Sunday , July 5 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: UDSH

Feed Subscription

Gjoni: KREDIA – ZGJIDHJE AFATSHKURTE E PROBLEMIT

Hadixha Gjoni

Për shkak të mosrealizimit të të ardhurave të planifikuara dhe nivelit të lartë të detyrimeve nga pjesa operative e buxhetit komuna e Ulqinit planifikon që së shpejti tek Atlas banka me kamatë prej nëntë për qind të marrë kredi prej një milion e 200 mijë euro. Nënkryetarja dhe këshilltarja e Unionit demokratik të Shqiptarëve Hatixhe Gjoni vlerëson që ky hap ... Read More »

Në Podgoricë: UDSH NË KOALICION ME PDS, PB DHE PL

Unioni demokratik i Shqiptarëve në zgjedhjet e ardhshme lokale në Podgoricë do të marr pjesë në koalicionin parazgjedhor me Partinë Boshnjake, Partinë liberale dhe Unionin demokratik të Shqiptarëve, shkruajnë mediet e Podgoricës. Siç thuhet, marrëveshja për pjesëmarrje është arritur dhe ka mbetur vetëm të verifikohet në organet partiake. Bartësi i kësaj liste do të jetë Slavolub Stijepoviq nga PDS, ndërsa ... Read More »

UDSH: URIMI PËR PASHKËT

Me rastin e Pashkëve kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve , z.Mehmed Zenka , në emër të partisë dhe në emrin e tij personal i përgëzon të gjithë besimtarët katolikë , duke iu uruar shëndet të mirë , gëzime familjeve dhe lumturi në jetë. Besimtar te respektuar duke iu uruar Pashkët uroj qe ne zemrat tuaja te ndodh ringjallja e ... Read More »

Zenka: KOALICIONI I RI JOPARIMOR

Mehmed Zenka, Beqir Zati

Kryetari i Unionit Demokratik të Shqiptarëve Mehmed Zenka ka deklaruar që koalicioni i pushtetit të ri në Ulqin të cilin e përbëjnë „Bashkë për të ardhmen e Ulqinit“, Forca e re demokratike dhe Mali i Zi Pozitiv është joparimor. „Miqtë e vjetër janë edhe në pushtet të ri. Çmos kanë folur njëri për tjetrin gjatë fushatës parazgjedhore, ndërsa tani rrinë ... Read More »

Resulbegoviq dhe Zenka: BESOJMË NË MARRËVESHJE ME PDS

Kryetari i Këshillit komunal të PSD Selim Resulbegoviq ka deklaruar që për atë parti opsioni më real është koalicioni me PDS, UDSH dhe koalicionin e Fatmir Gjekes. “Besoj që në ditët e ardhshme do të merremi veshtë për koalicionin e partive qytetare dhe nacionale. Mendoj që kjo është zgjidhje më e mirë se sa propozimi që pushtetin ta formojnë partitë ... Read More »

Nrekiq: TË HËNËN FILLOJNË BISEDIMET

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

Bartësi i listës zgjedhore i Partisë demokratike të socialistëve Loro Nrekiq tha në deklaratën për Portal Analitika që të hënën do të fillojnë negociatat për formimin e qeverisjes lokale në Ulqin. Nrekiq tha që në atë komunë partnerë potencial të PDS-së janë të gjithë subjektet politike me të cilët janë në koalicion në nivelin shtetëror. “Të gjithë që i kemi ... Read More »

„Dnevne novine“: PDS TASHMË ARRITI MARRËVESHJEN E KOALICIONIT

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Ftesës së Partisë demokratike të socialistëve për formimin e pushtetit në Ulqin do ti përgjigjet „Koalicioni bashkë për të ardhmën e Ulqinit“ dhe Unioni demokratik i Shqiptarëve, shkruajnë „Dnevne novine“. Theksohet që koalicioni të cilin e drejton Fatmir Gjeka është në koalicion me PDS-në në nivel shtetëror. Kryetari i PDS-së dhe kryetari i Ulqinit, siç theksojnë në atë gazetë, Loro ... Read More »

Vukadinoviq: DUHET PRITUR KOALICIONIN E PDS-së, „KOALICIONIT PËR ULQIN” DHE UDSH-së

Analisti politik Srgjan Vukadinoviq ka deklaruar që duhet pritur që mbas zgjedhjeve të djeshme Partia demokratike e socialistëve do të formoj pushtetin me “Koalicionin për të ardhmen e Ulqinit” dhe Unioni demokratik të Shqiptarëve. “Ky do të jetë një koalicion stabil me 19 vota, nga 17 të nevojshëm për ushtrimin e pushtetit”, tha ai për “Pobjeda”. Vukadinoviq ka vlerësuar që ... Read More »

Politika: MZ POZITIV I KËNAQUR, PSD DHE UDSH JANË MBAJTUR

Lideri i Unionit demokratik të Shqiptarëve Mehmet Zenka ka deklaruar që kjo parti ka pritur më shumë, por që një mandat i UDSH-së vlen sa tre mandate të partive tjera. “Ne në fushatë kemi hyrë me shumë pak para dhe nuk kishim mundësi të bëjmë betejë më të fortë politike”, tha ai. Kryetari i PSD-së Selim Resulbegoviq ka thanë që ... Read More »

Scroll To Top