Friday , August 23 2019
Lajmi i fundit

Tag Archives: Rozafa

Feed Subscription

Arkeologët: SHKODRA E BANUAR QË PARA 5 MIJË VJETËSH

Kalaja e Rozafes, Rozafa, Shkoder

Një grup prej 15 arkeologësh shqiptarë e polakë, pas gërmimeve të kryera në qytetin e Shkodrës për afro 10 vite kanë zbuluar fakte të reja për këtë qytet. Drejtuesi i ekspeditës thotë se jeta në Shkodër ka ekzistuar rreth 5.000 vite më parë, çka e dëshmon mënyra e jetesës dhe objektet e gjetura. “Deri para gërmimeve tona, në histori shkruhet ... Read More »

Scroll To Top