Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Takimi UDSH – Kurtezi: KONTAKTET DHE BASHKËPUNIMI TË JENË TË VAZHDUESHME

Image-1 (35)Ditën e sotme, delegacioni i Unionit Demokratik të Shqiptarëve me në krye nënkryetaren e kësaj parti nacionale shqiptare znj.Hadixha Gjoni priti Ambasadorin e ri të Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi, Sh.E.T Ridi Kurtezi.

Në një takim tejet miqësor ndër të tjera u diskutua për pozitën e Shqiptarëve në Mal të Zi, marrëdhëniet e shtetit të Malit të Zi me Republikën e Shqipërisë, Ligjin zgjedhor, për të mirat detare, si dhe për Kriporen e Ulqinit.

Bashkëbiseduesit u pajtuan se kontaktet dhe bashkëpunimi duhet të jenë të vazhdueshme.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top