Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: URA

Feed Subscription

O.Bajraktari: KEMI NEVOJË PËR NDËRRIMIN E PUSHTETIT

Omer Bajraktari

Jemi mbledhur sot këtu që të flasim për Ulqinin tonë që vuan tash 26 vite, por poashtu për Ulqinin tonë që shpreson. Jemi mbledhur të flasim për Malin e Zi sot, por edhe për Malin e Zi nesër, faqe e cila fillon të shkruhet me 16 tetor e që do të jetë nën kornizat euroatlantike. Secili individ, qytetare dhe qytetarë, ... Read More »

Bajraktari: QEVERIA INJORON KËRKESAT E QYTETARËVE TË ULQINIT

valdanos-avgust-2014-javna-rasprav

Në redaksinë tone mbërriti deklarata për opinion e kryetarit të Këshillit komunal të Lëvizjes qytetare URA Omer Bajraktarit. Me të vërtet është e pabesueshme marrëdhënia të cilën e tregon Ministria e rregullimit hapësinor dhe turizmit ndaj planifikimit hapësinor, gjegjësisht ndaj Planit hapësinor-urbanistik të Komunës së Ulqinit dhe kërkesave të qytetarëve tanë. Sepse, i tërë procesi po zhvillohet nën rrethana të ... Read More »

PSD dhe URA: TË FORMOHET KOMISIONI I RI ZGJEDHOR

Opstina Ulcinj, Komuna e Ulqinit

Në mbledhjen e ardhshme të Kuvendit komunal të Ulqinit duhet të bëhet zgjedhja e anëtarëve të ri të Komisionit komunal zgjedhor (KKZ), deklaruan nga këshillat komunal të PSD-së dhe URA-së. Ato theksojnë se ky është detyrim mbas formimit të shumicës së re parlamentare në këtë komunë. Sipas ligjit, opozitës prej pesë anëtarëve të KKZ-së i takojnë dy, nga të cilët ... Read More »

URA: AKVAPARK – ULQINI PUNON, BUDVA NDËRTOHET!

Omer Bajraktari, URA

Në redaksinë tonë mbërriti kumtesa e Këshillit komunal të Lëvizjes qytetare URA, të cilën e nënshkruan kryetari Omer Bajraktari. Jam i sigurt se asnjë qytetar i Ulqinit nuk e humbi lajmin se është hapur Akvaparku në Budvë. I njëjti, por në Ulqin, këtë sezon duhej t’i priste mysafirët e parë, por kjo NUK NDODHI. Kjo NUK NDODHI ka traditë të ... Read More »

Enti për punësim: PA PËLQIMIN E QEVERISË SHPALLJE PËR 30 VENDE PUNE NË KOMUNË TË ULQINIT

Rade Milosevic

Drejtori i porsazgjedhur i Entit për punësim, nga radhët e opozitës, Rade Millosheviq (URA) për tetë ditë punë vërejti si kontestuese shpalljen për vende pune në vetëqeverisje lokale. Millosheviq, në konferencë për shtyp, ka njoftuar se Enti për punësim ka dhënë shpalljen për 204 vende të lira pune në 12 komuna, e ato për këtë gjë nuk kanë marrë paraprakisht ... Read More »

Bajraktari: PËRSHËNDESIM INICIATIVËN QË SHTAJNAKER TË BËHET QYTETARE E NDERIT

Omer Bajraktari

Kryetarja e Këshillit komunal të Lëvizjes qytetare URA Omer Bajraktari ka deklaruar se ky grupim politik përshëndet dhe përkrah iniciativën për shpalljen e ambasadores së Gjermanisë Gudrun Shtajnaker për qytetare nderi të Ulqinit. Këtë iniciativë dje e nisi Këshilli komunal i Partisë socialdemokrate. „Mendoj që kjo iniciativë është e arsyeshme. Ambasadorja e Gjermanisë ka bërë shumë për internacionalizimin e problemit ... Read More »

KK URA: FLASIN PËR KURSIM, E VETES JA RRISIN PAGAT

URA

Kumtesë për opinion e Lëvizjes qytetare URA. Që koalicioni i ri i gjerë në Ulqin është kreativë, tregon këto ditë me vendimin e parë të dërguar në Kuvend. Me arsyetimin e stabilizimit të financave, kryetari i Komunës është kujtuar që të rrisë pagat për funksionarët lokal dhe kuadrot drejtuese për 50-70%!? Të gjitha këto derisa gojën e kanë të mbushur ... Read More »

URA: KËSHILLI NË FILLIM TË JAVËS PËR DALJEN NGA PUSHTETI

Dritan Abazoviq, URA

Këshilli komunal i Lëvizjes qytetare URA në fillim të javës së ardhshme do të sjell vendimin përfundimtar për daljen nga koalicioni qeverisës në Ulqin, mëson Portali Ul-info. Në këtë grupim politik pohojnë se për shkak të obstruksioneve të vazhdueshme të disa partnerëve të koalicionit institucionet e pushtetit janë paralizuar. Në URA vlerësojnë se më e drejtë dhe më efikase do ... Read More »

Agjencia “Damar”: ABAZOVIQ NDËR POLITIKANËT MË POPULLOR

Dritan Abazoviq, Dritan Abazovic

Nënkryetari i URA-së Dritan Abazoviq gjendet në vendin e gjashtë të personaliteteve më të njohur publike në Mal të Zi, ka treguar sondazhi i fundit i agjencisë Damar, ndërsa transmeton “Pobjeda”. Më mirë se ai janë të renditur vetëm kryetari i Malit të Zi Filip Vujanoviq, kryeministri Millo Gjukanoviq, lideri i Demokratëve Aleksa Beçiq, kryetari i DEMOS-it Miodrag Llekiq dhe ... Read More »

Scroll To Top