Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Rruga e kombit

Feed Subscription

Në Lezhë: MONITORIM NË RRUGË SHQIPËRI-KOSOVË

Rruga e Kombit

Policia Rrugore e Lezhës është përqëndruar në akset që lidhin zonat turistike. Janë rreth 15 patrulla që monitorojnë të gjitha segmentet me fluks të lartë qarkullimi, në bazë të një plani masash.  Në mbështetje të Policisë Rrugore të këtij qarku, nga dita e djeshme, siç raporton gazeta Shekulli, kanë ardhur edhe homologët e tyre kosovarë, të cilët do të përqendrohen ... Read More »

Në Shqipëri: RRUGA E KOMBIT ME PAGESË

Dhënia me koncesion e rrugës “Durrës-Kukës” do t’i kushtojë çdo qytetari që do të udhëtojë përmes saj me plot 10 euro. Me një vendim të posaçëm, qeveria ka vendosur një tarifë prej 10 euro apo 14 mijë lekësh të vjetra. Qytetarët që dëshirojnë të kalojnë në këtë rrugë, nuk do ta kenë më si një rrugë të përditshme pune, por ... Read More »

Rruga e kombit:VIDHET SINJALISTIKA!

Hyrje-daljet përgjatë gjithë autostradës së Kombit që lidh Shqipërinë dhe Kosovën janë diçka normale, duke parë gjendjen e krijuar, ndërsa veçanti tani përbën vjedhja e sinjalistikës. Tabelat sinjalizuese janë hequr në shumë pjesë të kësaj autostrade, e po kështu janë dëmtuar elementet fosforeshente të vendosura për orientimin e drejtuesve të automjeteve.Që nga hyrja e Rrëshenit dhe deri në Kalimash, tabelat ... Read More »

Scroll To Top