Tuesday , October 20 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: UDSH

Feed Subscription

UDSH: STOP AKTEVE ANTISHQIPTARE DHE ANTICIVILIZUESE

UDSH-logo

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa për opinion e Unionit Demokratik të Shqiptarëve, të cilën e përcjellim integralisht. Unioni Demokratik i Shqiptarëve (UDSH) reagon kundër marrjes në pyetje të shtetasve Shqiptarë në qytetin e Budves, për shkak se e kishin automjetin e tyre të stolisur me flamurin tonë kombëtar. Pyesim organet kompetente: deri kur zotërinj do të vazhdoni me akte antishqiptare? ... Read More »

UDSH: KKSH TË PRONONCOHET PËR KUOTAT NË UNIVERSITETE

UDSH-logo

Unioni Demokratik i Shqiptarëve (UDSH), në kumtesën për opinion, përcjell brengosjen e të rinjve shqiptarë, kandidat për regjistrim në shkolla të larta, për mungesën e informatave nga ana e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve (KKSH) për çështjen e kuotave të siguruara në Universitetet e Kosovës dhe Shqipërisë. “Të rinjtë tanë, të cilët përfunduan arsimin e mesëm, ndodhen në momentin kur me ... Read More »

UDSH: FJALORI I AKADEMISË MALAZEZE FYESË DHE SKANDALOZ

UDSH-logo

  Unioni demokratik i Shqiptarëve, në kumtesën e dërguar Portalit Ul-info, ka shprehur indinjatën e thellë kundrejt botimit të fjalorit të Akademisë malazeze të shkencave dhe arteve. “Aty, në mes tjerash shkruan që malësorët, sipas tyre, qenkan sllav të shqiptarizuar të cilët gjuhën shqipe e flasin disi ndryshe nga shqipja zyrtare. Ky skandal dhe fyerje nuk është gjë tjetër veçse ... Read More »

Zenka: PËR ULQININ VENDOSET DIKU TJETËR

Mehmed Zenka

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka thënë se kjo parti që para një viti ka propozuar krijimin e koalicionit të gjerë i cili do ta nxirrte qytetin nga humnera në të cilën ndodhet. “Në vend të marrëveshjes partitë në pushtet vetëm në mënyrë deklarative punojnë për tejkalimin e krizës. Jemi dëshmitar të akuzave të pakëndshme të anëtarëve ... Read More »

Zenka: JEMI GATI TË BËHEMI PJESË E PUSHTETIT TË RI

Mehmed Zenka

Kryetari i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka thënë se pret thirrjen për bisedime rreth rikompozimit të pushtetit lokal dhe se partia është e gatshme të marrë përgjegjësinë dhe të jetë pjesë e pushtetit të ri. “Që para një viti e gjysmë kam thënë se garnitura e sotme nuk ka të ardhme dhe nuk do të mbijetojë gjatë. Është ... Read More »

H.GJONI: PRAPË TË DISKUTOHET PËR FOSHNJOREN

Hadixha Gjoni

Kryetarja e Klubit të këshilltarëve të Unionit demokratik të Shqiptarëve Hadixha Gjoni në Kolegjiumin e sotëm tek kryetari i Kuvendit komunal ka propozuar që në seancën e ardhshme të Kuvendit prapë të vendoset pika e rendit të ditës “Dhënia e tokës për ndërtimin e foshnjores së fëmijëve në Fushë të Ulqinit”. Rikujtojmë se kjo pikë e rendit të ditës nuk ... Read More »

Ambasadorja e SHBA-së në Ulqin: TAKIM NË KOMUNË, ME UDSH-në …

Gjeka-Uyehara

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi Margaret Uyehara ka nisur ditën e sotme turin e vizitave në qytetin tonë. Ajo fillimisht u takua me Kryetarin e Komunës së Ulqinit Z. Fatmir Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij. Në një bisedë të hapur dhe shumë miqësore u prekën një sere temash me interes të vecantë për komunitetin dhe zhvillimin ... Read More »

Zenka: QEVERISJA TREVJEÇARE E MJEGULLSHITËSAVE

Met Zenka

Kem pas rastin para disa ditëve nëpërmjet medieve të përcjellim pushtetin aktual  duke festuar një vjetorin e ushtrimit të pushtetit. Me të drejtë  shtrojmë pyetjen: Çka festojnë  këta zotëri? Zotërinjtë e lartë përmendur lirisht mundnin të festojnë tre vjetorin e ushtrimit të pushtetit, sepse tash tre vite edhe ushtrojnë pushtet. Çka festojnë këta zotëri? Mos ndoshta festojnë tre vite të ... Read More »

8.marsi: GJEKA, NIMANBEGU DHE ZENKA UROJNË GRATË

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka uron të gjitha gratë, nënat, motrat dhe vajzat me rastin e Festës së tyre, 8 marsit, nëpërmjet një mesazhi në të cilin theksohet: “Në këtë ditë të shënuar dëshiroj të përcjell urimet më të përzemërta për të gjitha gratë, nënat e motrat për festën e tyre. Nderim për kontributin Tuaj të gjithanshëm e të vazhdueshëm. Në emrin tim dhe në emër të Komunës ... Read More »

Scroll To Top