Saturday , July 4 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Vlora

Feed Subscription

Vlorë: ZHDUKET PESHKAREXHA

Policia ka nisur një kërkim të gjerë në det për tre peshkatarë që rezultojnë të humbur që prej ditës së hënë. Kërkimet janë duke u realizuar në Gjirin e Vlorës, në bashkëpunim me Rojen Bregdetare. Burimet zyrtare informuan se alarmi për zhdukjen e peshkatarëve u dha nga familjarët, të cilët nuk kanë asnjë informacion për fatin e të afërmve të ... Read More »

SHPELLA E KARABURUNIT E PIRATIT ULQINAK HAXHI ALIU

Shpella, Pecina, Haxhi Aliu

Gadishulli i Karaburunit është gadishulli më i madh i jugut të Adriatikut lindor dhe një nga pikat më strategjike në rrafshin ushtarak, që ndan Kanalin e Otrantos midis Shqipërisë dhe Italisë. Karaburuni është gadishulli më i pasur me shpella të lashta në të gjithë Shqipërinë. Rreth 20 shpella të shoqërojnë në të gjithë gjatësinë e Karaburunit në të dyja anët e ... Read More »

Scroll To Top