Wednesday , April 8 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Partia socialdemokrate

Feed Subscription

PSD dhe URA: TË FORMOHET KOMISIONI I RI ZGJEDHOR

Opstina Ulcinj, Komuna e Ulqinit

Në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit komunal të Ulqinit duhet të bëhet zgjedhja e anëtarëve të ri të Komisionit komunal zgjedhor (KKZ), deklaruan nga këshillat komunal të PSD-së dhe URA-së. Ato theksojnë se ky është detyrim mbas formimit të shumicës së re parlamentare në këtë komunë. Sipas ligjit, opozitës prej pesë anëtarëve të KKZ-së i takojnë dy, nga të cilët ... Read More »

Elezagiq: ULQINAKËT U BËNË PENGJE TË TREGËTISË POLITIKE

Skender Elezaga, Skender Elezagic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë socialdemokrate Skender Elezagiq ka thënë se Ulqinakët janë bërë pengje të tregtisë politike. Ai për “Vijesti” tha se drejtuesit e PDS-së dy herë në kabinetin e kryetarit të Komunës kanë pranuar që të jenë në sallë në seancat e jashtëzakonshme të Kuvendit në mënyrë që të miratohen disa vendime të rëndësishme për qytetarët, por, ... Read More »

Elezaga: NUK KA MË SHUMICË PARLAMENTARE, MARRËVESHJE PËR ÇDO PIKË

Skender Elezaga, Skender Elezagic

Shefi i Klubit të këshilltarëve të Partisë socialdemokrate në Kuvendin komunal të Ulqinit Skender Elezaga ka deklaruar se, mbasi që URA lëshoi koalicionin qeverisës, duhet konstatuar se shumica në Parlamentin lokal nuk ekziston më. “Udhëheqësia e Kuvendit humbi legjitimitetin, ndërsa pushteti ekzekutiv duhet ta bëjë punën e vet deri në zgjedhjen e të riut”, tha ai në deklaratë për Ul-info. ... Read More »

Kasneci (PSD): KAOS NË PUSHTETIN LOKAL

Skender Elezagic

Tema e parë që dëshirojmë ta shpalosim në këtë konferencë për medie është gjendja kaotike në pushtetin lokal të Ulqinit e cila rezulton me bllokadën totale dhe mosfunksionimin absolut të organeve të pushtetit lokal dhe ndërmarrjeve publike. Mungesa e sinqeritetit dhe bashkëpunimit brenda koalicionit në pushtet ka shkaktua që ky pushtet po tregon një paaftësi, papjekuri, joseriozitet dhe papërgjegjësi ndaj ... Read More »

Forumi rinor i PSD-së: HASANAGIQ KRYETAR, ÇAUSHIQ, TELIQ DHE MUJIQ NËNKRYETARË

SDP 1

Forumin rinor të Partisë socialdemokrate Ulqin do ta drejtojë skuadra e re, ndërsa në përbërjen e zgjedhur për kryetar u zgjodh Haris Hasanagiq, derisa për nënkryetarë u zgjodhën Qamil Mili Çaushiq, Samir Teliq dhe Azra Mujiq, me përkrahje njëzëri të 31 delegatëve. Kryetari i porsazgjedhur tha se Forumi rinor i Partisë socialdemokrate Ulqin në këtë përbërje në listën e prioriteteve ... Read More »

PSD: QEVERIA FAJTORE PËR GJENDJEN E HOTELEVE NË ULQIN

Draginja Vuksanovic

Anëtarja e Kryesisë së Partisë socialdemokrate dhe deputetja në Kuvendin e Malit të Zi Draginja Vuksanoviq ka vlerësuar se prona popullore duhet rritur dhe begatuar, e jo të shitet pavlerë, në mënyrë që dikujt t’i sigurohet ekstraprofiti dhe përfitimi i shpejtë dhe i lehtë disa milionësh në llogari të pasurive tona natyrore. “Qytetarët tani mund të shohin se në çfarë ... Read More »

Ish anëtarët e PSD-së: KËSHILLI INICUES I PARTISË NË THEMELIM

Selim Resulbegoviq, Selim Resulbegovic

Selim Resulbegoviq është zgjedhur për koordinator të Këshillit iniciues të ish anëtarëve të Partisë socialdemokrate të Malit të Zi në mbledhjen e mbajtur mbrëmë në Ulqin, shkruan “Vijesti”. Në mbledhjen e njëjtë për sekretar teknik u zgjodh Alldina Nikoçeviq dhe 15 anëtarë të këshillit iniciues të, siç thuhet, “partisë në themelim”. Në kumtesë shtohet se të mirëseardhur në radhët e ... Read More »

PSD: EDHE HOXHIQ JEP DORËHEQJE

Selim Resulbegovic, Qazim Qaki Hoxhiq

Anëtari i Kryesisë së Forumit rinor të Partisë socialdemokrate të Malit të Zi Qazim-Qaki Hoxhiq ka dhënë dorëheqje nga anëtarësia në këtë parti. Hoxhiq në kongresin e mbajtur pak kohë më parë është zgjedhur edhe në Këshillin qëndror të socialdemokratëve. Ai është funksionari i dytë i PSD-së në Ulqin, së bashku me kryetarin e mëparshëm Selim Resulbegoviq, i cili zyrtarisht ... Read More »

Negociatat PDS-PSD: ATMOSFERË KONSTRUKTIVE

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Skuadrat negociuese të Partisë demokratike të socialistëve dhe Partisë socialdemokrate kanë folur sot për formimin e koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Biseda ka kaluar në atmosferë konstruktive nga të dyja palët dhe besojmë që do të kenë sukses”, deklaroi lideri i socialdemokratëve Selim Resulbegoviq. Sonte do të zhvillohen dhe negociatat e PDS-së me koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” të ... Read More »

Filloi raundi i dytë i PDS-së: MË PARË ME ZENKEN, PASTAJ ME TË TJERËT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Me ftesën e Partisë demokratike të socialistëve sot, siç mëson Portali UL-info,  kanë filluar negociatat e PDS-së me partnerët e koalicionit në nivel shtetëror. Kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka është takuar të mërkurën me skuadrën negociuese të PDS-së, në krye të së cilës ishte kryetari Loro Nrekiq. Gjatë bisedimeve është arritur pajtueshmëria e lartë për qëllimet e ... Read More »

Scroll To Top