Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: UDSH

Feed Subscription

UDSH: URIM PËR 7 MARSIN

UDSH logo

Me rastin e 7 marsit, Ditës së Mësuesit kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve,  Mehmed Zenka, i uron të gjithë mësimdhënësit, e në veçanti veteranët e arsimit që me vite me radhë kanë dhënë kontribut të çmueshëm në mbarëvajtjen e arsimit dhe shkollës shqipe. Ne këtë ditë ne ju nderojmë ju për punën e kontributin tuaj të madh qe keni ... Read More »

UDSH: TAKIM ME AMBASADORIN E SHQIPËRISË

image[3]

Sot në zyrën e Unionit demokratik të Shqiptarëve në Ulqin, kryetari i kësaj parti Mehmet Zenka me bashkëpunëtorët e vet, priti ekselencën e tij, Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi Ernal Filo. Takimi, i cili u organizua me iniciativën e Ambasadës shqiptare, shërbeu që kryediplomati i Shqipërisë në Mal të Zi të njoftohet me gjendjen dhe situatën ... Read More »

UDSH: Urim për festën e Flamurit‏

Urim për festën e Flamurit 28 Nëntori

Unioni Demokratik i Shqiptarëve iu uron festën e madhe gjithëkombëtare ,,Ditën e Flamurit” të gjithë shqiptareve kudo që janë. Në këtë ditë feste të 28 Nëntorit, ditës më të rëndësishme në historinë moderne të kombit tonë UDSH shpreh urimet më të mira të gjithë shqiptarëve, me dëshirën dhe urimin më të sinqertë që kjo ditë e shënuar të jetë ditë ... Read More »

Gjoni: PUSHTETI E SOLLI KOMUNËN NË PRAG TË HUMNERËS

Hatixha Gjoni, Hatidza Gjoni, Kuveni, Skupstina

Nënkryetarja e Unionit demokratik të Shqiptarëve dhe shefja e Klubit të këshilltarëve të kësaj parti në Parlamentin lokal, Hatixhe Gjoni, ka akuzuar pushtetin aktual që me një seri të hapash të këqija e ka sjell komunën në prag të humnerës. Ajo në deklaratën dhënë gazetës “Dan” ka vlerësuar si të papranueshme dhe të dëmshme sjelljen e pushtetin në rastin e ... Read More »

H. Gjoni: TENTIMI I BETONIMIT TË PARKUT – MËNYRË E QEVERISJES

Hatixhe Gjoni

Shefja e Klubit të këshilltarëve të UDSH-së Hatixhe Gjoni vlerëson që betonimi i parkut në Ranë është një problem më i thellë se çka mund të duket në pamje të parë dhe është pasqyrë e mënyrës së qeverisjes që përjeton Ulqini këto tre vitet e fundit. “Parku është e vetmja oazë e mbetur e Ranës dhe, sado e pakuptueshme që ... Read More »

Zenka i përgjigjet Forcës për “rastin Parking”: DI TË LEXOJË, JU MATNI MË MIRË

Mehmed Zenka

Lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka thënë që ndërtesa në Plazhin e vogël nuk i ngjan parkingut. “Shumë mirë i lexojë materialet e kuvendit dhe atje shkruante që bëhet fjalë për hapësirë parkingu. Tani shoh çka është”, tha ai për “Vijesti”. Zenka shtoi që ka çuar dorën e drejtuesit e Forcës kanë përcaktuar pronën e vetë private ... Read More »

Gjoni: KREDIA VONON SEPSE BANKA KËRKON NDËRTESËN E QENDRËS PËR KULTURË

Hadixha Gjoni, Hadidza Djoni

Shefja e Klubit të këshilltarëve të Unionit demokratik të Shqiptarëve Hatixhe Gjoni deklaroi që, sipas informatave që ka ajo, kredia prej 1,2 milion euro nga Atlas banka vonon sepse banka si garanci kërkon ndërtesën e Qendrës për kulturë. “Për dallim nga disa rastet e mëparshme kur për hipotekë është ofruar tokë, tani kërkohen objektet. Për këtë arsye shtrohet pyetja a ... Read More »

PSD DHE UDSH: KUVEND I JASHTËZAKONSHME EDHE PËR PHU-në

Shefi i Klubit të këshilltarëve të Partisë socialdemokrate Skender Elezaga ka thënë që Kuvendi komunal duket të diskutojë edhe Draftin e Planit hapësinor-urbanistik të Ulqinit deri në vitin 2020. “Ky është dokument bazë për këtë komunë dhe Parlamenti lokal duhet të paktën të jap mendimin për të”, tha ai duke shtuar që sjellja e këtij dokumenti është kompetencë e Kuvendit. ... Read More »

UDSH: TË NDAJMË MES VETE GËZIMET DHE URIMET MË TË MIRA

UDSH logo

Më rastin e Festes së Fitër Bajramit, Unioni Demokratik i Shqiptarëve shfrytëzon rastin që të gjithë besimtarëve të Fesë Islame ti përgëzoi përzemërsisht për këtë Festë të madhnuar, duke iu uruar paqe, shëndet dhe mbarësi. Pas një muaji të përkushtimit të devotshëm të familjeve tona dhe shërbimit ndaj Perëndisë në muajin e shenjtë të Ramazanit, ku besimtarët tanë e sprovuan ... Read More »

UDSH: URIM PËR MUAJIN E MADHËRISHËM TË RAMAZANIT

UDSH logo

Më rastin e muajit madhërishëm të Ramazanit, Unioni Demokratik i Shqiptarëve të gjithë besimtarëve të Fesë Islame i përgëzon përzemërsisht për këtë muaj të madhërishëm, duke i uruar paqe, shëndet dhe mbarësi. Lusim Allahun të na mundësojë që ta përjetojmë këtë muaj me besim dhe sinqeritet të plotë, të na lehtësojë agjërimin, të na bëj prej adhuruesve të sinqertë, të ... Read More »

Scroll To Top