Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Shqiperia

Feed Subscription

Në rrugët e Ulqinit: FESTOHET FITORJA E SHQIPËRISË

Tifozat Kuq e Zi Ulqin

Qindra të rinj të dielën në mbrëmje në rrugët e Ulqin kanë festuar fitoren e thellë të Shqipërisë në ndeshjen kundër Armenisë 3:0. Ato në këtë mënyrë festuan triumfin e përfaqësueses së Shqipërisë e cila u kualifikua në Kampionatin evropian të futbollit në Francë. Përndryshe, atmosferë festive ishte edhe në Tuz, Katërkollë dhe Ostros. Read More »

Qeveria e MZ: PATENTAT TONA DO TË VLEJNË EDHE NË SHQIPËRI

Edi Rama, Milo Gjukanoviq

Qeveria e Malit të Zi ka publikuar marrëveshjen në bazë të cilës patentat e shoferit të lëshuara në këtë vend vlejnë edhe në Shqipëri. Marrëveshja për këtë, siç thuhet në kumtesën e kabinetit të Millo Gjukanoviq, është nënshkruar në Tiranë më 15 dhjetor. Përndryshe, me përkrahjen e Bashkimit evropian Mali i Zi dhe Shqipëria do të ndërtojnë edhe disa pika ... Read More »

Kryeministri i Shqipërisë: VIZITA E PARË NË KOSOVË

Edi Rama ka vendosur që vizitën e parë jashtë vendit si kryeministër i Shqipërisë ta bëjë në Kosovë. Rama së bashku me një delegacion të lartë nga Republika e Shqipërisë do të niset drejt Kosovës të premten. Bëhet e ditur se Rama do të mbaj dhe një fjalim në Kuvendin e Kosovës. Ai pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve ... Read More »

Anketë: SHQIPTARËT MË TË LUMTUR NË RAJON

Ata që po kërkojnë lumturi dhe kënaqësi më të madhe duhet të shkojnë të jetojnë në Evropën veriore. Jo në Egjipt apo në vendet e goditura nga kriza e eurozonës. Të dhënat janë bërë publike nga një raport  Universitetit të Tokës në Kolumbia. Shqipëria, bashkë me Angolën dhe Zimbabven janë vendet që kanë pësuar ngjitje më të madhe nga të ... Read More »

Projekti i Qeverisë në Tiranë: SHQIPËRIA MBJELL 20 MILION RRËNJË ULLINJ

Ulliri, Maslina, Ullishta, Maslinada

Deri në vitin 2020 në Shqipëri do të mbillen 20 milion rrënjë ullinj, ndërsa vetëm këtë vit 1.3 milion, ka lajmëruar qeveria e Shqipërisë. Në këtë punë të madhe zyrtarëve dhe bujqve shqiptarë financiarisht, teknikisht dhe në mënyrë kadrovike më së shumti i ndihmojnë Amerikanët dhe Japonezët, derisa qeveria e Shqipërisë edhe vet jep stimuj të mëdha: 1500 euro për ... Read More »

Rama: QEVERIA E RE DO TË KETË SHUMË FEMRA

Qeveria e re, e cila do të drejtohet prej Edi Ramës, do të ketë në përbërje të saj një numër mjaft të madh të grave. Ndërsa emrat e ministreve të reja do të jenë jo vetëm nga PS por dhe prej LSI. Edi Rama në komunikimin e tij ne Facebook, siç shkruan gazeta Metropol, ka preferuar të japë vetëm ketë ... Read More »

Scroll To Top