Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike

Feed Subscription

Shkrela uroi Gjekën: ME SUKSES DREJTONI PD-në

Luigj Shkrela, Ljuidj Skrela

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela i dërgoi telegram kryetarit të Partisë demokratike Fatmir Gjeka me rastin e trevjetorit të formimit të partisë së tij. “Me rastin e formimit të subjektit politik shqiptar të cilin ju me sukses e drejtoni, ndërsa në pamundësi që personalisht të jem i pranishëm në kremtim, më ... Read More »

PD: SHËNOHET TRE VJETORI I PARTISË

Fatmir Gjeka

Me koktejin solemn në hotelin “Mediteran” mbrëmë është shënuar trevjetori i formimit të Partisë demokratike. Lideri i kësaj parti Fatmir Gjeka ka falënderuar anëtarët dhe simpatizuesit të cilët i dhënë përkrahje kësaj parti që të bëhet parlamentare dhe një nga përbërësit kyç të koalicionit qeverisës në Ulqin. Ai tha se partia do të vazhdojë forcimin dhe punën në bashkimin e ... Read More »

PD: FESTOJNË TRE VJETORIN E FORMIMIT TË PARTISË

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Me një sërë manifestimesh do të festohet tre vjetori i formimit të Partisë demokratike, është njoftuar nga kjo parti nacionale shqiptare, lideri i së cilës është Fatmir Gjeka. Me këtë rast do të mbahet mbledhja solemne e Këshillit qendror, ndërsa nesër në hotelin “Mediteran” do të organizohet kokteji për anëtarët dhe simpatizuesit e PD-së, si dhe për një numër të ... Read More »

Partia demokratike: URIME KRYEMINISTRIT ISA MUSTAFA

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

I nderuari Kryeministër i Republikës së Kosovës z. Isa Mustafa. Shfrytëzoj rastin të uroj zgjedhjen tuaj Kryeministër, e gjithashtu uroj edhe formimin e institucioneve të reja të Kosovës. Formimi i institucioneve të Republikës së Kosovës është një moment me rëndësi për vetë shtetin e Kosovës, por edhe për shqiptarët jashtë kufijve administrativë, sepse nga stabiliteti i dy shteteve amë, të ... Read More »

Haxhi Sulejmani: NUK KISHTE KEQPËRDORIME

Haxhi Sulejmani

Sekretari gjeneral i Partisë demokratike (PD) Haxhi Sulejmani ka thënë që në raportin vjetor rreth punëve financiare të kësaj parti kishte lëshime, por nuk kishte keqpërdorime. Institucioni shtetëror i revizionit (DRI) ka konstatuar që për shkak të parregullsive të gjetura, raportin e vet për punën e PD-së ia ka dorëzuar prokurorisë shtetërore. “Përveç automjetit, pronë tjetër si parti nuk kemi”, ... Read More »

Revizioni: MENDIM NEGATIV PËR RAPORTIN E PARTISË DEMOKRATIKE

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Institucioni shtetëror i revizionit ka dhënë mendim negativ për raportin vjetor për vitin 2013 të cilin e dorëzoi Partia demokratike, shkruajnë mediet e Podgoricës. Siç thuhet, partia në krye të së cilës është Fatmir Gjeka, nuk kishte prova që do të vërtetonin arsyen për tërheqjen e parave. I diskutueshëm, sipas raportit të këtij institucion, është shpenzimi i 23 mijë eurove. ... Read More »

Gjeka: DERA E HAPUR PËR UDSH

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Lideri i koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe kryetari i ardhshëm i komunës Fatmir Gjeka ka deklaruar që partnerët e koalicionit të ri në pushtet kanë lënë derën hapur që t’u bashkohet dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve. “Përkundër të gjithave që kanë ndodhur kemi qëllimi programore shumë të ngjashme dhe nuk ikim nga bashkëpunimi”, tha ai për “Dan”. ... Read More »

Epilogu: GJEKA PRANË POSTIT TË KRYETARIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Mbasi që Forca e re demokratike dhe Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” kanë arritur marrëveshjen të enjten për formimin e koalicionit paszgjedhor, lideri i koalicionit Fatmir Gjeka është pranë funksionit të kryetarit të komunës. Pritet që të shtunën drejtuesit e këtij koalicion do të takohen me kryetarin e Këshillit komunal të Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq me ... Read More »

Forca: U PRANUAN TË GJITHA KËRKESAT E GJEKES

Forca e re demokratike ka vendosur në mbledhjen e sotme të Këshillit qendror të pranoi propozimin e koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” për formimin e pushtetit në Ulqin. Me këtë, përveç tjerash, është kërkuar që Forca të përkrah kërkesën e këtij koalicioni që Fatmir Gjeka të jetë kandidat i përbashkët për kryetar të komunës, dhe që mandati i ... Read More »

Kërkesa e PD: GJEKA TË JETË KRYETAR I ULQINIT

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Këshilli qendror i Partisë demokratike mbrëmë ka vendosur që lideri i kësaj parti dhe drejtuesi i koalicionit “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” Fatmir Gjeka të jetë kandidati i tyre për kryetar të komunës në negociatat me përfaqësuesit e partive shqiptare, mëson Portali UL-info. Në propozim i cili sot është dorëzuar drejtuesve të Forcës në takimin e përbashkët thuhet po ... Read More »

Scroll To Top