Thursday , July 16 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: plazhi Kopakabana

Feed Subscription

1 maji: GRUPI “COLONIA” KOPAKABANA

Mysafirët që do të vijnë në Ulqin për 1 maj, por edhe vendasit, do të mund të kënaqen me disa programe interesante. Më emocionuese do të jetë në plazhin “Kopakabana”, ku do të ketë program gjatë gjithë ditës, me fillim në ora 11. Përveç të tjerësh, do të marrë pjesë grupi i njohur kroat “Colonia”, këngëtari Danijel Alibabiq, si dhe ... Read More »

Kopakabana”: DO TË PUNOJMË EDHE GJATË DIMRIT

Qiramarrësi i plazhit “Kopakabana” Prela Shkrela ka paralajmëruar që mbas sezonit relativisht të suksesshëm, objekti në këtë plazh do të punoj edhe gjatë dimrit. “Mysafirët dhe bashkëqytetarët tanë do të mund të kënaqen në përmbajtje të reja dhe të konsumojnë ushqimin me çmime si në Shqipëri”, tha Shkrela për UL-info. Ai tha që “Kopakabana” ka pritur këtë verë me restorantin ... Read More »

Ulqin: Mbytet në det turisti britanik

Shtetasi i Britanisë së madhe K.B. (41) është mbytur mbrëmë në plazhin Kopakabana, në Plazhin e madh, është lajmëruar nga Drejtoria e policisë, ndërsa shkruan CDM. “Turisti britanik ka humbur jetën kur duke notuar kaloi bovat e sigurisë, pas së cilës u sëmur dhe filloi të mbytet”, sqaruan nga policia. Edhe pse ekipi i shpëtimtarëve reagoi menjëherë, për turistin britanik ... Read More »

Festivali në Kopakaban: TË DIELËN TUBIMI I AMVISEVE TË MALIT TË ZI

Të dielën në plazhin “Kopakabana”, nën patronatin e komunës së Ulqinit, do të organizohet Festivali i dytë i grave-amviseve të Malit të Zi. Gjatë kohëzgjatjes së këtij manifestim do të zgjidhet mbretëresha e festivalit, e pjesëmarrëseve më të mira do t’u jepen falënderimet, diplomat dhe medaljet. “Planifikojmë që ky festival të bëhet tradicional dhe të mbahet katër herë në vit”, ... Read More »

Scroll To Top