Thursday , October 22 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Tivari i vjeter

Feed Subscription

Në Tivar të vjetër: U MBAJT FESTA E 12 E ULLIRIT

Me qindra familje nga Tivari, Budva dhe Ulqini jetojnë nga ullishtaria, kështu që duhet punuar më shumë në mbrojtjen e prodhimit vendas dhe në atë që ky vaj të jetë më konkurrent në treg, është vlerësuar të martën në Tivar, kur u mbajt manifestimi qendror i Festës së 12 të ullirit. Këtë manifestim disaditor e kanë organizuar komuna e Tivarit, ... Read More »

Shpërthim në Tivarin e vjetër: BOMBË NË SHTËPINË E MARTIN PESHAL

Autori i panjohur deri tani, ka hedhur të martën, dy orë pas mesnatës, pajisjen shpërthyese në shtëpinë familjare të doganierit në pension Martin Peshal (74), në afërsi të spitalit në Tivar të vjetër. Për fat të mirë, askush nga banorët e shtëpisë nuk u lëndua, mirëpo është shkaktuar dëm i madh material. Një automjet është shkatërruar, ndërsa në shtëpi janë ... Read More »

Scroll To Top