Saturday , March 6 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: PDS

Feed Subscription

Nrekiq: URIM ANËTARËVE PËR 25 VJETORIN E PARTISË

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

  Partia demokratike e socialistëve të Malit të Zi sot feston jubileun – 25 vjetorin e formimit të kësaj partie politike. Me këtë rast kryetari i Këshillit komunal të PDS-së në Ulqin Loro Nrekiq ka uruar festën të gjithë anëtarëve të kësaj parti. “Sot jemi të mbushur me krenari për të gjithë ato që kemi bërë në këtë çerek shekulli, ... Read More »

Mbledhja e organeve të PDS-së: ANALIZUAN SITUATËN, PËRGATITEN PËR ZGJEDHJE

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Të martën mbrëma janë mbajtur mbledhjet e Këshillit ekzekutiv dhe komunal të Partisë demokratike të socialisteve, të cilat e drejtoi Loro Nrekiq, mëson Portali Ul-info. Në mbledhje u analizua situata politike në komunë dhe funksionimi i qeverisjes lokale. Veçanërisht është folur për përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të cilat do të mbahen në fillim të tetorit. Në këto mbledhje të pranishëm ... Read More »

Nrekiq: PËR GJENDJEN NË ULQIN FAJTORË FORCA DHE PARTIA DEMOKRATIKE

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic, PDS, DPS

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin Loro Nrekiq ka deklaruar se “për gjendjen katastrofave në qytet janë fajtor ish partnerët e koalicionit, Forca dhe Partia demokratike”. “Gjithmonë ekziston përgjegjësia morale, por përsërisë se PDS-ja me asgjë nuk ka kontribuar në krijimin e krizës”, tha ai për “Vijesti”. Nrekiq tha se Kryesia e partisë do të ... Read More »

Shkrela: SHUMË BAKLLAVA NGA ULQINI SHKUAN KAH MILLO GJUKANOVIQI

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

Deputeti i Partisë demokratike të socialistëve (PDS) në Kuvendin e Malit të Zi Luigj Shkrela tha se nuk duhet të mbrohet kryeministri Millo Gjukanoviq nga Ulqinakët. „Sepse, nëse asgjë tjetër, shumë bakllava nga Ulqini shkuan kah Millo Gjukanoviqi“, sqaroi ai. Shkrela njëkohësisht vërtetoi se është njëri nga ato i cili nuk ka qef të flitet në kontekst të keq për ... Read More »

Mariq: ANEKSI 2 PDS-FORCA PUNË PËR PROKURORI

Boris Maric

Këshilltari juridik në Qendrën për arsimim qytetar Boris Mariq ka thënë për “Dan” se Prokuroria e lartë shtetërore duhet të reagojë urgjentisht dhe të procedojë liderët e PDS-së dhe Forcës, Millo Gjukanoviq dhe Nazif Cungu, për shkak të Aneksit 2 të nënshkruar të marrëveshjes së koalicionit. Me këtë dokument përveç të tjerash, është parashikuar edhe ndarja e funksioneve në administratën ... Read More »

Gjukanoviq: ÇMENDURI ËSHTË QË PDS-ja TË JETË PUSHTET NË TË GJITHË KOMUNAT

Millo Gjukanoviq, Milo Djukanovic

Kryetari i PDS-së Millo Gjukanoviq ka thënë se partia e tij asnjëherë nuk ka pretenduar të ketë monopolin e qeverisjes. “Të mërkurën kam biseduar me përfaqësuesit e disa partive të popujve pakicë dhe kemi nënshkruar marrëveshjen e koalicionit”, tha ai për TVCG. Sipas fjalëve të tija, u fol edhe për problemet në një sërë vetëqeverisjesh lokale. “Dhe kam thënë: nuk ... Read More »

Aneksi i marrëveshjes PDS-Forca: NËNSHKRIMI NË PRANI TË LIDERËVE TË PB DHE IQK

Gjukanoviq, Cungu, Koalicioni, DPS, Forca

Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu kanë nënshkruar sot në Podgoricë Aneksin e marrëveshjes për koalicionin paszgjedhor të bashkëpunimit në mes PDS-së dhe Forcës. Në nënshkrimin e aneksit të marrëveshjes së koalicionit ishin të pranishëm partnerët e koalicionit në nivel shtetëror – Rafet Husoviq, kryetari i Partisë boshnjake, Marija ... Read More »

PDS – Forca: TË MËRKURËN NËNSHKRUAJNË ANEKSIN E MARRËVESHJES SË KOALICIONIT

Nazif Cungu, Koalicija,

Kryetari i Partisë demokratike të socialistëve Millo Gjukanoviq dhe kryetari i Forcës së re demokratike Nazif Cungu do të nënshkruajnë nesër Aneksin e marrëveshjes së koalicionit të këtyre dy partive, njoftohet nga PDS-ja. Siç është lajmëruar nga PDS-ja, marrëveshja do të nënshkruhet në ndërtesën e vjetër të Qeverisë. Portali Analitika përkujton se PDS-ja dhe Forca kanë nënshkruar marrëveshjen e koalicionit ... Read More »

Nrekiq: PDS-së I TAKON VENDI I KRYETARIT TË KOMUNËS

Loro Nrekic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq ka thënë se në pariudhën që kaloi kishte „biseda joformale me disa parti“. „Në të gjitha këto bisedime qëndrimi i jonë ishte i qartë: PDS-së i takon vendi i kryetarit të komunës. Ky është kushti numër një për çdo koalicion eventual në nivel loka“, tha ai për Portalin Ul-info. ... Read More »

Sinishtaj: PDS-ja NUK KA NEVOJ TË BËJË ANEKS ME FORCËN

Vasel Sinishtaj, Genci Nimanbegu

Funksionari i lartë i Iniciativës qytetare Vasel Sinishtaj ka thënë se nuk ka nevojë që dikush të jetë bajraktar i çështjes së statusit të komunës së plotë të Malësisë. “Mendoj që PDS-ja duhet të ketë qasje më serioze, nuk ka nevojë të bëj anekse të marrëveshjes me Forcën, e cila nuk ka numër të lartë të votuesve”, tha ai për ... Read More »

Scroll To Top