Thursday , June 4 2020
Lajmi i fundit

Tash 20 vite: “CORONA” NË ULQIN

CoronaNë fillim të Plazhit të Madh në Ulqin, në brigjet e kanalit të Port Milenës, tash dy dekada ekziston Restoranti – Pizzeria “Corona”.

Pronari i këtij lokali, që punon gjatë sezonit veror, është punëtori i njohur hotelerik Nexhat Sukaliq.

“Ideja që ta quaj kështu lokalin erdhi nga birra meksikane “Corona” dhe nga një grup i njohur muzikor nga Prishtina, të cilin e përbëjnë miqtë e mi, i cili po ashtu kishte të njëjtin emër. Ishte emër që mbahet mend lehtë, por ka edhe shumë domethënie të ndryshme, përfshirë këtu edhe kurora”, tha Sukaliq.

Ai shtoi se pavarësisht në koronavirusin do ta mbajë emrin e lokalit të vet edhe në të ardhmen.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top