Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Tag Archives: Zana Sarvan

Feed Subscription

Sezoni: PËR HERË TË PARË PUBLIKOHEN TË DHËNAT ZYRTARE TË OT

Plazhi i vogel, Mala plaza

Në Ulqin pushojnë 27.300 mysafirë që është shtatë për qind më shumë se vitin e kaluar në të njëjtën periudhë, njoftojnë nga Organizata turistike, përcjell “Vijesti”. Struktura e mysafirëve përbëhet kryesisht nga të huajt, rreth 26.100, ndërsa nga vendi janë pak më shumë se 1.100. Kjo është hera e parë nga fillimi i sezonit që OT ka publikuar statistikën e ... Read More »

Komuna: NUMRI REKORD I MYSAFIRËVE, PROBLEME ME RRYMË

Komuna e Ulqinit, Fatmir Gjeka, Opstina Ulcinj, Konferenca

Në Ulqin këto ditë pushojnë numër rekord i mysafirëve. Janë të regjistruar mbi njëzet mijë, por numri real i tyre është tre deri në katër herë më i madh, deklaroi kryetari i komunës Fatmir Gjeka. Ai në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp tha se ditët e fundit ekzistojnë problemet me rrymë elektrike. “Disa pjesë të qytetit nuk kanë rrymë më ... Read More »

Sarvan: NGADAL PO KTHEHET SHKËLQIMI I VJETËR I ADËS

Zana Sarvan

Drejtoresha e Organizatës turistike të Ulqinit Zana Sarvan ka thënë se ripërtrirja e kontratës me agjencitë për nudizëm në panairin e mbajtur pak kohë më parë në Berlin jep mundësinë që Ada të kthej shkëlqimin e saj të vjetër. “Mund të themi se ai shkëlqim ngadalë, por sigurt po kthehet”, tha ajo në intervistë për “Pobjeda”. Sipas fjalëve të saja, ... Read More »

Në organizim të CZIP-it: ERËRAT E REJA NË KRIPORE

Kriporja

E premtja mund të shënojë pikën kthyese në marrëdhënien e pushtetit shtetëror ndaj hapësirës së Kripores, thanë zyrtarët dhe diplomatët, të cilët sot, në organizim të Qendrës për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendëve (CZIP), janë mbledhur në këtë vend. Në Kripore ishin funksionarët e lartë e Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit Daliborka Pejoviq, Ivana Vojinoviq dhe Sanja Leshkoviq-Mitroviq, ... Read More »

CZIP: ZYRTARËT DHE DIPLOMATËT TË PREMTËN NË KRIPORE

Solana, Kriporja

Nga Qendra për mbrojtjen dhe hulumtimin e shpendëve është njoftuar se të premten organizohet vizita e përfaqësuesve të Qeverisë dhe korit diplomatik në zonën e Kripores së Ulqinit. Vizita organizohet me qëllim njoftimin e vizitorëve me pasuritë dhe rëndësinë e Kripores si një nga habitatet më të rëndësishme të shpendëve në Mesdhe. Kriporen e Ulqinit do ta vizitojnë: Daliborka Pejoviq, ... Read More »

Komuna: SHPALLET KONKURSI PËR ZGJIDHJEN IDEORE PËR RANË

Plazhi i vogel, Mala plazha, Panorama

Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka shpallur konkursin për zgjidhjen arkitektonike-urbanistike për Ranë. “Qëllimi i konkursit është përzgjedhja e Zgjidhjes më të mirë dhe më të përshtatshme ideore, e cila me zgjidhjet e veta të aplikueshme në mënyrën më efikase do të valorizojë potencialin e përgjithshëm të zonës së Ranës”, thuhet në konkurs. Anëtarë të jurisë për vlerësimin ... Read More »

Komuna: BIZNISMENËT TË GATSHËM TË MBËSHTESIN KONCERTIN E VITIT TË RI

Viti i Ri

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka dhe z.Zana Sarvan  kanë mbajtur edhe një takim me përfaqësuesit e biznesit, lidhur  me organizimin e Koncertit të madh festiv të Vitit të Ri, që do të mbahet në Ranë më 31 Ddhjetor dhe do të fillojë në ora 18. Komuna e Ulqinit dhe Organizata turistike  janë bartësit kryesor të këtij aktiviteti, por përvoja ka dëshmuar që në raste të tilla nuk mungon dhe ... Read More »

KE OT: ZANA SARVAN ZGJIDHET DREJTORESH

Zana Sarvan

Këshilli ekzekutiv i Organizatës turistike të Ulqinit në mbledhjen e sotme ka zgjedhur Zana Sarvan për drejtoresh të këtij institucioni, mëson Portali Ul-info. Sarvan është zgjedhur në periudhë katër vjeçare, me përkrahjen e të gjithë anëtarëve të këtij trupi. Këshilli ekzekutiv i TO numëron shtatë anëtarë, ndërsa në krye të tij para dhjetë ditësh është zgjedh drejtori ekzekutiv i hotelit ... Read More »

Panairi në Varshav: MERR PJESË EDHE OT ULQIN

Panairi ne Varshav, Sajam u Varsavi

Delegacioni i Organizatës turistike të Ulqinit, në krye me drejtoreshën Zana Sarvan, merr pjesë në panairin e turizmit, Travel Show TT Warsaw 2014, i cili sot ka filluar në kryeqytetin e Polonisë. Travel Show TT Warsaw është vendi qendror në Poloni ku takohet industria ndërkombëtare dhe turistike e këtij vendi të madh evropian. Panairi zgjat tre ditë. Dita parë është ... Read More »

“Dan”: HETIMI NË NDËRMARRJEN KOMUNALE

Veprimtari komunale, Komunalne djelatnosti

Inspektorët për parandalimin e krimit ekonomik tash disa ditë kontrollojnë punën financiare të Ndërmarrjes publike “Veprimtari komunale”, shkruan “Dan”. Siç thuhet, inspektorët kontrollojnë kontratat për ofrimin e shërbimeve personave fizik dhe juridik, në bazë të padisë anonime, ndërsa shuma e dyshimtë sillet në mes 40 dhe 115 mijë euro. Ish drejtoresha e Ndërmarrjes komunale Zana Sarvan tha se nuk e ... Read More »

Scroll To Top