Sunday , June 16 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: Ramiz Hajdari

Feed Subscription

Globus Art: PJESËMARRJE NË PANAIRE NË SHËNGJIN DHE KRALEVË

ramo3

Shoqata e artisteve dhe artizaneve „Globus Art“ nga Ulqini ka qene bashkoorganizatore e panairit te artizanatit dhe arteve vizive ne Shëngjin dhe Kralevë, në Serbi. Panairi ne Shëngjin eshte mbajtur ne kuader te hapjes se sezonit turistik. Ne Kraleve nje tjeter bashkoorganizim i shoqates Globus Art dhe asaj „Zhena za sva vremena“ nga Uzhica me kryetare Dragana Stojanoviq ka qendruar ... Read More »

Globis Art: PANAIRI NË STRUGË

Struge

  Në organizim të Shoqatës të Artistëve dhe Artizanëve “Globus Art” nga Ulqini në Strugë qëndroi kolonia e artizanëve nga mbarëhapësira shqiptare. Ramiz Hajdari kryetar i kësaj shoqate tha se kjo organizatë ka qenë organizator kryesor i 14 panaireve të artizaneve në rajonin e Ballkanit dhe bashkorganizator i mbi 25 panaireve, mes të tjerëve edhe në Tiranë, Prishtinë, Shkup dhe ... Read More »

Globus Art: MBAHET PANAIRI I FUNDVITIT NË TETOVË

Ramiz Hajdari, Panairi i artizaneve

Shoqata e Artistëve dhe Artizanëve “Globus Art” nga Ulqini ka organizuar panairin e pestë brenda dy viteve në Tetovë, nga data 25-31 dhjetor, në qendrën tregtare “Renova”. Në këtë panair kanë marrë pjesë rreth 30 artistë të arteve vizive nga rajoni i Ballkanit. “Globus Art” gjatë vitit 2015 ka qenë organizator kryesor i 14 panaireve të artizaneve në rajonin e ... Read More »

OJQ “Globus Art”:  PJESËMARRJE NË PANAIRE MBARËKOMBËTARE

Panairi i artizaneve Gostivar

  Në Tetovë dhe në Gostivar u mbajt “Panairi i artizanëve” i organizuar nga shoqata “Globus Art”. Kryetari i kësaj shoqate Ramiz Hajdari shprehet se është i kënaqur me rrjedhën e Panairit si dhe me vizitën. Ky është Panairi i tretë që organizohet në Tetovë brenda dy viteve, ndërkohë që në Gostivar organizohet për herë të parë një eveniment i ... Read More »

Në panairin e Gjirokastrës: ÇMIMI SPECIAL PËR RAMIZ HAJDARIN

Gjirokaster

  Për të 9-in vit rresht, në qytetin e Gjirokastrës, është zhvilluar Panairi i “Trashëgimisë, Artizanatit dhe Turizmit”. Ky aktivitet u organizua nga Fondacioni “Gjirokastra”, në bashkëpunim me Bashkinë e qytetit, në datat 28, 29 dhe 30 shtator. Panairi i Trashëgimisë, Artizanatit dhe Turizmit, është bërë traditë që nga viti 2007 me pjesëmarrjen e artizanëve nga gjithë Shqipëria dhe nga ... Read More »

Sukses: RAMIZ HAJDARI SHPËRBLEHET NË PANAIR NË TURQI

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OJQ „Globus Art“ morri pjesë në Panairin e 6 ndërkombëtar të prodhimeve artizane i cili javën e kaluar është mbajtur në qytetin Golcuk në Turqi. Në këtë manifestim punimet e veta i ekspozuan rreth 140 artistë dhe zanatcinjë nga 40 vende. Drejtuesi i „Globus Art“ Ramiz Hajdari ka fituar, sipas vendimit të jurisë, vendin e parë në fushën e punimeve ... Read More »

Në Ranë: FILLOI PANAIRI I TRETË NDËRKOMBËTARË I ARTIZANËVE

Panairi Globus Art1

Artistët nga dhjetë vende kanë ekspozuar në rreth 80 stenda punimet e veta në Panairin e tretë të artizanëve dhe zanateve të vjetra, i cili filloi të premten mbrëma në Ranën e Ulqinit. “Ky me siguri është tubimi më i madh i këtij lloji i cili në vitin 2015 është mbajtur në regjion. Kemi artisët që për këtë manifestim erdhën ... Read More »

Globus Art: PREGADISIM KËNGË, KLIPE, DOKUMENTAR

Ramiz Hajdari, Panairi i artizaneve, Sajam umjetnina

Kryetari i Shoqatës Globus Art Ramiz Hajdari në bashkëpunim me këngëtaren Egzona Salaj (fituesen në Festivalin e Gjirokastrës) dhe SHKA “Tradita” janë duke realizuar klipin për këngën “Artizane”, e cila, siç deklarojnë, do të kushtohet artizanëve në mbarë trevat shqiptare. Si pas fjalëve të tij, kënga do të ketë një ndryshim në tekst dhe klip shumë profesional. Ai paralajmëron edhe ... Read More »

Në Qendër për kulturë: MBAHET PANAIRI I ARTIZANËVE

Me rastin e Ditës së Ulqinit, Shoqata e artistëve dhe zanatçinjve “Globus Art” kanë organizuar të dielën Panairin e suvenirëve dhe artizanëve. Manifestimi fillimisht është planifikuar të mbahet në Ranë, por për shkak të shiut është mbajtur në Galerinë e Qendrës për kulturë. “Në këtë mini panair ishin njëzet ekspozues nga vendi dhe regjioni”, tha drejtuesi i kësaj shoqatë Ramiz ... Read More »

Scroll To Top