Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Të enjten e ardhshme: PARTIA POZITIVE FORMON KËSHILLIN NË ULQINIT

dritanUlcinjTë enjten, me 10 tetor, “Mali i Zi Pozitiv“ (MZP) do të formoi Këshillin komunal në Ulqin. Me këtë rast do të zgjidhen 10 anëtarë të këtij organi, të cilët më vonë do të zgjedhin kryetarin e Këshillit të Ulqinit të kësaj partie parlamentare më të re në vend.

Në këtë ngjarje e cila do të mbahet në hotelin “Mediteran” do të marrë pjesë udhëheqësia e MZP në krye me kryetarin Darko Pajoviq.

Në zgjedhjet parlamentare të tetorit të vitit të kaluar MZP ka fituar besimin e 615 votuesve në Ulqin.

12 comments

 1. Dritanin per kryetar.
  Para rini.

 2. Sa di une kta jan tan disa djem e vajza te reja. sherr pi tyne smunena me pas, vec hajr.

 3. Cfar komedije!

 4. Vaktin e keni pas, dilni tju shofim. ska met ken tjeter me votu pos jush

 5. sa vjet i duhet një populli ti bahen kësi dhoj eksperimentash…nuk e di kujt i duhen kto kshilla një zgjedhje e thjeshtë ta nisim një grup të rinjve ulqinak për përvojë pune tek Edi Rama ku në një mënyre mësojnë se si DUHET qeveresur…kto te rinjë nuk duhet të jen fare në politik pra apolitik dhe ja ku shkon Ulqini

  • Ja pa duhet me qen Nazifi me Xhudin politik, e tan rinia apolitik. ma keq se ta qi jan tesh ska ku shken. barem paksa energji ti napin kti ven.

   • Nuk eshte halli qe jane te rinj, por i kan hy politikes prej penxherje e jo prej dere.

    Keta (Pozitivna) nuk kan mujt me majt poushtetin ne Nikshiq sepse kan dasht me ndigju Centralen ne Podgorice dhe ja kan servorat DPS-it. E tesh qenka kja energji qe donka ma na regullu edhe Ulqinin!

    Keta 20 vjet na kan mesu shum ketyre kombinacijeve qe nuk mjafton me qen ekspert per me kuptu.

    Keta djelmoca nuk kan ma ja marr asnji vote DPS-it. Ky eshte dhe qellimi i tyre. Me djeg pak vota e me fuqizu DPS-it.

    • Mas i nep vejdit ti deri ne Nikshiq mar Duj, nalu n’Ulqin, lerg isht Nikshiqi per ty. Ti ske msu kurgja per 20 edhe ske me msu as per 50. kta chuna kajn mi marr vota DPS-it, ashtu si i kan marr edhe ne zgjedhje parlamentare. problemi jat Duj isht qi kta kajn me ja marr edhe disa vota forces, e ti njat gja nuk e ke qef fart e?
     coje menen qi isht ma mir me ja mar kta chuna se sa DPS-i, se dikush tesh ja mer forces.
     kta edhe me dasht me farcu DPSin nuk munen me mrrit nred prej Nazifit edhe Fatmirit. ata dy jan fut n b…, von ka me ardh nred kush tjeter.

 6. Formula eshte e njajta si ne Nikshiq tesh ti shif. Lexa pak dhe ke mi kuptu.

  Ulqinak jena dhe e dim qe kush tradicionalisht jane ne b…th te DPS-ot.

 7. A ka ba vaki breeee me ju breeeee a keni marre mare ju… deri ma heret ka qen Hajdinaga te zez pa than si keni lan aj isht kshtu aj ashtu baba ti kshtu baba ashtu aj isht marr me naft anej knej,erdh Cungu aj shtu aj ashtu baba ti shtu baba ti ashtu ka vjedh hotelskon ka ba kyt at te zez pa than ashtu edhe per Nimanin (past rahmet). A ka popull ma te keq se na a e shikoni vejdin ju a keni marre me fol kshtu tesh edhe per Dritanin DERI KURRRR MAAAAAAAAAAA. mshifeni mas kompjuterave edhe shikoni tesh kush cka pa thot pihhhhh marre me ju ardh prej vejdit e ja prej tjerakuj

Komento te Aka Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top