Tuesday , January 26 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Ulqin

Feed Subscription

EEMZ: PJESË TË ULQINIT TË MËRKURËN PA RRYMË

EPCG, Elektroprivreda Crne Gore

Në zonën e Ulqinit, prej orës nëntë deri në 14, pa rrymë do të mbes Stacioni i autobusëve me rrethinë, posta e vjetër, një pjesë e Ranës deri tek hoteli Riva, Meterizi dhe Kalaja, njoftohet nga Elektroekonomia e Malit të Zi. Shtohet që prej orës nëntë deri në 16 pa furnizim me energji elektrike do të mbesë vendbanimi Femiqi – ... Read More »

Gvozdenoviq për mbrojtjen e Kripores: PRESIM QË KOMUNA E ULQINIT TË KRYJË PUNËN E VET

Branimir Gvozdenovic

“Kriporja e Ulqinit është e mbrojtur dhe në atë hapësirë tash disa vite nuk ndërtohet asnjë objekt”, tha ministri i zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit, Branimir Gvozdenoviq, duke shtuar se mbrojtja formale nënkupton procedurë të qartë. Gvozdenoviq, duke u përgjigjur në Parlament në pyetjen e deputetit Dritan Abazoviq për ç’arsye Ministria nuk ka sjell aktin për mbrojtjen e Kripores, tha ... Read More »

Inspekcioni në aksion: PRISHEN TRE OBJEKTE NË PORT MILENË

Port Milena

Inspekcioni për mbrojtjen e hapësirës ka prishur tre objekte montazh në brigjet e Port Milenes, menjëherë nga ana tjetër e urës kah Plazhi i madh. Sipas fjalëve të inspektorëve, të cilat i transmeton “Vijesti”, këto objekte nuk ishin të planifikuar me planin e objekteve të përkohshme për periudhën prej vitit 2016 deri në vitin 2018. Inspektorët kanë paralajmëruar se do ... Read More »

Nesër fillon Ramazani: SONTE TERAVIA E PARË

Xhamia e detareve, Dzamija pomoraca

Sonte në të gjithë xhamitë e territorit të komunës së Ulqinit falet teravia e parë, ndërsa nesër është dita e parë e agjërimit, njoftohet nga Bashkësia islame. Këtë vit, 1437 sipas hixhrit, muaji i Ramazanit zgjat 29 ditë, ndërsa ditën e parë besimtarët do të agjërojnë plotë 18 orë. Dita e parë e Bajramit është me 5 korrik. Read More »

EEMZ: NË FURNIZIM MË TË MIRË INVESTOJNË MBI DY MILION EURO

EEMZ

Sezonin e ardhshëm në komunë të Ulqinit do të jetë furnizimi më i mire me energji elektrike. Ky është rezultat i punimeve të cilat Elektroekonomia e Malit të Zi këto ditë po i bënë në pjesën e ngushtë të qytetit. Pritet ndërtimi i nënstacionit të ri (TS “Ulqini i ri”), ku do të investohen rreth 2,2 milion euro. “Nënstacioni ekzistues ... Read More »

Shisha bar: SHIKUAN NDESHJEN, PRONARI FITOI PADI

Shisha Bar

Policia e Ulqinit ka iniciuar kërkesën për fillimin e procesit të kundërvajtjes kundër „Allaj Company” dhe përfaqësuesit të saj të autorizuar Skender Alloviq për shkak të “prishjes së rendit dhe qetësisë publike”. Policia thekson se me 11 tetor të vitit të kaluar është prishur rendi dhe qetësia publike në mënyrë që në objektin e tij afarist “Shisha bar” nga ana ... Read More »

Portali Ul-info – brend i Ulqinit: VITI YNË I TRETË

Viti 3

Para saktësisht tre viteve ka filluar me punë Portali i Juaji dhe i yni Ul-info. Me kënaqësi mund të konstatojmë se kjo gazetë ditore e Ulqinit në internet është bërë medium për të gjithë ato që dëshirojnë në mënyrë të shpejt, besueshëm, thjeshtë dhe falas të mësojnë çfarë ndodh në këtë komunë, të lexojnë opinionin ose kuriozitetin, të mësojnë diçka ... Read More »

“Vijesti”: SEKRETARI GORANA E LAJMËROI SULMIN NË POLICI

Mustafa Gorana 1

Ish shefi i urbanizmit të Ulqinit dhe sekretari aktual për veprimtari komunale Mustafa Gorana fizikisht është sulmuar parmbrëmë në kafenenë “Avanti” në qendër të qytetit, njoftoi Portali Vijesti. Siç thuhet, atë e sulmoi bashkëqytetari R.R., ndërsa Gorana sulmin e lajmëroi në polici. Gorana tha se nuk e njohu të riun i cili i erdhi pranë deri sa ishte i ulur ... Read More »

Scroll To Top