Friday , April 3 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Policia e Ulqinit

Feed Subscription

“Rasti Kino bahçja”: VAZHDON MARRJA NË PYETJE E DËSHMITARËVE

Kino bahcja, Kino basta, Fama

Me kërkesë të Gjykatës themelore në Ulqin, javën e ardhshme do të vazhdojë marrja në pyetje e dëshmitarëve në rastin “Kino bahçja”. Ftesat për të dhënë dëshminë në polici iu dërguan disa këshilltarëve në Parlamentin e Ulqinit dhe ish drejtuesve të NË “Qendra për kulturë” Ulqin, derisa deklaratat më herët i dhanë shumica e ish anëtarëve të Këshillit drejtues të ... Read More »

Për shkak të një serie vjedhjesh në Ulqin: ARRESTOHET SHTETASI I KOSOVËS

Prangat, Lisice, Policia, Policija

Policia e Ulqinit ka zgjidhur këto ditë disa vepra penale të vjedhjes të cilët janë kryer kryesisht në zonën Gjerana, mëson Portali Ul-info. Inspektorët e Policisë kriminale në Ulqin ia dorëzuan prokurorit kompetent Irfan Cirkoviqin (35) nga Peja, i cili dyshohet se ka kryer pjesën më të madhe të këtyre veprave penale në periudhën prej janarit të këtij viti deri ... Read More »

Policia: SHKARKIMI I UDHËHEQËSIT TË QENDRËS SË SIGURISË

policija1

Mbas sulmit të pardjeshëm me bombë në Podgoricë dhe deklaratës së ministrisë të punëve të brendshme për shkarkimin e njerëzve përgjegjës, mediet shkruajnë se ditët e ardhshme do të vijnë deri tek rotacioni në Qendrën policore në Tivar. Në kuadër të kësaj qendre funksionon edhe Stacioni policor në Ulqin. “Pobjeda” shkruan se shefi i policisë së Tivarit Millosh Radulloviq nuk ... Read More »

Shpërblimet: POLICËT MË TË MIRË NË ULQIN

reg-ulcinjska-policija

Në koktejin e fundvitit, i cili të mërkurën, në hotelin „Mediteran“, e organizoi komuna e Ulqinit, janë shpallur policët më të mirë në vitin 2014. Këtë çmim e fituan pjesëtari i policisë rrugore Besim Rexhoviq, drejtuesi i sektorit të sigurisë Aleksa Koçoviq dhe inspektori i policisë kriminale Blazho Qetkoviq. Në ndarjen e çmimeve ishin të pranishëm drejtuesi i Policisë së ... Read More »

Bashkëpunimi: SHEFI I POLICISË SË SHKODRËS NESËR NË ULQIN

reg-ulcinjska-policija

Drejtori i Drejtorisë së policës së Shkodrës Shaban Nexhi me bashkëpunëtorë do të qëndrojë nesër në vizitë zyrtare në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Ai do të vizitojë zyrtarët e policisë shqiptare të angazhuar në këtë komunë, si dhe do të mbaj mbledhje me shefin e Policisë së Ulqinit Sead Gjozoviq. Siç pritet, drejtuesit e policisë së Shkodrës dhe Ulqini edhe ... Read More »

Komuna dhe policia: FILLOI AKSIONI “LYPËSI”

Lypesi, prosjaci

Mbasi që në gati çdo mbledhje të deritashme të Trupit koordinues për përcjelljen e sezonit turistik njëzëri është konstatuar që numri i madh i lypësve në rrugë ndikon në fotografinë që mysafirët krijojnë për Ulqinin, komuna dhe policia të enjten në mbrëmje nisën aksionin. Siç mësojmë, këtë herë mbi 20 persona të kombësisë rome janë transportuar në vendbanimet e veta, ... Read More »

Policia e Ulqinit: GATI PËR SEZON

reg-ulcinjska-policija

Shefi i Policisë së Ulqinit Sead Gjozoviq ka thënë që ky institucion e pret gati sezonin veror. “Policia merr pjesë në mënyrë aktive në punën e Trupit koordinues për përcjelljen e sezonit turistik i cili është formuar në nivel komunal”, tha ai për “Pobjeda”. Gjozoviq theksoi që policia gjatë sezonit veror maksimalisht dhe profesionalisht do të veprojë në terren në ... Read More »

Koktej molotovi: NË SHËNJESTËR ZYRTARI I POLICISË?

reg-ulcinjska-policija

Ulqinaku V.N. është befasuar kur e thirrën nga Drejtoria e policisë dhe i thënë që të mërkurën poshtë makinës së tij është gjetur koktej molotovi, shkruajnë “Vijesti”. Deri tek shpërthimi i shishes me benzinë nuk erdhi, sepse, siç thanë për atë gazetë nga policia, shishja ishte plastike, e jo prej xhami. V.N. tha që beson në versionin e policisë që ... Read More »

Policia: EMËROHET GJOZOVIQ

Policia Ulqin, Policija Ulcinj

Sot në mesditë në Policinë e Ulqinit detyrën e shefit të këtij institucion e morri komisari i pavarur policor Sead Gjozoviq. Ai në ndërtesën e policisë erdhi në përcjelljen e Millosh Radulloviqit, shefit të Qendrës policore në Tivar, e cila është superiore ndaj stacionit policor në Ulqin. Gjozoviq në këtë funksion ka zëvendësuar Rudolf Elezoviqin, i cili gati gjashtë vite ... Read More »

Policia: GJOZOVIQ NË VEND TË ELEZOVIQIT

Rudolf Elezoviq

Komisari i pavarur policor Sead Gjozoviq do të jetë shef i ri i policisë së Ulqinit, mëson Portali UL-info. Ai do ta zëvendësojë në atë vend Rudolf Elezoviqin, i cili për gjashtë vite ishte drejtues i policisë së Ulqinit. Gjozoviq ka përfunduar akademinë ushtarake dhe deri në vitin 1999 ishte ushtarak aktiv, kur kaloi në Ministrinë e punëve të brendshme ... Read More »

Scroll To Top