Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Policia kufitare

Feed Subscription

Policia kufitare: SINISHA JOKIQ DREJTUES I RI

Sinisa Jokic

Ish shefi i policisë në Budvë Sinisha Jokiq është drejtues i ri i Qendrës regjionale “Jug”, me seli në Tivar, shkruajnë “Dnevne novine”. Kjo qendër përfshinë sigurinë kufitare tokësore dhe detare në territorin e komunës së Ulqinit. Drejtuesi i ri, siç thekson kjo gazetë, ishte lëndë e hetimit të Kontrollit të brendshëm të Ministrisë së punëve të brendshme për shkak ... Read More »

Në pikën kufitare me MZ: ARRESTOHET DOGANIERI

Prangat, Lisice, Policia, Policija

Një doganier i pikës kufitare me Malin e Zi në Hanin e Hotit është arrestuar pasditen e sotshme për shpërdorim detyre, shkruan Shekulli. Sipas burimeve nga policia, ai kishte favorizuar dy persona për të kaluar mallra kontrabandë duke mos paguar akcizë. Në pranga kanë rënë Rezar Fresku, 60 vjeç, ndërkohë që janë arrestuar edhe dy persona të tjerë, Lulzim Rahova, ... Read More »

Policia: ELEZOVIQ NË KRYE TË DEPARTAMENTIT PËR PARANDALIMIN E KONTRABANDËS

Rudolf Elezoviq

Ish shefi i policisë së Ulqinit Rudolf Elezoviq pak kohë më parë është emëruar për drejtuesin e Departamentit për parandalimin e kontrabandës dhe të gjithë llojet e krimit kufitar dhe ndërkombëtarë në Njësinë e policisë kufitare Tivar, mëson Portali Ul-info. Kompetencë e tija janë dhe mbikëqyrja dhe kontrolli i kufirit shtetëror në Portin e Tivarit, kalimet kufitare Sukubinë dhe Tivar, ... Read More »

Scroll To Top