Monday , February 17 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Tarzan Millosheviq

Feed Subscription

Millosheviq: NUK EKZISTON ANEKSI I MARRËVESHJES ME FORCËN

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Nga Partia demokratike e socialistëve është njoftuar se nuk ekziston aneksi i marrëveshjes së koalicionit për ushtrimin e pushtetit në nivel shtetëror me Forcën e re demokratike. Me aneksin e supozuar përcaktohet, në mes tjerash, që Tuzi deri në fund të prillit të vitit të ardhshëm të bëhet komunë e plotë. “Nuk jam i informuar për këtë gjë. Atë çfarë ... Read More »

Lamoviq: NREKIQ I LIDHUR ME MAFINË E NDËRTIMIT

Shefki Keko Lamoviq, Sefkija Keko Lamovic

Anëtari i Këshillit komunal të PDS-së Shefkija-Keko Lamoviq ka akuzuar kryetarin e këtij organi Loro Nrekiq se është i lidhur me mafinë e ndërtimit dhe që gjatë mandatit në krye të PDS-së në Ulqin është pasuruar shumë. “Këtë nuk mund ta arrinte me një pagë. I gjithë Ulqini e dinë se ka mundësuar kyçjet për rrymë për një numër të ... Read More »

Millosheviq: VENDIMI I KOMISIONIT STATUTOR TË HËNËN

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Komisioni statutor i Partisë demokratike të socialistëve është njoftuar të mërkurën me kërkesën e një pjese të anëtarëve të këshillit të kësaj parti në Ulqin që të anulohen rezultatet e zgjedhjeve për përbërjen e re të këtij trupi. Siç tha për Portalin Ul-info drejtori politik i PDS-së Tarzan Millosheviq, vendimi i Komisionit statutor do të bihet të hënën. Ai tha ... Read More »

Millosheviq: DO T’I ZGJIDHIM MOSMARRËVESHJET ME PARTITË SHQIPTARE

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Drejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka deklaruar se në periudhën e ardhshme do të zgjidhen mungesat eventuale të marrëveshjes me partitë nacionale shqiptare. Ai duke komentuar për “Pobjeda” deklaratën e nënkryetarit të Forcës Genci Nimanbegu se realizimi i marrëveshjes së koalicionit me PDS-në nuk është në nivel të kënaqshëm dhe se duhet të rishqyrtohet, tha se ... Read More »

PDS: PËRKRAHJE NREKIQIT, VLLAHOVIQES DHE JEVRIQIT

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Të mërkurën mbrëmje janë mbajtur mbledhjet e Këshillit ekzekutiv dhe komunal të Partisë demokratike të socialistëve në Ulqin në të cilët është analizuar gjendja në këtë parti dhe negociatat paszgjedhore për formimin e pushtetit lokal. Këshilli, siç deklaroi për Portalin Ul-info drejtori politik i PDS-së Tarzan Millosheviq, i ka dhënë përkrahje unanime kryetarit të KK PDS Loro Nrekiq, si dhe ... Read More »

Millosheviq: PËR ULQIN DO TË VENDOS KRYESIA E PDS-së

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Drejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka thënë që qendra e kësaj parti nuk ka marr asnjë lloj iniciative për ndryshime në Ulqin ku një pjesë e anëtarëve të Këshillit komunal të pakënaqur me drejtimin e partisë i dërguan letër liderit të PDS-së Millo Gjukanoviq. “Ne çmojmë dhe vlerësojmë mendimet personale të anëtarëve tanë. Kur ta fitojë ... Read More »

PDS: KRYESIA KA KONSIDERUAR REZULTATET E ZGJEDHJEVE

Partia demokratike e socialisteve, Demokratska partija socijalista, Kryesia, Predsjednistvo

Drejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka deklaruar që në mbledhjen e mbrëmshme të Kryesisë së kësaj parti janë konsideruar rezultatet e zgjedhjeve në Ulqin. „Është dhënë legjitimitet i plot organeve të partisë tonë të bisedojnë me partitë me të cilat jemi në koalicion në nivel shtetëror“, tha Millosheviq. Nga PDS-ja e Ulqiit për Portalin UL-info është ... Read More »

“Vijesti”: MILLOSHEVIQ KOT PROVOJ TA BINDI GJEKEN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Përfaqësuesit e partive politike nga Ulqini të cilët janë në koalicion me PDS-në në nivel shtetëror, me përjashtim të Forcës, janë takuar dje në Tivar me drejtorin politik të kësaj parti Tarzan Millosheviqin me tentim që mbas zgjedhjeve të së dielës të bëjnë shumicën dhe të marrin pushtetin. Në atë tubim, siç shkruajnë “Vijesti”, përveç Millosheviqit, ishin dhe lideri i ... Read More »

Millosheviq: BISEDIMET JAVËN E ARDHSHME

Tarzan Millosheviq, Tarzan Milosevic

Drejtori politik i Partisë demokratike të socialistëve Tarzan Millosheviq ka deklaruar që negociatat për formimin e qeverisjes në Ulqin do të fillojnë javën e ardhshme. “PDS do të flasë me të gjitha subjektet politike me të cilat është në koalicion në nivel shtetëror, këtu marrin pjesë të gjitha partitë shqiptare dhe PSD-ja. Ambicioni jonë është që të jetë koalicioni sa ... Read More »

PDS: PRANIMI I ANËTARËVE TË RINJ

Partia demokratike e socialisteve, Demokratska partija socijalista, PDS, DPS

Forumi rinor i Partisë demokratike të socialistëve PDS Ulqin ka organizuar të dielën, me 12 janar, takim lidhur me pranimin e anëtarëve të rinj në këtë parti. Në takim ishin të pranishëm drejtori politik Tarzan Millosheviq, anëtarja e Kryesisë Sanja Vllahoviq, kryetari i Këshillit komunal të PDS-së Ulqin Loro Nrekiq dhe kryetari i Forumit rinor të PDS-së Nikolla Peshiq me ... Read More »

Scroll To Top