Wednesday , June 3 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia Demokratike

Feed Subscription

Koalicioni: PD NË ALEANCË ME PERSPEKTIVEN, LD DHE PPD

Partia demokratike e Fatmir Gjekes do të prijë në zgjedhjet e ardhshme lokale koalicionin e gjerë të partive. Ajo ka arritur marrëveshjen për pjesëmarrje të përbashkët me Iniciativën qytetare „Perspektiva“ të Amir Hollajt dhe Partinë e prosperitetit demokratik të Ali Rexhës. Marrëveshje të ngjashme që para zgjedhjeve parlamentare, në tetor të vitit të kaluar, është arritur me Lidhjen demokratike në ... Read More »

PD: U themelua Forumi Rinor Demokrat

Sot, në sallën e Kuvendit të Komunës së Ulqinit u mbajt Kuvendi Themelues i Forumit Rinor Demokrat (të Partisë Demokratike), në të cilin morën pjesë 110 delegatë. Kuvendi miratoi Programin dhe Statutin e FRD-së. Delegatët zgjodhën kryetar të Forumit Rinor Demokrat z. Ajet Zaga dhe Këshillin Qendror të cilin e përbëjnë kryetari dhe 20 anëtarë: Allmedina Gjoni, Arben Xhurreta, Arbënita ... Read More »

Gjeka rreth grevës në Qendër për kulturë: CUNGU ËSHTË FAJTORË

Fatmir Gjeka, Fatmir Djeka

Lideri i Partisë demokratike dhe deputeti i kësaj parti në Parlamentin e Malit të Zi Fatmir Gjeka ka deklaruar që kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu duhet të mbaj përgjegjësi që erdhi deri tek greva e punëtorëve në Qendër për kulturë. “Shëndeti i njerëzve është më i rëndësishmi dhe duhet të bëhet çdo gjë në mënyrë që kjo situatë ... Read More »

“Vijesti”: CUNGU KUNDËR ZGJEDHJEVE TË JASHTZAKONSHME, GJEKA PRO

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

“Nuk mundemi dhe nuk duam të humbim kohë. Ulqini ndodhet para sfidave të mëdha investuese”, ka deklaruar lideri i Forcës së re demokratike dhe kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu. Ai për “Vijesti” tha që në Ulqin nuk do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme. “Forca ka përkrahjen e Partisë demokratike të socialistëve për miratimin e vendimeve të rëndësishme”, tha ... Read More »

FATMIR GJEKA TAKON ALI AHMETIN

Fatmir Gjeka, Ali Ahmeti

Tetovë,11 shtator 2013- Kryetari i Partisë Demokratike me seli në një Ulqin, z. Fatmir Gjeka po qendron në Maqedoni.Ai me këtë rast është takuar me kryetarin e BDI-së,z. Ali Ahmeti. Dy liderët kanë folur mbi pozitën e shqiptarëve në dy vendet respektive.Z. Ahmeti dhe mysafiri i tij, z. Fatmir Gjeka kanë konstatuar se shqiptarët kanë treguar një pjekuri politike dhe ... Read More »

“Vijesti”: FORCA NË PËRQAFIM TË PDS-së

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Forca e re demokratike dhe Partia demokratike socialiste së shpejti mund të nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel komunal deri në zgjedhjet e rregullta në prill ose në tetor, shkruan “Vijesti”. Kjo gazetë vlerëson që me këtë “në mënyrë groteske do të përfundonte kriza disamujore në parlamentin e Ulqinit”. “Në kaosin e përgjithshëm ku çdo kush ... Read More »

Cungu: SË SHPEJTI MBLEDHJA E PARTNERËVE TË KOALICIONIT

Kryetari i komunës së Ulqinit dhe lideri i Forcës së re demokratike Nazif Cungu ka paralajmëruar që së shpejti mund të vij deri tek marrëveshja e partnerëve të koalicionit. “Mbas kësaj do të jetë shumë më e qartë se si do të zgjidhet kriza në parlamentin e Ulqinit”, tha ai për “Pobjeda”. Koalicionin qeverisës në Ulqin përveç Forcës e përbëjnë ... Read More »

Gjoni: MUNGESË TOTALE E SERIOZITETIT NË KUVENDIT KOMUNAL

Hadixha Gjoni, Hadidza Djoni

Kryetarja e Klubit të Këshilltarëve të Unionit Demokratik të Shqiptarëve (UDSH) Hadixha Gjoni ka vlerësuar që situata në Kuvendin komunal është krejtësisht joserioze. Duke komentuar ndërprerjen e mbledhjes të Parlamentit lokal me kërkesë të FORCËS, ajo në deklaratë për mediet e Podgoricës ka vlerësuar që ky është manovër i kryetarit të komunës Nazif Cungu me të cilin, siç tha ajo, ... Read More »

Nrekiq: KREU I PARTISË NA NDIHMON QË TË MARRIM PUSHTETIN NË ULQIN

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Partia demokratike e socialistëve në vazhdimësi tenton të rikthej pushtetin e humbur në Ulqin, është deklaruar nga kjo parti. Sipas fjalëve të kryetarit të Këshillit komunal të PDS-së Loro Nrekiq, në këtë punë është kyçur dhe kreu i partisë. “PDS është i gatshëm të marrë pushtetin lokal dhe të përgjigjet për veprimet e veta. Pushteti i cili nuk përgjigjet për ... Read More »

Ndërpritet mbledhja e KK: FARSA VAZHDON

Kuvendi, Parlamenti, Skupstina, Parlament

Kryetari i kuvendit të komunës së Ulqinit Milazim Mustafa ka lajmëruar që në Kolegjium me shumicë votash është vendosur që të ndërpritet mbledhja e cila duhej të vazhdonte të mërkurën, sepse, siç tha, nuk ka kushte për vazhdimin e saj. “Forca kërkoj që mbledhja të vazhdohet mbas festave, por ky sesion i rregullt përfundon me 31 korrik dhe nuk mund ... Read More »

Scroll To Top