Wednesday , October 21 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: PSD

Feed Subscription

Elezagiq: ULQINAKËT U BËNË PENGJE TË TREGËTISË POLITIKE

Skender Elezaga, Skender Elezagic

Kryetari i Këshillit komunal të Partisë socialdemokrate Skender Elezagiq ka thënë se Ulqinakët janë bërë pengje të tregtisë politike. Ai për “Vijesti” tha se drejtuesit e PDS-së dy herë në kabinetin e kryetarit të Komunës kanë pranuar që të jenë në sallë në seancat e jashtëzakonshme të Kuvendit në mënyrë që të miratohen disa vendime të rëndësishme për qytetarët, por, ... Read More »

PSD Ulqin: TË SHTUNËN KONVENTA ZGJEDHORE

Skender Elezagic

Të shtunën e ardhshme në Ulqin do të mbahet konventa zgjedhore e Këshillit komunal të Partisë socialdemokrate, mëson Portali Ul-info. Në këtë tubim do të jenë të pranishëm 80 delegatë dhe udhëheqësia e partisë në krye me kryetarin Ranko Krivokapiq, si dhe mysafirët nga këshillat lokal të partive në Ulqin. Në konventë do të zgjidhen anëtarët e Këshillit komunal të ... Read More »

Forumi rinor i PSD-së: HASANAGIQ KRYETAR, ÇAUSHIQ, TELIQ DHE MUJIQ NËNKRYETARË

SDP 1

Forumin rinor të Partisë socialdemokrate Ulqin do ta drejtojë skuadra e re, ndërsa në përbërjen e zgjedhur për kryetar u zgjodh Haris Hasanagiq, derisa për nënkryetarë u zgjodhën Qamil Mili Çaushiq, Samir Teliq dhe Azra Mujiq, me përkrahje njëzëri të 31 delegatëve. Kryetari i porsazgjedhur tha se Forumi rinor i Partisë socialdemokrate Ulqin në këtë përbërje në listën e prioriteteve ... Read More »

PSD: QEVERIA FAJTORE PËR GJENDJEN E HOTELEVE NË ULQIN

Draginja Vuksanovic

Anëtarja e Kryesisë së Partisë socialdemokrate dhe deputetja në Kuvendin e Malit të Zi Draginja Vuksanoviq ka vlerësuar se prona popullore duhet rritur dhe begatuar, e jo të shitet pavlerë, në mënyrë që dikujt t’i sigurohet ekstraprofiti dhe përfitimi i shpejtë dhe i lehtë disa milionësh në llogari të pasurive tona natyrore. “Qytetarët tani mund të shohin se në çfarë ... Read More »

Zenka: KOALICIONI I RI JOPARIMOR

Mehmed Zenka, Beqir Zati

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni i pushtetit të ri në Ulqin të cilin e përbëjnë „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“, Forca e re demokratike dhe Mali i Zi Pozitiv është joparimor. „Miqtë e vjetër janë edhe në pushtet të ri. Çmos kanë folur njëri për tjetrin gjatë fushatës parazgjedhore, ndërsa tani rrinë ... Read More »

Negociatat PDS-PSD: ATMOSFERË KONSTRUKTIVE

Ulqin, Ulcinj, Panorama

Skuadrat negociuese të Partisë demokratike të socialistëve dhe Partisë socialdemokrate kanë folur sot për formimin e koalicionit paszgjedhor në Ulqin. “Biseda ka kaluar në atmosferë konstruktive nga të dyja palët dhe besojmë që do të kenë sukses”, deklaroi lideri i socialdemokratëve Selim Resulbegoviq. Sonte do të zhvillohen dhe negociatat e PDS-së me koalicionin “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” të ... Read More »

PSD: TË GJITHA LOJRAT JANË LUAJTUR

Drejtuesit e Partisë socialdemokrate në Ulqin kanë shprehur besimin që së shpejti do të zgjidhet çështja e koalicionit të ardhshëm qeverisës në këtë komunë. “Mendoj që të gjitha lojërat janë luajtur. Besoj në negociatat e PSD-së, PDS-së (DPS), UDSH dhe PD. Simbioza e dy partive qytetare dhe dy shqiptare është opsioni më i mirë për Ulqin”, tha për “Pobjeda” kryetari ... Read More »

PSD: ULQINI TË JETË DESTINACION I RËNDËSISHËM NË ADRIATIK

qPartia Socialdemokrate me marrjen e pergjegjesive ne fusha te caktuara dhe me permiresimin e tyre ka deshmuar qe politika mund te udhehiqet edhe duke permbushur premtimet te shoqeruara me rezulltate te dukshme dhe te knaqshme. Nje nga fushat qe kemi udhehequr ne 2 vitet e kaluara ka qene lidhur me permiresimin e prezantimeve dhe ofertave turistike nen drejtimin e Organizates ... Read More »

PSD: CUNGU FAJTORË KRYESOR PËR GREVËN NË QENDËR PËR KULTURË

Nënkryetari i komunës dhe kryetari i Këshillit komunal të Partisë socialdemokrate të Malit të Zi Selim Resulbegu ka deklaruar që greva e urisë e punëtorëve të Qendrës për kulturë nuk do të kishte ndodhur sikur mos të ishin humbur mundësit e shumta për plotësimin e pushtetit lokal. “Për këto dy vite kemi humbur mundësin që të vjelim të paktën gjashtë ... Read More »

Elezaga: ÇFARË NDODHI ME JADRANIN?

Ulqin, Ulcinj, Jadran, Panorama

“Me përfundimet për hotel “Jadran” e kemi detyruar kryetarin e komunës që, në bazë të pronësisë së Komunës së Ulqinit të 12.904 m2 të tokës të mbroj interesat e komunës së Ulqinit, e ai para pak ditëve, nëpërmjet medieve na ka informuar që komuna nuk ka më asnjë pronësi në atë lokalitet. Parlamenti jonë nuk ka asnjë lloj informacioni kur ... Read More »

Scroll To Top