partive shqiptare, mëson Portali Ul-info. Thuhet se ky hap erdhi si përgjigje në situatën politike në vend, integrimet evropiane dhe euroatlantike, si dhe zgjedhjet e afërta parlamentare. Ftesa do t’i dërgohet të gjithë partive shqiptare, ndërsa mbledhja do të mbahet të ... Read More »

„Pobjeda“: PDS AFËR PUSHTETIT ME PD-në E FATMIR GJEKES

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic,  Fatmir Gjeka

“As matematikisht e as politikisht PDS-ja nuk është faktikisht larg nga pjesëmarrja në pushtetin e Ulqinit. Të gjithë e dinë këtë, duke përfshirë këtu edhe liderët lokal të partive dhe koalicioneve”, shkruan “Pobjeda”. Siç thuhet, sipas rezultateve të sondazhit të fundit të opinionit publik, mbi gjysma e Ulqinakëve do të dëshironte partneritetin e Partisë demokratike, në krye me Fatmir Gjeken, ... Read More »

Vizitë: DELEGACIONI I PD-SË NË DEÇAN

Partia Demokratike

Kryetari i komunës së Deçanit Rasim Selmanaj ka pritur në takim një delegacion nga Ulqini, gjegjësisht Haxhi Sylejmani, sekretar i Partisë Demokratike, dhe zyrtarët e lartë të kësaj partie politike shqiptare në Mal të Zi: Amir Mehmeti, Milazim Mustafa dhe Beqir Sela. Gjatë këtij takimi miqësorë është diskutuar për një bashkëpunim në mes të komunës së Deçanit dhe komunës së ... Read More »

Ultimatumi i PD-së: GJELOSHAJ TË JAP DORËHEQJE PËR 15 DITË

Fatmir Gjeka, Partia demokratike, Demokratska partija

Këshilli qendror i Partisë demokratike të Fatmir Gjekes ka arritur përfundimin në mbledhjen e mbajtur të dielën në Ulqin që të vendos afat 15 ditor që deputeti i Alternativës shqiptare (ASH) në Kuvendin e Malit të Zi të respektojë marrëveshjen në këtë funksion, mëson Portali UL-info. Në të kundërt, siç është arritur përfundimi, PD do të shkëpus koalicionin me Alternativën ... Read More »

LD dhe PD: DO TË NJOFTOJMË ÇDO ADRESË PËR SJELLJEN E GJELOSHAJT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Kryetari i Lidhjes demokratike në Mal të Zi (LD në MZ) Mehmet Bardhi i dërgoi, nëpërmjet Ambasadës së Republikës së Shqipërisë në Podgoricë, letër Ministrisë së punëve të jashtme të këtij vend me të cilën hollësisht i ka njoftuar mbi shkeljen e marrëveshjes për rotacion të deputetëve në Kuvendin e Malit të Zi të cilën tash gati tre muaj e ... Read More »

Shkodër: PËRÇAHEN DEMOKRATËT

Kryesia e degës së Partisë Demokratike në Shkodër ka zgjedhur drejtuesit e departamenteve mes polemikave dhe kundërshtimeve. Burime nga kryesia e degës së PD-së në Shkodër, bënë të ditur dje se kryetari lokal i PDsë, Ramiz Çobaj i ka paraqitur një listë me 17 emra për drejtues të departamenteve në PD-në e Shkodrës. Kjo është bërë me argumentin se ata ... Read More »

Gjeloshaj: NUK TËRHIQEM, BARDHI NUK RRESPEKTOJ MARRËVESHJEN E 2009

Nik Gjeloshaj, Djelosaj

Javëve të fundit në mediume lokale e nacionale, lajme kryesore kanë mundur të lexohen e dëgjohen deklarata nga më të ndryshmet, deri edhe te “analizat politike” në lidhje me të ashtuquajturin rotacion në Parlamentin e Malit të Zi nga përfaqësuesit e Koalicionit Shqiptar, të përbërë nga PD, ASH dhe LD. Edhe pse Alternativa Shqiptare është sulmuar nga së paku tri palë, ... Read More »

Gjeka ftoi Nikën: JEP DORËHEQJE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e Partisë demokratike të cilën po e publikojmë në tërësi: Partia Demokratike, si partia kryesore e „Koalicionit shqiptar“ eshte e vendosur  qe te rrespektohet me perpikmeri mareveshtja e nenshkruar ndermjet ketij subjekti, Lidhjes Demokrtike ne Mal te Zi dhe Alternatives Shqiptare. Mendojme qe vetem ne kete menyre mund te forcohet koalicioni yne, besimi ... Read More »

B. Sella për buxhetin e vitit 2015: STABILITET DHE ZHVILLIM

Beqir Sella

Buxheti është njëri ndër dokumentet më të rëndësishëm që nxjerr Komuna dhe i cili përcakton jo vetëm politikën ekonomike, por të gjithë veprimtarinë e saj gjatë një viti. Për këtë arsye, niveli i realizimit të tij është përcaktues për funksionimin normal të organeve dhe institucioneve komunale, por edhe të gjithë qytetit. Buxheti merr rëndësi akoma më të madhe në këtë ... Read More »

Scroll To Top