Sunday , January 17 2021
Lajmi i fundit

Tag Archives: Zgjedhjet ne Ulqin

Feed Subscription

“Vijesti”: PDS PRET NUSEN

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Ulqini hyri në edhe një garë zgjedhore, këtë herë të jashtëzakonshme, por nëse në 27 ditët e ardhshme nuk ndodh asgjë spektakolare, rezultatet janë pak a shumë të njohura, shkruan “Vijesti”. Mbasi që ceken pritjet optimiste të të gjithë pjesëtarëve në skenën politike dhe të drejtuesit të Partisë demokratike socialiste Loro Nrekiq që kjo parti gjithsesi do të jetë pjesë ... Read More »

Resulbegoviq: LISTA JONË ËSHTË E VËRTETË QYTETARE (mund ti shifni emrat)

Partia socialdemokrate sot ka dorëzuar listën për zgjedhjen e këshilltarëve të KK Ulqin, ka deklaruar të shtunën në konferencën për shtyp kryetari i Këshillit të Ulqinit të kësaj parti Selim Resulbegoviq, dhe shtoi: „Si parti e vërtet qytetare në listë janë të përfshira të gjitha strukturat të cilat përbëjnë komunën e Ulqinit”. Në listë janë të përfaqësuar qytetarët e të ... Read More »

Abazoviq: PËRGATITET “INCIZIMI” I RI NË ULQIN

Deputeti i Malit të Zi Pozitiv Dritan Abazoviq ka paralajmëruar që kushtet për mbajtjen e zgjedhjeve të ardhshme lokale në Ulqin po përkeqësohen dhe që tani janë vërejtur presionet ndaj qytetarëve. “Është e dukshme që shantazhohen njerëzit, ndërsa keni situatën që asfaltohen rrugët në fshatra. Nuk jam i sigurt a ka punësime, sigurisht ka presione në arsim, që do të ... Read More »

Të tjerët shkruajnë: A KA KUPTIM FUSHATA PARAZGJEDHORE

Zgjedhjet gjithnjë e më të shpeshta në nivelin lokal apo shtetëror dhe skena politike kryesisht në përbërje të pandryshuar shtrojnë pyetje të qartë: a ka kuptim fushata parazgjedhore, shtron pyetjen në komentin editorial të Portal Ulqinit. (Portal Ulcinja) Përveç se do të shpenzohet sasi e madhe e parave në situatë aspak të mirë financiare (lexo bankroto i Komunës), të mbulohet ... Read More »

Zgjedhjet e parakohshme: PDS DHE PSD VETË

Funksionar të lartë të Partisë demokratike të socialistëve dhe Partisë socialdemokrate kanë deklaruar që në zgjedhjet e parakohshme në Ulqin do të marrin pjesë vetë. “PDS në zgjedhje del vetë, për subjekte tjera nuk di. Mbas zgjedhjeve do të flasim për koalicione, por në radhë të parë është fitorja për të cilën kam besim të plotë”, tha kryetari i Këshillit ... Read More »

KK Ulqin: TË HËNËN KOLEGJIUMI I RI

Komuna e Ulqinit, Opstina Ulcinj

Mbledhja e Kolegjiumit të Kuvendit komunal të Ulqinit në të cilën do të vendoset cilat pika do të gjenden në rendin e ditës të mbledhjes së ardhshme do të mbahet të hënën. Të premten shefat e klubeve të këshilltarëve kanë arritur marrëveshjen që në mbledhjen e Parlamentit lokal e cila do të mbahet me 12 nëntor të gjenden vetëm ato ... Read More »

Shkrela: PDS DO TË JETË OPOZITË DERI NË ZGJEDHJE

Luigj Shkrela, Luidj Skrelja

„Partia demokratike socialiste do të vazhdoj të jetë opozitë në Ulqin deri në zgjedhje të reja“, deklaroi funksionari i kësaj parti Luigj Shkrela. Ai për „Dnevne novine“ tha që zgjedhjet në këtë komunë mund të mbahen jo më vonë se në shtator të vitit 2014, duke shtuar që do të ishte më mirë të mbahen në pranverë, kur u planifikuan ... Read More »

Forca: DO TË KETË ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME

Gjeka, Cungu, Elezaga, Hollaj

Zgjedhjet e rregullta në Ulqin, duke respektuar ligjin, duhet të mbahen jo më vonë se në tetor të vitit 2014, por meqë është e qartë që shumica parlamentare është shpërbërë në korrik, gjë që është vërtetuar edhe gjatë shtatorit, është e qartë që do të ndodhin zgjedhjet e parakohshme parlamentare, deklaruan nga Forca e re demokratike. “Koalicioni i deritashëm i ... Read More »

Canka për „Monitor“: “NXËNËSIT E MIRË” NË RIPROVIM

Mustafa Canka

Më kot drejtori politik i Partisë demokratike socialiste Tarzan Millosheviq në fund të javës së kaluar gati gjashtë orë ka tentuar të bind liderin e Partisë demokratike (PD) Fatmir Gjeken që deri në zgjedhje të rregullta lokale vitin e ardhshëm edhe partiaE  tij të rrijë në pushtet me Forcën e re demokratike të Nazif Cungut, të cilës do ju bashkëngjitej ... Read More »

“Vijesti”: CUNGU KUNDËR ZGJEDHJEVE TË JASHTZAKONSHME, GJEKA PRO

Opstina-Ulcinj_Komuna-e-Ulqinit_

“Nuk mundemi dhe nuk duam të humbim kohë. Ulqini ndodhet para sfidave të mëdha investuese”, ka deklaruar lideri i Forcës së re demokratike dhe kryetari i komunës së Ulqinit Nazif Cungu. Ai për “Vijesti” tha që në Ulqin nuk do të ketë zgjedhje të jashtëzakonshme. “Forca ka përkrahjen e Partisë demokratike të socialistëve për miratimin e vendimeve të rëndësishme”, tha ... Read More »

Scroll To Top