Tuesday , January 26 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Ulqin

Feed Subscription

Cungu: TEJKALOHEN VËSHTIRËSITË RRETH NDËRTIMIT TË AKVA PARKUT

Akva park, Hibrid 1

Kryetari i Komunës së Ulqinit Nazif Cungu u takua dje me investitorët turq, përfaqësuesit e kompanisë “Polin”, të cilët tash disa vite janë të interesuar që në komunën më jugore të ndërtojnë Akva parkun. Cungu në takim ka thënë se Komuna është shumë e interesuar për investimet e këtij tipi, si dhe që do të tentojë të ndihmojë investitorët në ... Read More »

Sot fillon SSF: ORGANIZATORËT PRESIN RRETH TETË MIJË VIZITORË

SSF

Prej më sot e deri më 3 korrik në Plazhin e madh, në hapësirën e Dolcinium Kite Beach, do të performojnë me radhë emrat më të mëdhenj të muzikës soul, funk, jazz, disko house. Organizatorët e festivalit, i cili këtë vit mbahet për të katërtën herë me radhë, presin rreth tetë mijë vizitorë. Pas konceptit programor të Festivalit qëndron skuadra ... Read More »

Ratkoviq: KEMI AKOMA KOHË T’I KTHEHEMI MASTER PLANIT

Rade Ratkovic

Dekani i Fakultetit për biznes dhe turizëm në Budvë prof. dr. Rade Ratkoviq ka vlerësuar në bisedë për Portal Analitika se ndërtimi në dy dekadat e fundit në bregdet (Budve, Ulqin, Petrovac…), si dhe disa mega projekte të paralajmëruara, paraqesin të paktën tallje me parimet e turizmit të qëndrueshëm. “Kemi akoma mundësi dhe kohë që t’i kthehemi drejtimeve të zhvillimit ... Read More »

Futboll: REXHOVIQ VAZHDON KARRIERËN NË AZI

Argezim Rexhoviq

Argëzim Rexhoviq e lëshoi ekipin e Iskres nga Danillovgradi për të cilën luajti periudhën që kaloi. Ai do të vazhdojë karrierën në shtetin aziatik Laos, ku në gjashtë muajt e ardhshme do të luajë për skuadrën “Lanexang United”, mëson Portali “CG fudbal” Laneksang pas 13 xhirove mban pozicionin e dytë në tabelën e Premier ligës së Laosit, me tre pikë ... Read More »

„Vijesti“: INSPEKCIONI PËRCAKTOI ÇFARË TË PRISH NË KEPIN E GJERANAVE

Plazhi i madh, Velika plaza, Kalimera

Inspekcioni i mbrojtjes së hapësirës solli vendimin për shembjen e objekteve në Kepin e Gjeranave të cilët nuk janë paraparë me Planin e objekteve me karakter të përkohshëm për këtë vit. „Vijesti“ fitoi përgjigjen që kontrolli inspektues është bërë me iniciativë të „Të mirave detare“. Në Kepin e Gjeranave bëhet fjalë, siç shkruan në përgjigjen dërguar kësaj të përditshme, për ... Read More »

Qendra për kulturë: ASTRIT SALAJ DREJTOR I RI

Djecije igraliste, Kendi i lojerave 3

Astrit Salaj nga Koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” është drejtori i ri i Qendrës për kulturë, mëson Portali Ul-info. Ai deri tani ishte profesor i gjuhës gjermane në gjimnazin privat “Drita” në Ulqin. Salaj në vendin drejtues të Qendrës për kulturë zëvendësojë dr. Nail Dragen nga Forca e re demokratike. Read More »

Foshnjorja në Fushë të Ulqinit: NË PIKPYETJE REALIZIMI I INVESTIMIT

Vrtic, Foshnjorja

Për shkak të marrëdhënies indolente të organeve lokale, po vonohet me procedura për fillimin e realizimit të ndërtimit të foshnjores në Fushë të Ulqinit. Për këtë arsye është e mundur që mjetet e dedikuara për ndërtimin e këtij objekti të kalohen për projekte tjera, mëson Portali Ul-info në Qeverinë e Malit të Zi. “Do të ishte shumë keq të humbim ... Read More »

Nrekiq: URIM ANËTARËVE PËR 25 VJETORIN E PARTISË

Loro Nrekiq, Ljoro Nrekic

  Partia demokratike e socialistëve të Malit të Zi sot feston jubileun – 25 vjetorin e formimit të kësaj partie politike. Me këtë rast kryetari i Këshillit komunal të PDS-së në Ulqin Loro Nrekiq ka uruar festën të gjithë anëtarëve të kësaj parti. “Sot jemi të mbushur me krenari për të gjithë ato që kemi bërë në këtë çerek shekulli, ... Read More »

Foto: PANORAMA NATËN NGA LISINJI (1353M)

Rumija 2 (1)

Mali Lisinj është i vendosur në mes të Ulqinit dhe Tivarit, mbi Mrrkot, poshtë Rumisë. Nga maja e tij, Loshka, në lartësinë mbidetare prej 1353 metër, shihet pamja e mrekullueshme në detin Adriatik. Për lexuesit tonë kemi ndarë këtë fotografi të bukur të shkrepur nga Lisinji, natën, me objektivin e drejtuar kah Ulqini. Read More »

Scroll To Top