Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Qeveria e Shqiperise

Feed Subscription

Shqipëri-Mali i Zi: THELLIMI I BASHKPUNIMIT NË TURIZËM

Shqipëria dhe Mali i ZI kanë thelluar bashkëpunimin dypalësh për sa i përket fushës së turizmit. Në këtë kuadër të dyja vendet po punojnë për dy projekte rajonale që lidhen me turizmin malor si edhe po shqyrtojnë mundësinë për të përdorur Detin Adriatik dhe Liqenin e Shkodrës si pikë transporti për turistët nga të dyja vendet. Në ambientet e Ministrisë ... Read More »

Kryeministri i Shqipërisë: VIZITA E PARË NË KOSOVË

Edi Rama ka vendosur që vizitën e parë jashtë vendit si kryeministër i Shqipërisë ta bëjë në Kosovë. Rama së bashku me një delegacion të lartë nga Republika e Shqipërisë do të niset drejt Kosovës të premten. Bëhet e ditur se Rama do të mbaj dhe një fjalim në Kuvendin e Kosovës. Ai pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve ... Read More »

Projekti i Qeverisë në Tiranë: SHQIPËRIA MBJELL 20 MILION RRËNJË ULLINJ

Ulliri, Maslina, Ullishta, Maslinada

Deri në vitin 2020 në Shqipëri do të mbillen 20 milion rrënjë ullinj, ndërsa vetëm këtë vit 1.3 milion, ka lajmëruar qeveria e Shqipërisë. Në këtë punë të madhe zyrtarëve dhe bujqve shqiptarë financiarisht, teknikisht dhe në mënyrë kadrovike më së shumti i ndihmojnë Amerikanët dhe Japonezët, derisa qeveria e Shqipërisë edhe vet jep stimuj të mëdha: 1500 euro për ... Read More »

Rama: QEVERIA E RE DO TË KETË SHUMË FEMRA

Qeveria e re, e cila do të drejtohet prej Edi Ramës, do të ketë në përbërje të saj një numër mjaft të madh të grave. Ndërsa emrat e ministreve të reja do të jenë jo vetëm nga PS por dhe prej LSI. Edi Rama në komunikimin e tij ne Facebook, siç shkruan gazeta Metropol, ka preferuar të japë vetëm ketë ... Read More »

Scroll To Top